Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hırsız

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Antecurs tarafından paylaşıldı.

1. Antecurs

Antecurs the dark side is always with you

Adı:
    Halil TAŞ
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Akşam iş dönüşü. Bisikletle bu sefer bir 15 km turlamayı düşünüyorum. Asansörden indim, evin kapısı açık. Sabah açık mı bıraktım? Yo... Hatta genelde iki kez kilitlerim bu sabah üç kez kilitledim alttaki kilidi. Üstü kiltlemedim, olsun dedim kendi kendime. O zaman? İnanılası değil ama eve hırsız girmiş olmalı. Nasıl olabilir 28 daireli bir sitenin 6. katında çelik kapının kilidini kıracak ve kimsenin ruhu duymayacak olabilir mi? Acaba ne çaldı? Hiçr bir şey dokunmamaya çalışarak yavaşça içeri giriyorum. Hırsızın içerde olabileceği gelmiyor bile aklıma. Önce bisiklet takılıyor gözüme. Yerinde. Bilgisayarım? Yerinde. Gerçi zor taşır tower kasa hayvani bir şey. Yan kapakları da açık. Salon takımının bütün çekmeceleri açık. İlk gözüme takılan 2 gün önce yine bir ay fotoğrafı çektiğim ve ara kablosunu bulamadığım için bilgisayara atamadığım fotoğraf makinem ve lensler. Daha dün gece işyerine götüreyim orada atarım dediğim. Sonra kablo getirip atmanın daha kolay geldiği. Ara Kabloyu bırakıyorum bir yere. Yatak odası da dağılmış. Taşındığımdan beri bir yıldır açmadığım kutuları açmıştım bir hafta önce. Sanki hırsıza hazırlık yapmışım.

155'i arıyorum. Onları beklerken bir sigara yakıyorum. Acaba diğer daireler? Ve iki girişi olan tam karşı dairenin kuytu yerdeki kapısının da açık olduğunu farkediyorum. Orası da soyulmuş.

Garip bir hırsızlık. Gözünün önündeki laptop'a, 60 GB'lık Ipod'a, iki adet el telsizine, iki adet kol saatine, hatta fotoğraf makinesinin orjinal 18-55 lensine dokunmamış. O sırada üzerinde takılı olan sigma 100-300 Apo dg macro lens ile yine sigma 10-30 geniş açı lensi almış sadece. Ne bir çantayı açmış, ne yatak bazasının altındaki kutuları. Bir kaç çekmeceyi boşaltıp yerlere saçmış sadece.

Karşı daireyi de allak bullak edip ipad, notebook, 3 karton sigara, viski'ler yerine sadece 4 adet litrelik Yeni Rakı çalmış.

Akşama rakı içip alem yapıp fotoğraf çekme niyetindeydi sanırım.

Yıllar önce evliyken eve temizliğe gelen kadın bilezikleri yürütmüştü birer birer. Suç üstü yapmıştık binbir zahmetle. Sigortalıydı o zaman ev ama sigorta bu hırsızlık değil emniyeti suistimal demişti. O gün bırakmıştım sigorta yaptırmayı.

Gerçi fotoğraf makinesinin seri numarasını çektiğim eski fotoğraflardan çıkarıp exif bilgisinden arama yapan sitelere kaydettim ama bulunacağından hiç umudum yok.

Giden gitti.

Akşamdan beri moralim bozuk. Onun için yazdım.

2. tanchu

tanchu Forum Bağımlısı

Adı:
    tanju
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    geçmiş olsum umarım en kısa sürede ekipmanlarınız bulunur. kanunlar bu konularda çok yetersiz ülkemizde çoğu şey yapanın yanında kar kalıyor.

Antecurs bunu beğendi.
  3. Emrah Özşahin

Emrah Özşahin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    inşallah bulunur. şuan yapılabilecek olan tek olay apartmanda varsa kamera onlara bakmak veya sizin apartman girişini gösterir yerler. Gerçi Türkiye'de güvenlik kameralarını da laf olsun diye taktırıyorlar. firmalar kazıklıyor çamur gibi görüntü oluyor. fotoğraf makinasını da en kısa yoldan doğubanka satarlar herhalde oralara bir bakın derim ama baya uğraştırır.

