Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

holejen far

Konu, 'Elektrik - Elektronik' kısmında guneeymurat tarafından paylaşıldı.

1. guneeymurat

guneeymurat Aktif Üye

Seviye:
    Arkadaşlar bu gün sigmanıın holejen farını aldım kısa bir test sürüşü yaptım mükemmel far led değil bildiğimiz holejen ampul ile çalışıyor batarya 5 adet kalem pil den oluşuyo arkadaşlar bunlar şarjlı olup farın içinden çıkarmadan şarj edebiliyorsunuz yani 9 v luk bir adaptör ile iş halloluyor buraya kadar her şey iyi ama gerçekten pil ömrü ne kadar dayanır bilmiyorum ilk test sonuçlarını bidiricem size bu arada far 12 cm vivarında yani çok küçük bişiy deil ama önümü görme istiyorum diyorsanız mobiletten çok ışık veriyor ve işin en iyi yanı farın fiyatı 20 ytl komiktir şarjlı pillere daa çok para ödedim ARKADAŞLAR BU FAR SİGMA HOLEGEN FL 100 eski bi model olabilir çünkü sigma nın sitesinde böle bi ürün yoktu sonuç olarak batarya ile cebelleşirim 200-250 gr ağarlığı taşırım diyorsanız inanın önünüzü göreceksiniz bunu aldıktan sonra ledlerimin hiç bi işe yani görmek açısından yaramadığını farkettim
    herkese saygılar sevgiler :winken45

Levent Temiz ve tuninger_haa bunu beğendi.
  2. gezgin35

gezgin35 Aktif Üye

Seviye:
    Resim yokmu

3. yighitjan

yighitjan Bisikletkolik

Seviye:
    merak ettim resmi yok mu?

4. Gürsel A.

Gürsel A. Bisikletkolik

Seviye:
    Düzeltme yapayım: Kelimenin doğrusu "Halojen"..Ampul içinde halojen gazlar bulunmasından dolayı bu ismi almış.

guneeymurat bunu beğendi.
  5. guneeymurat

guneeymurat Aktif Üye

Seviye:
    düzeltme için teşekkürler bu arada resimleri ekliycem en kısa zamanda arkadaşlar saygılar.

6. bts.elektronik

bts.elektronik Forum Bağımlısı

Seviye:
    tamam ama çok güçlü led farlarda var halogen herzaman led den sadece ışık açısındanda olsa üstün diyemeyiz

7. KemalBaloglu

KemalBaloglu Forum Demirbaşı

Seviye:
    evet resimleri bekliyoruz baya merak ettim şimdi
    acaba hala satılıyormudur bu ürün

8. Spec

Spec Forum Demirbaşı

Seviye:
    Halojen ampullerin gücüne erişebilen bir led görmedim şimdiye kadar. Tepe lambalarında da böyledir. 50-60 metre aydınlatabilen güçlü ledler var bu doğru ama halojen ledlerden daha uzağı aydınlatabiliyor. Mesela tepe lambalarında 100 metre aydınlatma mesafesine ancak halojen lambalar ile ulaşabiliyorsunuz. Aydınlatma performansı için halojen , pil ömrü için ise led tercih edilmeli diye düşünüyorum.

Ali Hekimoğlu bunu beğendi.
  9. kasablanca

kasablanca Üye

Seviye:
    aynısından bende aldım(sigma O çirkin tipine rağmen) belki iş yapar diye ve inanın cateyenin 2.4 watt micro halojen HL-EL500IIMODELİ4.8V 0.5 AMPER bitik piliyle hem kullanım süresi hemde aydınlatmasıyla sigmayı katlar bitek farkı 30 ytl olması tabi şunuda hatırlatmak lazımki artık üretimde deil kıyda köşede bazı bisikletçiler de varsa bikaç parça vardır
    SAYGILAR

10. bts.elektronik

Seviye:
    ışk birimi hepimizin bildiği üzere candlelight tır şimdi aynı ışık degerini verebilen biri led,biri halogen farı ele aldığımızda halogen olanın daha uzağı aydınlatması ışık odaklaması kolay olduğundandır.ama ledide aynı şekilde odakla aynı mesafeye gider hemde halogenden enaz 4 misli az pil harcayarak bunu başarır kaldıki ışığın çok uzağa gitmesi bisiklette pek bi işe yaramaz çünki ışık uzağa giderken minicik kalır ve önünü doğru dürüst göremessin.farda biraz ışık yayılımı şarttırki önünü göresin.tepe lambalarında durum biraz farklı olabilir.

Levent Temiz bunu beğendi.
  11. KemalBaloglu

KemalBaloglu Forum Demirbaşı

Seviye:
    bende haljen lambalı ve kuru akülü bir bisiklet farı yapmayı düşünüyorum 12 volt 20 watt lık halojen lamba kullanacağım ve iki farklı ayna kullanacağım biri 36 derecelik diğeride 12 derecelik, biri ışığı kolidor gibi yansıtıyor diğeride ışığı yayıyor tabi yüzeye düşen ışık akısıda düşüyor, parçaları(akü,adaptör,halofen lamba vs. vs.) topladıktan sonra kaç derecelikğin işe yaradığını görüceğiz.12 volt 3.4 amp. lik akü almayı düşünüyorum yaklaşık 2 saat yakacaktır bu aralar halojen lambayı bağlayacağım düzenekle uğraşıyorum ve şunu söyliyim motorsklet farı gibi aydınlatıyor

12. bts.elektronik

Seviye:
    aküsü matra içine girebilecek bişey olsun onuda kafesine takınca süper olur kolay gesin sana .

KemalBaloglu bunu beğendi.