Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hız yapmak için acilll

Konu, 'Bisiklet Püfleri' kısmında Mertcan Arı tarafından paylaşıldı.

1. Mertcan Arı

Mertcan Arı Yeni Üye

ben 3 gün önce çift amartisorlü disk frenli planet marka bisiklet aldım bisikletim uzaktan çok güzel duruyor fakat biraz ağır olduğu için hız yapmakta zorlanıyorum bisikletimi aldım arkadaşım binecem derken arka vites değiştirici kolunda bir yeri kırdı ben sırf amartisorlü bisiklet almak için eski bisikletimi sattım şimdi bi arkadaşımla kapışacam bana hızı arttıracak yardımlarda bulunabilirmisiniz? Ben önce bisikletimin disk frenini ayarlattıracam çok gevşek sonra bir akort yapacam bir de arka vites kolunu değiştirecem başka ne tavsiyede bulunursunuz? yaşıma bakmayın usta bisikletçiyimdir 4 yaşımdan beri bisiklet kullanıyorum 2 tekerli çok acil

2. Emre Yıldız

Emre Yıldız Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Sen baya bir ustaymıssın benım sezdığım kadarıyla:) orta amortısorunu kapat bir nebze olsun enerjı kaybını engellen çift süspansıyon almasan ıyı edermıssın.

iskender şerit ve arif büyük bunu beğendi.
  3. Mertcan Arı

Mertcan Arı Yeni Üye

:D tşk ederimde amartisörüm en az denilebilecek kadar azda başka ne tavsiyelerde bulunabilirsiniz?

4. İbrahim Ozan

İbrahim Ozan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Sana en büyük tavsiyem Sadece hafif kadrolu bir alü önden Amartisörlü Bir bisiklete gecmen olur
    Sonrasında yarışını da yaparsın Havanıda atarsın dediklerimi yanlıs algılama sakın... arkadasın dediği gibi orta amartisörü minumun seviyeye getir... sonrası senin bacaklarına kalmıs birsey...

5. arif büyük

arif büyük Kıdemli Üye

Seviye:
    koltuğu yükselt,amortisörü sıkılaştır,pedala ayağının ön tarafıyla bas (daha güçlü basarsın),arkadaşınla kapışacağın güne kadar her gün en az 20 km boyunca kendini yormadan performansın %50-60 olacağı şekilde bisiklet sür. Son olarakda bisikleti bir tamircide komple bakımını yaptır.;)

6. Tacir Tahsilat

Tacir Tahsilat Aktif Üye

Seviye:
    26 jant lastikler için 1.15-1.40 lık cst hız lastikleri var bunlardan al 70-75 psi hava bastır hızını %25 arttır. Güven bana

7. b-cagri

b-cagri Aktif Üye

Seviye:
    bisikletin ütünde ki gereksiz ağırlıkları at.

iskender şerit bunu beğendi.
  8. ercan koç

ercan koç Üye

Seviye:
    Çift amortisörlü ağır bi bisikletle hız yapman oldukça zor; eğer arkadaşının ki sabit kadrolu hafif bi bisikletse her türlü yener :)

iskender şerit bunu beğendi.
  9. BULUT ÇELİK

BULUT ÇELİK Forum Demirbaşı

Seviye:
    bu tür bisikletleri sevmiyorum heleki hız için ama bi kaç tavsiye seleyi boyuna göre ayarla kilitlenebiliyorsa amortisörleri kitle yada serleştir lastiklere fazla hava bas taş gibi olsunlar:) bisiklette aksesuar varsa çıkar onları çamurluk suluk ne bileyim sepet gibi... ve tabiki; hepsinden önemlisi sizin performansınız...:in:

10. Mertcan Arı

Mertcan Arı Yeni Üye

Tavsiyeleriniz için Teşekkürler cumartesi günü bisikleti bakıma götürcem orta amotisor minimum seviyede ayarlı lastikler taş gibi frenleri yaptıracam koltuğu yükselttim sadece bisikletim ağır 17 kg

11. BULUT ÇELİK

BULUT ÇELİK Forum Demirbaşı

Seviye:
    benim kron xc 500 maşa lastik gibi eklemelerle 11.8 oldu yinede ağır diyorum bunun sonu yok:D ama en azından hafif kategorisinde giriş seviyesi diye tabir edilen 13 kg civarı bisikletler çok iyi bende ole başladım 2009 model kron xc 500 ile başladım yava yavaş topluyorum bakalım ne olacak ha ek tavsiye zinciri bi güzel yağlatın akıcı olsun :in:

12. Mertcan Arı

Mertcan Arı Yeni Üye

Bunu zaten yapacaktım fakat burada dikkat edilmesi gereken bir nokta var zincirleri yağlamak yerine mazotlamak daha iyi oluyor yoksa dişliler ve zincirler çabuk yıpranıo ztn sıfır bisiklet olduğundan elden geçmesi şart

13. İsmet Enes ÇAKAR

İsmet Enes ÇAKAR Üye

Seviye:
    ben yaşını göremedim :D

14. Hasan Kuru

Hasan Kuru Onursal Üye

Seviye:
    Öncelikle kaskını tak! Belki bir daha yarış yapma şansın olmayabilir. Deneyimlerimle konuşuyorum :)

Ahmet Kur, Tufan Yuzseven ve Serden Us bunu beğendi.
  15. Mertcan Arı

Mertcan Arı Yeni Üye

Kask biraz bana ters geliyor sizin başınıza ne geldiyse geçmiş olsun ama kask temin etmeye çalışırım

16. Hasan Kuru

Hasan Kuru Onursal Üye

Seviye:
  17. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Mazot yağdan daha iyi korumaz. Yağ yerine mazot sürmekteki amaç, yağın üzerine daha çok toz toprak toplamasıdır. Bakımlı olduktan sonra yağ kullanımından dolayı zincir ve dişli yıpranmaz. Mazot ben de kullanıyorum ve bakım kolaylığı dışında bir fark göremedim. ;) Bu arada yağın da çeşidi var tabi; toz tutmayan, su tutmayan gibi... Yani ıslak ortam-kuru ortam olayı.

Mertcan Arı bunu beğendi.
  18. Mertcan Arı

Mertcan Arı Yeni Üye

Bunu bilmiyordum Teşekkür ederim

19. iskender şerit

iskender şerit Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Senin tek ilacın 52 Dişli Aynakol, 52/11 oran. Tabiiki bunu çevirecek devrin torkun varsa.....

20. Mustafa Ozler

Mustafa Ozler Kıdemli Üye

Seviye:
    2. formül... frenlerini yaptır... tamirci yapabileceğinin en iyisini yapsın... lastiklerini normal şişir abartma... akord ayarın tam olsun seleyi de boyuna göre hatta biraz aşağıda tut 1-2 cm, amortisörlerini yumuşat.

mutlaka çok bozuk yokuş aşağı bir yerde yarışmayı seç. Yol çok bozuk olsun, kaya mı dersin, yol yok yeni sürülmüş tarla mı dersin, öyle bir yer. Avantajlı olduğun tek parkur bu çünkü. düz yolda veya normal bir parkurda dağ bisikleti veya yol bisikleti seni rahatça geçer.

Tufan Yuzseven ve b-cagri bunu beğendi.