Hız yapmak için acilll

Tepki
0
ben 3 gün önce çift amartisorlü disk frenli planet marka bisiklet aldım bisikletim uzaktan çok güzel duruyor fakat biraz ağır olduğu için hız yapmakta zorlanıyorum bisikletimi aldım arkadaşım binecem derken arka vites değiştirici kolunda bir yeri kırdı ben sırf amartisorlü bisiklet almak için eski bisikletimi sattım şimdi bi arkadaşımla kapışacam bana hızı arttıracak yardımlarda bulunabilirmisiniz? Ben önce bisikletimin disk frenini ayarlattıracam çok gevşek sonra bir akort yapacam bir de arka vites kolunu değiştirecem başka ne tavsiyede bulunursunuz? yaşıma bakmayın usta bisikletçiyimdir 4 yaşımdan beri bisiklet kullanıyorum 2 tekerli çok acil

Scudo

Emre Yıldız

Forum Bağımlısı
Tepki
502
Bisiklet
Giant
Sen baya bir ustaymıssın benım sezdığım kadarıyla:) orta amortısorunu kapat bir nebze olsun enerjı kaybını engellen çift süspansıyon almasan ıyı edermıssın.

Tepki
0
@Emre Yıldız

:D tşk ederimde amartisörüm en az denilebilecek kadar azda başka ne tavsiyelerde bulunabilirsiniz?

İbrahim Ozan

Daimi Üye
Tepki
321
@Mertcan Arı

Sana en büyük tavsiyem Sadece hafif kadrolu bir alü önden Amartisörlü Bir bisiklete gecmen olur
Sonrasında yarışını da yaparsın Havanıda atarsın dediklerimi yanlıs algılama sakın... arkadasın dediği gibi orta amartisörü minumun seviyeye getir... sonrası senin bacaklarına kalmıs birsey...

Specter1

Daimi Üye
Tepki
113
koltuğu yükselt,amortisörü sıkılaştır,pedala ayağının ön tarafıyla bas (daha güçlü basarsın),arkadaşınla kapışacağın güne kadar her gün en az 20 km boyunca kendini yormadan performansın %50-60 olacağı şekilde bisiklet sür. Son olarakda bisikleti bir tamircide komple bakımını yaptır.;)

Tacir Tahsilat

Aktif Üye
Tepki
23
26 jant lastikler için 1.15-1.40 lık cst hız lastikleri var bunlardan al 70-75 psi hava bastır hızını %25 arttır. Güven bana

ercan koç

Üye
Tepki
26
Bisiklet
Specialized
Çift amortisörlü ağır bi bisikletle hız yapman oldukça zor; eğer arkadaşının ki sabit kadrolu hafif bi bisikletse her türlü yener :)

• Beğen
Tepkiler: iskender şerit

BULUT ÇELİK

Forum Demirbaşı
Tepki
163
bu tür bisikletleri sevmiyorum heleki hız için ama bi kaç tavsiye seleyi boyuna göre ayarla kilitlenebiliyorsa amortisörleri kitle yada serleştir lastiklere fazla hava bas taş gibi olsunlar:) bisiklette aksesuar varsa çıkar onları çamurluk suluk ne bileyim sepet gibi... ve tabiki; hepsinden önemlisi sizin performansınız...:in:

Tepki
0
Tavsiyeleriniz için Teşekkürler cumartesi günü bisikleti bakıma götürcem orta amotisor minimum seviyede ayarlı lastikler taş gibi frenleri yaptıracam koltuğu yükselttim sadece bisikletim ağır 17 kg

BULUT ÇELİK

Forum Demirbaşı
Tepki
163
@Mertcan Arı

benim kron xc 500 maşa lastik gibi eklemelerle 11.8 oldu yinede ağır diyorum bunun sonu yok:D ama en azından hafif kategorisinde giriş seviyesi diye tabir edilen 13 kg civarı bisikletler çok iyi bende ole başladım 2009 model kron xc 500 ile başladım yava yavaş topluyorum bakalım ne olacak ha ek tavsiye zinciri bi güzel yağlatın akıcı olsun :in:

Tepki
0
Bunu zaten yapacaktım fakat burada dikkat edilmesi gereken bir nokta var zincirleri yağlamak yerine mazotlamak daha iyi oluyor yoksa dişliler ve zincirler çabuk yıpranıo ztn sıfır bisiklet olduğundan elden geçmesi şart

cakarenes

Üye
Tepki
31
yaşıma bakmayın usta bisikletçiyimdir 4 yaşımdan beri bisiklet kullanıyorum 2 tekerli çok acil ben yaşını göremedim :D

Tepki
0
Kask biraz bana ters geliyor sizin başınıza ne geldiyse geçmiş olsun ama kask temin etmeye çalışırım

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
@Mertcan Arı

Mazot yağdan daha iyi korumaz. Yağ yerine mazot sürmekteki amaç, yağın üzerine daha çok toz toprak toplamasıdır. Bakımlı olduktan sonra yağ kullanımından dolayı zincir ve dişli yıpranmaz. Mazot ben de kullanıyorum ve bakım kolaylığı dışında bir fark göremedim. ;) Bu arada yağın da çeşidi var tabi; toz tutmayan, su tutmayan gibi... Yani ıslak ortam-kuru ortam olayı.

• Beğen
Tepkiler: Mertcan Arı

iskender şerit

Forum Bağımlısı
Tepki
464
Bisiklet
Bianchi
Senin tek ilacın 52 Dişli Aynakol, 52/11 oran. Tabiiki bunu çevirecek devrin torkun varsa.....

Mustafa Ozler

Daimi Üye
Tepki
198
2. formül... frenlerini yaptır... tamirci yapabileceğinin en iyisini yapsın... lastiklerini normal şişir abartma... akord ayarın tam olsun seleyi de boyuna göre hatta biraz aşağıda tut 1-2 cm, amortisörlerini yumuşat.

mutlaka çok bozuk yokuş aşağı bir yerde yarışmayı seç. Yol çok bozuk olsun, kaya mı dersin, yol yok yeni sürülmüş tarla mı dersin, öyle bir yer. Avantajlı olduğun tek parkur bu çünkü. düz yolda veya normal bir parkurda dağ bisikleti veya yol bisikleti seni rahatça geçer.