Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hollanda'da tur bisikleti kiralamak

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Sezerşan Ünal tarafından paylaşıldı.

1. Sezerşan Ünal

Sezerşan Ünal Üye

Seviye:
    Herkese merhabalar,

2016 yazında arkadaşımla beraber Hollanda'da 1 aylık bisiklet turu yapmak istiyoruz. Benim kendi tur bisikletim ekipmanlarim ve yeteri kadar tecrübem var. Arkadasimin ise bir uzun tur bisikleti yok.

Planımız ise su şekilde. Ben bisikletimi paketleyip çantalarını ve ekipmanlarıyla beraber uçakla gideceğim. Arkadaşım ise çanta ve ekipmanlarıyla oraya gidecek ve orada eğer böyle bir fırsat var ise kiralayacagimiz bisiklete eşyalarını yükleyip ülkeyi enine boyuna dolaşacağız.

Merak ettiğimiz ise Hollanda'da uzun tur için bisiklet kiralayan bir organizasyon var mıdır? Turdan sonra bisikleti aynı noktaya bırakmamış gerekir mi? Daha önce böyle birsey yapmış olan arkadaşlar varsa bilgilendirir mi?

Tesekkur ederim.

2. informatiker

informatiker Kıdemsiz üye

Adı:
    sertaç
    Seviye:
    Kiralik bisikletle ve hollandada ki bisiklet fiyatlariyle ilgili hic bir bilgim yok fakat ufak bi hesap yapacak olursak bir bisikletin gunluk kirasi min 15 € dur 30 gunle carptigimizda 450 € eder buda . bu paraya ikinci el tur bisikleti cok rahatlikla bulunur diye dusunuyorum

3. Sezerşan Ünal

Sezerşan Ünal Üye

Seviye:
    Peki ikinci el düzgün bir tur bisikletini orada satın alıp turdan sonra satmak nasıl olur? Yapılabilir gibi...

4. informatiker

informatiker Kıdemsiz üye

Adı:
    sertaç
    Seviye:
    Daha once hollandada bisikletlerin cok rahat alinip satildigini duymustum

5. Sezerşan Ünal

Sezerşan Ünal Üye

Seviye:
    Oraya gitmeden önce bu işleri halledebilecegim bir kanal arıyorum acikcasi. Zaman içindeggörüp duyarsanız ve paylasirsaniz çok memnun olurum
    :)

6. makara

makara Üye

Adı:
    Mustafa Ahmet KARA
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Eğer ilk olarak amsterdama inecekseniz Mac bike vardır, onlarla irtibata geçebilirsin, daha önce zamanım kısa olduğundan batavus tur bisikletini günlüğü 20€ dan kiralamıştım ama 1 aylık tur yapacaksanız 500€-600€ ya sıfır bisiklet alıp aldığınız yere 1 ay sonra ikinci el olarak satabilirsiniz. Sağlam kullanmışsanız %50-%75 arasını geri alırsınız. Kiralarsanız aynı yere bırakmanız gerekir, sigorta yaptırmanız gerekir ve kredi kartınızdan depozito isterler, eğer kredi kartınız yoksa veya vermek istemezseniz, pasaportunuzu bırakabilirsiniz, yanınızda nufüs kağıdınız veya sürücü belgeside olsa yeter.

Hollanda zaten dümdüz ülke olduğundan, tepe filan yok fixie bile olur, sadece rüzgarı bazen çok zorlar, ne olursa altınızda vitessizde olsa çok rahat gezersiniz. Bisiklet sürülmek için yapılmış bir ülke gibidir, trafik kuralları biraz farklı orda, bisiklet yolları gerçekten bisiklet yollarıdır, bisiklet yolu varsa ve buna rağmen eğer kaldırım veya asfalta çıkarsanız, yakalanırsanız cezası ağır aklınızda olsun.

