Hollanda'dan Türkiye'ye bisikletle yolculuk

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Mustafa ÇAKAR tarafından paylaşıldı.

 1. Mustafa ÇAKAR

  Mustafa ÇAKAR Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  3 Nisan 2009
  Mesajlar:
  485
  Beğeniler:
  773
  Şehir:
  İzmir
  Seviye:
  Hollanda'nın Hengelo kentinde yaşayan otobüs şoförü Martijn van der Burg (33), yangınlarda yaralananlara yardım ve yangınların önlenmesi amacıyla kurulan "Nederlandse Brandwonden Stichting" vakfını desteklemek amacıyla Hollanda'dan İstanbul'a kadar bisiklet yolculuğuna başladı.

  Martijn van der Burg, aralarında belediye yetkililerinin de bulunduğu bir grup tarafından, Hengelo'da düzenlenen törenle bisikletiyle İstanbul'a hareket etti.
  Martijn van der Burg, hareketinden önce yaptığı açıklamada, her gün küçük kazalarda onlarca çocuğun yangınlarda yaralandığını belirtti ve bu durumun
  kendisini çok etkilediğini söyledi.

  Öncelikle herhangi bir şekilde yanarak yardıma muhtaç durumda olan çocuklara yardım yapan vakfa kamuoyunun destek ve ilgisini çekmek amacıyla bu seyahati yapmaya karar verdiğini anlatan van der Burg, bisikletle İstanbul'a kadar katedeceği mesafenin yaklaşık 2800 kilometre olduğunu belirtti.

  Van der Burg, günde yaklaşık 100 kilometre bisiklet sürerek 4 hafta içinde İstanbul'a ulaşmayı planladığını kaydetti.

  Martijn van den Burg, geçen yıl da aynı amaçla Hengelo'dan Moskova'ya kadar bisiklet sürmüş ve yaklaşık dört haftada bu seyahati başarıyla tamamlamıştı.
  Van der Burg'un İstanbul'a bisikletle yapacağı seyahate, aralarında Türk şirket ve kuruluşlarının da bulunduğu çok sayıda kuruluş sponsor olarak destek veriyor.
  Van der Burg'un seyahati gün gün internetten "www.hengelo-istanbul.nl" adresinden izlenebilecek.

  Hürriyet
   
  Burak ÖZ bunu beğendi.