Hızlı trene bisiklet koymak

Ghost

Yoksa insan başıboş bırakılacağını mı sandı?
Tepki
478
İsim
Enes
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Sorum şu, hızlı trene bisiklet alınıyor mu ? Ekstra Ücret var mı ?

Bu konuyla ilgili Konulara göz attım ama 1 sene önceki konu olduğu için Değişiklikler olmuş olabilir.

Scudo

Çağrı Soylu

Forum Bağımlısı
Tepki
686
Bisiklet
Focus
Almazlar.
Sanırım şimdiye kadar forumda tek hızlı trene bisiklet koyabilmiş kişi benim. Onda da gerçekten mecbur kalmıştım. Hızlı trende normal bavul koyacak yer bile çok küçük. Bisikleti engelli kısmına almak durumundalar. Bundan da tüm trende 4 tane var. O yüzden almıyorlar.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
bir ara bayağı bir haber çıkmıştı bisiklet konucak diye.

Reha Oğuz Altuğ

Aktif Üye
Tepki
87
Bisiklet
Trek
Ben Eskişehir-İstanbul hattında olacak diye gazetede haber okumuştum ancak doğrulayan olmadı henüz.

Ghost

Tepki
478
İsim
Enes
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti

Çağrı Soylu

Forum Bağımlısı
Tepki
686
Bisiklet
Focus
@Ghost Ben seçimlerin olduğu zaman Ankara'ya oy kullanmaya gidecektim trenle. Tren de daha yeni açılmıştı. O hafta bir fırtına oldu tren yoluna vinç devrildi dendi. Bu yüzden Arifiye'ye kadar otobüsle götürüp ondan sonra trenle götürüyorlardı. Ben de bunu kabul etmedim. Sonuçta Sapanca'dan sonra yol zaten açık oraya kadar gitmek mesele. Tren daha yeni açıldığı için kimse bir şey bilmiyordu. Gidiş dönüş bilet almıştım ama gidiş indirimli dönüş normaldi. İndirimli biletin iadesi ya da açığa alınması olmuyor. Ben özel bir durum olduğu için bu benim problemim değil bana paramı vermek durumundasınız sizin alternatif çözümünüzü kabul etmek zorunda değilim dediysem de çağrı merkezinde bir sonuca ulaşamadım. Saat 19:00'a kadar Haydarpaşa'ya gitmemi oradaki gişede işimi çözebileceğimi söylediler. Gittiğimde görevli oradaydı ama gişenin 18:00'de kapandığını zaten internetten alınan biletler için bir şey yapamayacağını söyledi. Ben yeniden telefona sarıldım. Bu arada bu olaylar cuma günü oluyor. Tren ertesi güneydi. Bu sefer call center'da gidiş biletimi açığa alamayacaklarını ama dönüş biletimi açığa alabilmem gerektiğini, sabah 7'de Pendik istasyonunda olursam bana yardımcı olacaklarını, oradan yapabileceklerini söylediler. Tren saatim de 7:30 bu arada. Niyetim oraya kadar bisikletle gidip biletimi açığa alıp dönüp arabamla Ankara'ya gitmek. İstasyona gittim. Gişeyi sordum. Durumu anlattım. Vinç kaldırıldı tren çalışıyor dediler. Haydiii dedim ama yine de gişeye gittim beni bu halde trene almazlar nasıl olsa diye. Gişede sıra bana geldiğinde saat 6:58'di. Gidiş dönüş şeklinde bilet aldığım ve gidişi indirimli seçtiğim için sistemin dönüşe de izin vermediğini söylediler. Dedim başlarım sizin sisteminize. Orada uğraşırken saat 7:00 oldu ve tren saatine yarım saatten az kaldığı için artık işlemin zaten mümkün olmadığını söylediler. Dedim ben bu 150 lirayı çöpe atmayacağım. İndim geri aşağı. Görevli kişiye tüm bunları anlattım. Tekerleri sökersem şu kadar kalacak bisiklet gerekirse ben kucağımda götürürüm dedim. Sök bakalım tekerleri dedi muhtemelen hemen yapabileceğime imkan vermedi. Söktüm. Engelli yerinde kendi kolileri vardı. Oraya koymama izin verdiler. Böylece ben baya taytımla terli tshirtimle bindim trene gittim Ankara'ya. Dönüşte de yine aynı kıyafetleri giydim. Durumu anlattım. Mecburum dedim böyle geldim bak üstüme başıma böyle dönmek zorundayım ben de heves değilim diye bir sürü dil döktüm. Yanımda annem babam da var tabi :) Adam 20 dk sonunda ikna oldu izin verdi. Bir daha da izin vereceklerini sanmam. Şu da trendeki hali bisikletin. Tarih 9 Ağustos

Dosyalar

Ghost

Tepki
478
İsim
Enes
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Anladım abi, bu işi yapacak adamın cebine 20 lik koysak izin vermez mi acaba ?

• Beğen
Tepkiler: Resul Yılmaz

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Ghost
Keşke şu Rüşvet teklifini yazmasaydınız kardeşim. İşim görülsün diye para çevirenlerden nefret ettim bu ülkeden soğudum, milletimden soğudum, adamların aklına Şeytanı sokuyorsunuz sonra vay Namussuz.... Diye başlayıp sıralıyorsunuz. Bunu teklif eden de alan da aynı kefededir...

Çağrı Soylu

Forum Bağımlısı
Tepki
686
Bisiklet
Focus
@Ghost
Sanmıyorum. Dediğim gibi toplam 4 tane engelli yeri var zaten ve bisikleti koyacak başka bir yer de gerçekten yok.

@Murat Semiz
Ben de rüşvet olayına karşıyım. Hiç vermedim vermeyi de düşünmüyorum ama bu ülkede sorun çözdüğü bir gerçek maalesef.

Ghost

Tepki
478
İsim
Enes
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Murat Semiz abi ben bunu espri niyetiyle söyledim Çağrı abi o kadar uğraşmış ki aklıma geldi birden tabi içerisinde azda olsa Gerçeklik Payı vardı maalesef
Ama trende yer varken neden almıyorlar bunu anlamıyorum yani neden bu kadar uğraştırmışlar engelli yoksa tren de izin ver gitsin. Bunun gibi bi çok gereksiz veya bizim bi türlü anlayamadığımız yasaklar olduğu için insanın aklıma Rüşvet geliyor.
Murat Semiz cidden hiç böyle bi yazı beklemiyodum çok şaşırdım görünce :)çünkü gülelim diye yazmıştım Haklısınız, ama insanın aklına geliyor
işte