Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

hollowtech 2 göbek

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında dogu gundogdu tarafından paylaşıldı.

1. dogu gundogdu

dogu gundogdu Kıdemli Üye

Seviye:
    iyi günler forum sakinleri bisikletimin göbeği arızalandı ve değişmem gerekiyor ama aklıma bir soru takıldı yol bisikletlerinin orta göbekleri ile dağ bisikletlerinin göbekleri aynı mı örneğin shimano 105 yol gurubu hollowtech göbek ile shimano slx hollowtech göbek aynımıdır cevaplarınızı bekliyorum :rolleyes:

2. Semican Baydur

Semican Baydur Bisikletkolik

Seviye:
    Aynı diye biliyorum.

dogu gundogdu bunu beğendi.
  3. MertSayın

MertSayın Kıdemli Üye

Seviye:
    Hayır, yol bisikleti ortagöbekleri ile dağ bisikleti ortagöbekleri farklı yapıdalar. Aslında ilk bakışta uyum sağlıyo gibi görünüyormuş, ancak sonra yuvasını yiyormuş. Çünkü yol ortagöbekleri daha ince yapıdalarmış. Ben 5500 105 aynakol için ortagöbek alacaktım, ellerindeki mtb ortagöbekleri uymadı; bir kaç gün bekleyerek 5500 ortagöbek aldım. Size tavsiyem bekleseniz de, size Shimano'nun önerdiği ortagöbeği kullanmanız. Bunun için Shimano'nun sitesini inceleyebilirsiniz.

dogu gundogdu bunu beğendi.
  4. Semican Baydur

Semican Baydur Bisikletkolik

Seviye:
    Peki özel yapılmış baska markaların göbekleri var onlar hem yol hemde mtb de kullanılabilir bir sorun yaratmıyor..

5. deltaumut

deltaumut Misafir

kardes hayır tabiki de farklıdır.....

mesela benimki xtdir....ben geotech team satıom alan olursa haber yolla...sana önerim xt al sıfır deltabisikletten...