Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hırsızı iş uzerındeyken yakaladım!

Konu, 'İç Anadolu Bölgesi' kısmında Bülent Onutkan tarafından paylaşıldı.

1. Bülent Onutkan

Bülent Onutkan Bisikletkolik

Seviye:
    Eskısehırde herzaman basımıza gelebılecek bır hırsızlık olayı daha:(
    Dun aksam saat 20.00 de kızılcıklıdakı ısyerımden cıktım ve eve gıtmeden yanı acılan kurtulus kuruyemısden bıseyler almak ıcın ugradım,bu sırada bısıkletımıde herzaman yaptıgım gıbı net gorebılecegım ve hemen ulasabılecegım bır yere bıraktım(sonucta oradakı ısım 1 dk bıle surmuyor).Ben ıcerıye gırdım sıparısımı verdım arkamı donup baktım bısıklet duruyor arkadas ne kadar olsun dıye sordu cvp verıp kafamı tekrar cevırdıgımde bısıklet kaybolmustu:mad: O panıkle hemen kosarak dısarıya cıktım ve hızlı bır bakısla butun gorus acımı taradım ve farkettımkı serserının bırı tam karsıdakı sokaga ufak ufak pedallıyor arkasından kosarak yetıstım ense kokune saglam bır yumrukla yol ortasına boylu boyunca serıldı **** sonra yerden surukleyıp kaldırıma cıkarttım ve farkettımkı kullandıgı maddenın etkısıyle beynı uyusmus bır halde yarım yamalak bu benım arkadasımın bısıkletı dedı.Bıkactane daha vurdum suratına ve bu esnada etraftan kımse mudahale etmedı seyrettıler:boese157:
    Sonra yanıma elınde ıkı tane pet bardak olan les gıbı sarap kokan bırı yaklastı bu benım arkadasım benım bısıkletımde sarı onunla karıstırdı heralde dıye sacma sapan seyler soyledı daha fazla sınırlenmeden bıraz kufur ederek bısıkletımı aldım yolun ortasından uzaklastım.Etrafta seyredenler ıse benı tebrık ettıler helal olsun fln dıye buna daha fazla sınırlendım cunku mıllet olarak tırsak oldugumuz ıcın banada bulasır hesabı seyretmekten daha cok zevk alıyoruz korkuyoruz yardım etmekten destek cıkmaktan:cool:
    Eger bırkac sanıye sonra fark etseydım bısıkletımı bırdaha bulamazdım,aylarca kendıme gelemezdım:( Sızler benım kadar sanslı olamayabılırsınız arkadaslar,dıkkatlı olalım bu *** kaptırmayalım bısıkletlerımızı...

2. Faruk ÇUBUKCU

Faruk ÇUBUKCU Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Bülent abi ellerin dert görmesin. Yanında olsam zevkle ben de katılırdım sana. Eşek sözden değil dayaktan anlar ;)

3. Tolga Yücel

Tolga Yücel Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Geçmiş olsun bülent abi,dikkat etmek gerekiyor ki hele bu olaylar istanbulda inanılmaz fazla.. sanki yerden gofret alırmış gibi önlerinde duran bisikletleri binip laylaylom gidiyorlar.. belkide madde bağımlısı değildi polise gitmemek için yalan söylemiş olabilir.. böyle madde bağımlılarıda bıçak vs kesici aletlerle dolaşıyor en etkili yoluda;Biber Gazı :) 1 fıssss ta iş tamam :D

Bülent Onutkan bunu beğendi.
  4. vedat balkız

vedat balkız Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    aynen abicim ama şunu hatırlatmalı böyle insanların ne yapacağı belli olmaz kafa bi dünya tavsiyem turlara çıkarken yanınızda bi kamp çakısı mutlaka bulundurun herşey olabilir yolculuk halinde olan bir insanın yanında ateş ve çakı mutlaka olmalı turlarda başımıza neler geliyor köpek saldırısı arabaları bilerek üzerimize sürenler yolda sataşmaya çalışanlar vs.burası türkiye hani burası dağbaşımı diyoruz evet koca şehirleri dağbaşı sanan iki ayaklı hayvanlar var.biz nekadar şehir desekde.

5. Tolga Yücel

Tolga Yücel Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Çakıyla verilecek yara,sizleri haksız duruma düşürür ve o adam kan kaybından hayatını kaybederse olaylar dahada sarpa sarar :( Biber gazı diyorum başka birşey demiyorum :D küçücük zaten heryere sığar

Taner Erinmez ve Emre77 bunu beğendi.
  6. Göker Gülay

Göker Gülay Kıdemli Üye

Seviye:
    En korktuğum şey bisikleti kurtaralım derken bu tiplerden bıçak, çakı, tornavida darbesi yemek. Bu ülkede tinercilerin SAT komandosu öldürmüşlüğü var. En iyisi bisikleti tanıdık bir yere emanet etmek ve arada 1 metre bile olsa kilit takmak. Ya da benim gibi çarşı pazara 50 liralık bisikletle gitmek.

Maalesef Türkiye için bisiklet çağın ötesinde bir uğraş olduğundan bisikletler ve renkli spor kıyafetleri çok dikkat çekiyor. Bu da bir güvenlik riski oluşturuyor bence.

