Hırsızığı önlemek adına benim önerilerim herkes için çok önemli

Göker Gülay

Daimi Üye
Tepki
83
U şeklindeki kilitler daha sağlam duruyor. Sanırım baş edilemeyen tek kilit bunlar. 15-20 lira civarı olanları da var.

(link)

Scudo

alp güven

Üye
Tepki
56
sarsıntıyla öten aletler varda onlarda plastik bir darbeyle kırılacak türden :) farkedilmeyecek biryerlere koymak dikkati cekmez ve ilk harekette ötüp kaçırabilir.ancak şöyle birşey var,rüzgar esse bisiklet oynasa öter onlarda ve sen susturmadan susmuyorlar,mesela okula geldin derse girdin biri yan tarafa bisiklet koyarken dokunuyo ötmeye başlıyor,dersten cıkıp gitmen lazım, oralardada değilsen biri çıkar kırar onu :D

Gültekin ATALIK

Aktif Üye
Tepki
68
@alp güven

yok plastik olmayan ince bir demir olanları da var. hareket ettirilince yada 5 saniye zorlanınca falan ötüyormuş nette araştırdım biraz. yani öyle rüzgar esse ötecek türden değil. ve kimileri hareket ettirildikten 30 saniye sonra falan hareket devam etmezse otomatik susuyor onlardan alırsan sorun olmaz bence. burda önemli olan birileri dokununca irkilip kaçması. çabuk kırılsada sorun değil o sadece bir korkutma panikletme amaçlı kilit olucak...

Tepki
80
Bisiklet
Specialized
Evde daire içinde saklıyorum çok pahalı bi alet olmasada benim için değerli

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
Apartman içinde 2 kere bisiklet çaldırmış birisi olarak, kesinlikle içeriye bırakmayın diyorum.

Güvenlikli bir sitede oturuyorum ve hırsızlar çok rahat bir şekilde binanın içinden çalabiliyorlar bisikleti. Apartmanın içi çok sakin olduğu için, istedikleri kadar uğraşabiliyorlar. O nedenle, en güvenli yer olarak yatağımın yanını buldum ben.
Eve sokup duvara asıyorum bisikletimi.

Dışarda bırakacağım zaman da sadece alışveriş merkezlerinde, kapalı otoparkta güvenliğin yanına kitliyorum ki sürekli göz önünde dursun.

• Beğen
Tepkiler: mustafa akman

Ahmet Turan BABACAN

Daimi Üye
Tepki
245
Bisiklet
Colnago
Genelde göremeyeceğim yerde bırakmam bisikletimi. Ama çok zorda kalırsam ön veya arka QR 'larından birini söküp yanıma alıyorum. Alıp kaçacak kişi düşsün de kafayı gözü yarsın die...

• Beğen
Tepkiler: mustafa akman