Amsterdamda WaterlooPleinde bit pazarı vardır, genelde polisin çektiği ve açık arttırma ile alınmış veya çalıntı bisikletler olur. Oradan şanslı iseniz 100-150€ civarında tur bisikletleride bulabilirsiniz. Ama 50-60€ luk Dutch Bike larda şehirler arası yetiyor zaten ilede süper geziliyor, arkalarında rack vardır zaten, onu alıp bit pazarında gene işiniz bitince satarsınız:D

Veya sparta bisikletler vardır onlarda çok güzeldir, 400-500€ ya sıfırları alıp Türkiyeye dönüşte getirirdim ben olsam , hem de bisikletim olurdu :D

Dükkan olarak Kroonenberg Tweewielers veya Bob Orange Bicycles bakabilirsiniz Sıfır ve kondisyonlu 2. el bisiklet satar ve geri götürürsenizde düşüğüne geri alır. Gitmeden onlara eposta atarsanız bisikletleride ayarlayabilirler. Hemen kullanırsınız.

Dahon ve Batavus mağazaları vardır MuzeumPlein Opera Salonu sonrasında, oralarada uğramakta çok fayda var :D

Kaliteli tur bisikleti veya yol bisikleti uygun alırım derseniz Lohman 'a gidebilirsiniz, eğer geçen senenin ürünü kalmış ise ellerinde güzel fiyat verirler.

Ama efsanevi bisiklet turu yapacağım derseniz ve eğer bütçenizde olursa, hiç bisiklet götürmeyin, yol bisikleti kiralayın :D, Oralarda yol kullanmak bambaşka. I cycle Holland

Sezerşan Ünal ve baykuş97 bunu beğendi.
  7. Sezerşan Ünal

Sezerşan Ünal Üye

Seviye:
    Çok tesekkur ederim bilgiler için. Çok yararlı bir yazı olmus. Bunları bir arastirayim :)

8. anıl şentürkk

anıl şentürkk Kıdemli Üye

Adı:
    anıl şentürk
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    hollandalıların şöyle bir sitesi var ; ≥ Marktplaats - De plek om nieuwe en tweedehands spullen te kopen en verkopen bizim sahibinden vs gibi daha önce ufak tefek alışverişler yaptım hiçbir sorun yaşamadım bir gözatmanızı tavsiye ederim. seyahat zamanınız yaklaştığında henüz bir şeyler ayarlayamamış ya da ayarladığınız bisiklet vs içinize sinmemişse yardımcı olabilirim , bir kaç akrabam var amsterdamda onlardan rica ederim belki ellerinden bir şey gelir.

9. waafy

waafy Aktif Üye

Adı:
    Mustafa
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Bende satın alıp tur yapıp dönerken satmak gibi bir konforu yaşamayı hayal ediyorum ama yedek planıniz olsun derim. 2 günlük turist bisikleti kiralamıştım çok ağır ve sadece 3vites olmasına rağmen cart yeşilini unutamıyorum.volendam a git gel yapacaktım ama şehirde tur atmak daha cazip geldi. Kredi kartından on çekim yapmıştı dönüşte yaptığı çekimi iptal edip 2 günlük ücreti almıştı. Yukarıdaki geniş bilgiler olsaydı hepsine bi göz atardım sanırım.
    1 ay için hollanda biraz küçük kalmayacak mi ?

10. baykuş97

baykuş97 "fekku ragabe"

Adı:
    ilhan beyoğlu
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    @makara Bunu bi yerlere kaydetmek lazım...

11. Sezerşan Ünal

Sezerşan Ünal Üye

Seviye:
    @anıl şentürkk Tesekkur ederim bilgi ve yardımınız için.

@waafy belki civar ülkelere de salça olabiliriz :D

12. malemsteen

malemsteen Aktif Üye

Adı:
    Mesut
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    şu sparta bisikletlerden getirirseniz dönüşünüzde talip olabilirim hatta :) Gerçi son zamanlarda sparta elektrikli bisiklet yapıyor sanırım.

Sezerşan Ünal bunu beğendi.