7. Alper Yıldırım

Alper Yıldırım Forum Bağımlısı

Seviye:
    Çok geçmiş olsun, en mantıklı olanı sele borusunada monte edilebilen ufak kilitler bir ağaca bağllamak çok iyi olabilir sonuçta bisiklet koşularak yetişilebilecek bir şey değil ve bisikletlerimizde bir hayli değerli :)

Tekrar geçmiş olsun

8. Muratcan Gümüş

Muratcan Gümüş Kıdemli Üye

Seviye:
    eline sağlık Bülent abi, o tip insanlar sözden anlamaz itilip kakılmak daha çok hoşlarına mı gidiyor nedir.. bu yaşadığın olay bana da şunu öğretmiş oldu, 1dk. bile olsa göz önünden ayırmamak lazım bisikletlerimizi bir varmış bir yokmuş olayına dönmesin LÜTFEN DAHA ÇOK DİKKAT EDELİM ARKADAŞLAR.. paylaşım için teşekkürler Bülent abi ve büyük geçmiş olsun..

9. mehmet ankaralı

mehmet ankaralı Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    valla ben dediğin gibi bi yere gidip sipariş verriken bile gözümü ayırmıyorum :D

10. GoMMeS

GoMMeS xrs040 2015

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    geçmiş olsun bülent bey. arkadas dogru soylemis walla kimin ne mal oldugu belli degil. allah korusun her turlu bela var sokaklarda. insanlar findik fistik icin adam olduruyorlar artık. biber gazı en dogrusu.

11. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Geçmiş olsun Bülent...Çocuk hayatının hatasını yapmış bence eğer senin lıvestrongu çalmaya kalktıysa :) o an yakalamasan bile bir şekilde muhakkak yakalanırdı. başka yok ki o bisikletin aynısından :)

12. Şafak Başlar

Şafak Başlar Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Geçmiş olsun. Kısa süreli bir işim varsa ben de gözümün önünden ayırmama tedbirini alıyordum sadece. Ne olursa olsun bağlamak gerek demek.

13. sadık1964

sadık1964 Kıdemli Üye

Seviye:
    Çok geçmiş olsun bisikletler çalınacak korkusu ile ben markete bisikletle gitmiyorum.İnsanlar öyle duyarsız olmuşlarki kitli bir bisikleti kiliti kırmaya çalışan birisini görse bile hiç bir tepki vermiyorlar tepki vermiyorsun bari polisi arasalar oda yok kısa süreli de olsa bisikletlerimizi mutlaka kitleyelim Arabalarımızı da kesinlikle anahtar üzerinde çalışır bırakmıyalım onun gidişi bisikletten daha hızlı olur koşarakda yakalayamayız.Tekrar geçmiş olsun

14. a.rezak inal

a.rezak inal Üye

Seviye:
    öncelikle geçmiş olsun.saniye farkı ile bisikleti kurtarmışsınız ve umarım bu kişide iyi bir ders almıştır.maalesef bu tür insanlar(!) her yerde karşımıza çıkabilir.bu sebeple işiniz bir dakika bile sürse kilit takmakta fayda var.sonradan üzülüp kahretmektense kilit takmaya üşenmemek lazım.tekrar geçmiş olsun

15. M.MURAT YILMAZ

M.MURAT YILMAZ Üye

Seviye:
    Kardeş geçmiş olsun. Allahtan görmüşün bisikletinide hemen koşmuşsun. Ama bir ricam var. Ne olursa olsun bisikletini kitle. Ayrılman 10 sn de olsa. Kötü niyetli insanlara pirim verme. Bilirsin biz Türklerin bir sözü var "At, Avrat, Silah asla ortada bırakılmaz." Neyse yine çok geçmiş olsun.

16. recep24ank

recep24ank Bisikletkolik

Adı:
    Recep Eşref ÇINAR
    Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    haberi okur okumaz çok sinirlendim. onu orda öyle bir hale getirecektin ki dünyaya geldiğine pişman olacaktı. onu orda önce kırbaçlıyacan sonra verecen elektrik fay hattını değiştireceksin ibreti aleme örnek olsun diye.

17. Bartuğ Sayın

Bartuğ Sayın Üye

Seviye:
    geçmiş olsun; hem de büyük geçmiş olsun,
    doğum gününde tinerciler tarafından öldürülen sat komandosu (yüzbaşı) kardeşimin arkadaı idi.
    Avukatım, Isparta barosunda yönetici iken gece yarısı görevicabı öğrendiğim bir olayı kısaca paylaşayı
    Bir genç tinercinin biriyle kavga ediyor, iyice dövüyor tinerciyi, hatta kendisinde çizik bile yok! Tinerciden ayrılıyor yüz adım gidiyor, küt olduğu yere düşüyor?
    Sol tarafından giren şiş kalp damarlarından birini çizmiş,
    Sat komandosu da taksim ilk yardıma kendisi gitmişti, ölünceye kadar doktorlar ne olduğunu anlayamamıştı. Son ana kadar birazdan taburcu ederiz demişlerdi.
    Bir avukat olarak ben o durumda birşey yapmazdım, en azından ilk yumruğu atıp bisikletimi aldıktan sonra kaçardım.
    yine çok geçmiş olsun

18. M.Burak KARADAĞ

M.Burak KARADAĞ Onursal Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    :) Helal olsun abi.Ben şarapçıları dövmeye kıyamıyorum.Allah vurmuş birde biz vurmayalım diyorum ama o sinir anında bende aynısını yapardım herhalde :)

19. Tolga Ayla

Tolga Ayla Onursal Üye

Seviye:
    O ense köküne yumruğu indirdim dediniz ya.. Ohhh içimin yağları eridi..

20. Zafer KAPLAN

Zafer KAPLAN Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Çok geçmiş olsun,elleriniz dert görmesin,
    Bu tip kendini bilmez tipler her yerde o yüzden gerçekten çok dikkatli olmak gerekiyor..