Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hırsızlık tekniklerini paylaşalım!

Konu, 'Bisiklet Püfleri' kısmında Darke tarafından paylaşıldı.

1. Darke

Darke Aktif Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Buldugumuz bildiğimiz hırsızlık tekniklerini paylaşarak alabilecegimiz güzel önlemler ile ilgili bir liste oluşturabiliriz diye düşündüm.

Ben şimdilik bildiğim 1-2 videoyu koyayım

Bunda direk 1:50 yi açın ciddi anlamda 3 saniyede götürüyor bisikleti

Hırsıza kilit dayanmaz sözüne sonuna kadar katiliyorum mesela altın elbiseli adamı bilen bilir

şu şekilde 800 liralik abus kilitle bağladı motorunu jantın yapraklarını keserek calmislar düsünün artik
    (DUYURU: HONDA CBR 1000RR’IMIZ ÇALINMIŞTIR | Altın Elbiseli Adam ©
    En temel çözüm evde barındırmak fakat elbette bisikleti birakip bakkala vs. gidicegimiz zamanlarda olucak
    Bakalım neler çıkıcak bu konudan :)

2. ismail.yüksel

ismail.yüksel Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bunlari gordukce bisikleti hicbiryerde birakasim gelmiyor.

3. Taner James

Taner James Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Video paylaşmakta sorun yok ama bu teknikleri başkasının öğrenmemesi daha iyi olur sanırım.

4. OpethiaN

OpethiaN Üye

Adı:
    Muharrem
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Hırsıza yol göstermek gibi birşey olmuş

MehmetAliB. ve Klasikci bunu beğendi.
  5. mguler_43

mguler_43 Üye

Seviye:
    hırsız bundan daha iyilerini biliyor olmalı ve bence paylaşmada sorun olmaz pek :) hırsız in Google açıp bisiklet çalma teknikleri yazacak hali yok

Tasogare bunu beğendi.
  6. Klasikci

Klasikci Kıdemli Üye

Adı:
    Yavuz.O.YILMAZ.
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Sayın darke hırsızların bu forumda bile olabileceği aklınıza gelmedimi acaba???

7. Taner James

Taner James Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bence tam tersi olmalı konu: bisikletimizi nasıl daha iyi koruyabiliriz

8. C. Tiryaki

C. Tiryaki Panic Button

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    En iyi kilit gözdür. Nerede olursa olsun bisikletin kilitlenerek korunduğunu sanmak bence tecrübesizliktir. Ben bisikletim üstünde kilit bile taşımıyorum. Sadece 1 senedir bisiklet ile ciddi anlamda ilgiliyim. İlgiliyim dediysem de üstüne binip geziyorum. Bu 1 sene içinde bisikletli 10 kişiyle tanıştıysam, 7 si en az bir kere bisikleti çalınmış kişiler. Böyle bir istatistik tesadüfse bile, ciddi miktarda para harcanan bisikletleri 50-100 TL lik kilitlere emanet etmek hiç mantıklı gelmiyor.

Khayyam, Alizee, berktx ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  9. serchester

serchester Üye

Seviye:
    Atıyorum bisiklet ile 5km mesafedeki bir arkadaşınızın evine gittiniz. Binanın önünde bisikletlik var veya yok demir var oraya kitlediniz. Hadi kilidiniz biraz caydırıcı bir şey diyelim. Bisikletin üstündeki aksesuarlar donanımlar vs ne olacak? Km saati lambalar vs.. Yani o zaman bisiklet bir ulaşım aracı değil de gezi aracına dönüyor. Evden çıkıp gezeceksin geri eve döneceksin? Bisiklet alarmı işi çözer mi?

10. Kerem Özbayrak

Kerem Özbayrak Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Ben de açıkçası çok faydalı bulamadım bu başlığı. Kaçımız bu videolar sonrasında bisikletimizi daha güvenli kitlemek için önlem alacağız dersiniz? Bence çok azımız. Henüz acemilik çeken hırsızlar için bizden daha faydalı olacak bu videolardaki yöntemler. "Nasıl kilit açılır/kırılır"dan ziyade nasıl "daha caydırıcı olur" ile ilgili bir şeyler paylaşmak daha doğru geliyor bana. Selamlar.

serchester bunu beğendi.
  11. nuruasakir

nuruasakir Forum Bağımlısı

Adı:
    recep
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    bisikletini kilitle bisikletin yanından ayrıldıktan sonra mumkun oldugu kadar çabuk gel sonra allaha dua et çalınmasın.kilitler sadece kısa süreli korur.

Tayfun Sezer ve serchester bunu beğendi.
  12. Mert E.

Mert E. We create Chemistry

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    • Bisikletinizin üzerinde kolay takıp çıkartılan ve yanınıza alabileceğiniz bir sele altı çanta sorununuzu çözer.
    • Eğer gündüz gidiyorsanız ve ışıklandırma aksesuarlarınız sele altına giremeyecek kadar büyükse, evde bırakmak pratik bir çözüm olur.
    • Benzer şekilde km saatlerinin çoğu zaten yerlerinden sökülüp cebe sığacak şekilde.
    • Eğer bisikletinizi gezi değil, ulaşım aracı olarak kullanıyorsanız, zaten en sağlıklısı bir sırt çantası veya kolay söküp taşınabilir bir bagaj çantası kullanmak.
    • Ve en önemlisi, genelde Avrupa'da gözlemlediğim: Eğer ulaşım aracı olarak kullanım ön plandaysa, en pahalı, en son model bisikletiniz olmamalı bu. Avrupa'da hemen herkesin günlük işleri için kullandığı külüstür, haftasonları hobileri için kullandığı cillop gibi olmak üzere iki tip bisikletleri var.

