Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hız kazanmak

Konu, 'Şehir - Tur Bisikleti' kısmında Hakan® tarafından paylaşıldı.

1. Hakan®

Hakan® Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    İllaki hız konusunda kişisel kondisyon çok önemlidir fakat ekipman olarak bisikletime neler yapabilirim diye düşünüyorum. Bisikletimden de memnun olduğum için yol bisikletine geçmek istemiyorum sadece parça değişimi yapmayı düşünüyorum. Sizce neler yapsam değişime değecek fark hissederim? Bisikletim orjinal ekipmanda Sedona 331.

2. Eray Helvacı

Eray Helvacı Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    lastik değiştirebilirsiniz 1.75 1.50 lik lastik alıp sürtünmeyi engelleyebilirsin.ruble sayısını artıırarak 8-9-10 lu vs 24 vitesi 27 vs çıkarabilirsiniz

3. Burak Abay

Burak Abay Yeni Üye

Adı:
    Burak ABAY
    Bisiklet:
    Pinarello
    Seviye:
    Lastİk Önemlİdİr bu konuda ayrica aynakol en bÜyÜĞÜ 44 dİŞ İse mesela 48 lİsİnİ alabİlİrsİnİz arka rubledede en kÜÇÜk genelde 11 lİ oluyor onu 9 lu olaninla deĞİŞtİrebİlİrsİnİz spd pedal alin gİdon boynunu yukari deĞİlde aŞaĞi Çevİrİn spacerlerİn 1 İ aŞaĞida 2 sİ yukarda olsun bİde dİsklerİnİz fln sÜrtmesİn balatalara hiz keser benden tavsİyeler İyİ gÜnlerr ...

4. Hakan®

Hakan® Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Oyleyse ilk once lastikten baslayayim takabilecegim en ince lastik ebati nedir?Fiyat performans acisindan hangi lastigi onerirsiniz? Birde gidon boynunu ters cevirmek nasil yardimci olur?

5. Bora Yurttutan

Bora Yurttutan Aktif Üye

Seviye:
    rüzgar direnci daha az olacağından elbette hızınız artacak fakat omuz ve bileklerinizde uyuşma ve yorulma başlayacaktır artı konforunuzda azalacaktır
    gidon boynunun ters çevrilmesi yol bisikletleri için daha uygundur(bildiğim kadarıyla)
    serilik ve akıcılık için bisikletinizi hafifletebilirsiniz jantlarınız rulmanlı yapabilirsiniz ama bu oldukça masraflı olacaktır

6. Kanber Gülhan

Kanber Gülhan Aktif Üye

Seviye:
    dostum tekerden başla bende tekerden başlamıştım ama ben mesela dağ gezisi pek yapmazdım çoğunlukla asfalt yolda kullanırdım şimdi ara ara dağ gezisi yapıyorum eski lastiklerimi geri takmak zorunda kalıyorum çünkü konforlu olmuyor ve yolu tutuş zor oluyor lastik ebatı olarak 1*50 boyutunda alabilirsin ...

2. spd kullanman ama ben öğrenci oldupumdan bir türlü para denkleştiremedim o yüzden kalpiye aldım sende spd alamazsanda kalpiye kullanmanı tavsiye ederim .. daha da hızlı olsun diyorsan ağırlık azalt ..

7. Hakan®

Hakan® Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Oncelikle butun tavsiyeler icin tesekkur ederim, en yakin zamanda lastikleri degistirecegim. Daha sonra hafifletmek icin zor bir yola girecegim hem 28" hem sabit hem karbon hem de disk uyumlu bir masa gerekicek sanirim. Masa haricinde hatri sayilir bir agirlik nerede var?

8. Cem Coşkun

Cem Coşkun Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Daha ince yeni lastikler edinseniz bile eskilerini elden çıkarmayın. Geri dönmek isteyebilirsiniz.

Ayrıca bisikletinizi hafifleterek hızlanabileceğinizi sanmıyorum. Hatta maşadan da önce SPD deneyin derim. En azından boşa masraf yapmamış olursunuz.

9. Tolga Günsezer

Tolga Günsezer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Lastiklerin değişimi en düşük maliyetli hızlanma sağlayan faktördür. Ama unutmayın ki bisiklet lastiklerin ve jant göbeklerinin üzerinde gitmekte. Jantlarınızı ve göbeklerinizi değiştirmek hızınızı ciddi oranda arttıracaktır.

10. Hakan®

Hakan® Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    SPD pedal kullanmak açıkçası biraz ürkütüyor, şehir içinde yol yaptığım zamanlar oluyor anlık durmalarda sıkıntı yaşarım diye düşünüyorum. Pedal konusunda çok kararsızım. :)

11. Hakan®

Hakan® Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Disk uyumlu ve rulmanlı bir göbek almayı kesinlikle düşünüyorum. Şu tarz bir göbek işimi görür mü?

http://www.sahibinden.com/ilan/alis...anli-dag-bisikleti-jant-gobegi-70074956/detay