13. bdemirkiran

bdemirkiran Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Konu başlığı teşvik eder gibi olmuş :)

14. Zekeriya Çab

Zekeriya Çab Forum Bağımlısı

Seviye:
    İşte basacaksın arkadaş gittiğin yerde kilitleyip gitmek yerine gözünden ayırtmayacaksın. AVM'lere kafelere yükleneceksin bisikleti seven yerlere gideceksin.
    2-3 binliralık devlet tarafından adına ruhsatlandırılmamış her şey çalınır dünyanın her yerinde bu böyle ama toplum sahiplenir ise biraz zor çalınır.
    Bisiklet en güvende gözünüzün önünde ve avm de sinamaya gitsen bile içeri alıp gözünün önüne koyma özgürlüğün var çünkü mal senin koruma sorumluluğu senin %100 garanti ile bu sorumlulu ücretli yada ücretsiz sizin yerinize yapacak kişi hizmetini sunmuyorsa senide mal himayesinden alı koyamaz. Siz talep etmezseniz olar yapmaz.

serchester ve hüseyingürgah bunu beğendi.
  15. uguryilmaz144

uguryilmaz144 Onursal Üye

Adı:
    Uğur Yılmaz
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Çok arkadaşımın bisikleti çalındı, kimisi insanların kalabalık olduğu yerde, kimisi merdiven arasında. Bildiğim birşey varsa hırsızlar da değeri yüksek olan bisikletleri çalıyor. Yani boğulacaksam okyanusta boğulayım mantığı... Bu yüzden şehir içinde bisan, turlarda da mosso'larımı kullanıyorum. Tavsiyem kilide güvenmek yerine kilit parasına eski bir bisiklet alıp, ulaşım ihtiyacınızı onunla gidermeniz. Hem de gözünüz arkada kalmamış olur.

serchester bunu beğendi.
  16. MehmetAliB.

MehmetAliB. VivaVelo

Seviye:
    "Kötü örnek örnek örnek değildir."
    Bu başlık içeriği ve sunuş şekli itibariyle tam bir kötü örnek. Daha hırsızlığa tam bulaşmamış madde bağımlısı gibi kişilerin bu işi öğrenme biçimleri internet gibi kanallardan yapılıyor. Yöntem anlatımı, pazarlama şekli vs.
    Başlık iyi bir şey halinde sunulacaksa bisiklet nerelerinden kilitlenir, hangi kilitler başarılıdır, bisiklet izleme gps'i, bisikletin eve çıkarılması vs gibi şeklinde sunulabilir.
    Yönetici arkadaşlardan bu başlığı kaldırmalarını rica ediyorum

17. BağdatlıRuhi

BağdatlıRuhi Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Bisikleti çalınma gibi durumlardan korumak için çalma yöntemlerini bilmek ve ona göre önlem almak iyi bir fikir fakat hırsızlık yöntemlerini burada paylaşmak doğru değil.

18. sercansekkin

sercansekkin Bisiklet sevdalısı...

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    konu muhtemelen silinebilir ama ben yine de yazayım daha bugün bisikletimle bankaya gittim. Bankanın içine giremedim bisikletle şube biraz küçük bir yer içerisi de hayli kalabalık. neyse bankanın önündeki trafik levhasının direğine bisikletimi kilitledim ve seleyi çıkarıp elime aldım. Şubeye girdim herkes bana bakıyor muhtemelen ulan bu banka mı soyacak o elindekiyle falan diye düşünmüş olduklarını hissettim :p neyse sıra numaramı aldıktan sonra 3-4 dk da bir bankanın camından bisikletimin yerinde olup olmadığını kontrol edip durdum :D acım taze, bisikletim yeni kırkıyırım (korkuyorum) :pPPP :krsn: bir de o videoyu izlemez olaydım 3 sn de bisikletin çalınması. sinirlerim zıpladı :(

poet ve Aldora Road Team bunu beğendi.
  19. bibisiklet

bibisiklet İki Çay Bi Bisiklet

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Geçen ay Marmaris'te bir dernekte aday sunumuna katıldım bisikletimi içeriye almadılar dışarıya koydum ama görünecek bir şekilde sunumdan çok bisikletimi seyrettim maalesef. Son zamanlarda nedense Marmaris'te bisiklet hırsızlığı arttı.

poet ve sercansekkin bunu beğendi.
  20. sercansekkin

sercansekkin Bisiklet sevdalısı...

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @ozalkadir aynen öyle. Emeğinizle kazandığınız paradan harcayıp alıyorsunuz, duygusal bağ kuruyorsunuz, eliniz ayağınız oluyor, adi pisliğin biri alıp götürüyor. Yemin ederim bunu yazarken içim üşüyor ya. Hakikaten zıkkım olsun çıkamasın, her türlü hırsızlık yapanların kursaklarında.