Antecurs bunu beğendi.
  4. Türka¥

Türka¥ Onursal Üye

Adı:
    türkay
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    çok geçmiş olsun.. binbir emekle satın aldığınız birşeyleri birisi geliyor alıp götürüyor ve kanun adamları umursamıyor bile. onların umursamaz tavırları daha çok koyuyor insana.

ahmet21 ve Antecurs bunu beğendi.
  5. Yusufclp

Yusufclp Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Geçmiş olsun.

Antecurs bunu beğendi.
    Son düzenleme: 7 Mayıs 2015
  6. serdar k

serdar k Bize her yer 61

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Geçmiş olsun dostum, yapabileceğim bir şey vamı ?

Antecurs bunu beğendi.
  7. Matiz

Matiz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Geçmiş olsun.bizim de geçen sene arabamız çalınmıştı kapının önünden.polisler bulunmaz demişti şaka gibi :) sizinkinden de bir şey çıkacağını sanmıyorum.bu ülkede adaleti ve güvenliği kendi kendimize sağlamayı öğreneceğiz maalesef

Antecurs bunu beğendi.
  8. fnym

fnym Yeni Üye

Seviye:
    Cok garip hocam, bir yandanda iyi aslinda dedirtiyor cunku en azindan bahsettiginiz diger kiymetli esyalariniza dokunmamis elbette bu yaptigi alcakligi hafifletmiyor fakat en azindan daha buyuk bir zarar olmamis. Insaallah bir daha yasamazsiniz/yasamayiz ve dilerim bir sekilde zarariniz telafi edilir.

Antecurs bunu beğendi.
  9. Zekeriya Çab

Zekeriya Çab Forum Bağımlısı

Seviye:
    Hızlı satılır şeyler arıyorlar. Altın olmadı nakit. Ipodlar falan sıkıntı. Iphone bile çalmıyorlar. Bunlar kullanılamaz zaten taksitle alınabildiği için alıcısı yok. Fotoğraf makinesi bir nebze alıcısı var. Yeni evli Çiftler muhite yeni taşınanlar. Mobilya beyaz eşyayı topluca değiştirenler hepsi Hedefte. Adam laptop çalmamış cebimdeki 30 tl yi almış. En çok ta sinirlendiğim gitmiş PSP yi çalmış hadi çaldın bari Kartı bırak bir dünya emek verip oynadığım oyunun save datası gitti.

Antecurs ve Mehmet Tuğrul CANBAŞ bunu beğendi.
  10. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Geçmiş olsun, umarım bir daha başınıza gelmez. Benim de Metro Seyahat otobüsünde laptop ve fotoğraf makinem çalınmıştı. Cihazların seri no ve IMEI numaraları ile beraber savcılığa başvurduğum halde 5 yıldır sonuç yok. Memleketteki polis ve yargı sistemi sadece siyasi muhalifleri takip ediyor galiba.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 7 Mayıs 2015
  11. skywagon

skywagon Biniyorum, öyleyse varım !!!

Adı:
    Cem Kürkcü
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Çok geçmiş olsun, çelik kapıları birkaç marka hariç kağıt gibi açıyorlar. Umarım eşyalarınız bulunur, umarım haram yoldan kazanan hırsızın eli bir yerlerine duhul olur ve öyle gezer cemiyette.

Antecurs ve Atilla G. bunu beğendi.
  12. chnkrmz

chnkrmz cimi cimi qua qua

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    geçmiş olsun.

Antecurs bunu beğendi.
  13. Yıldıray55

Yıldıray55 Artiz mi ? Ne artizi! Artiz ne arar la forum da...

Adı:
    Yıldıray YILDIZ
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Çok geçmiş olsun bereket size veya sevdiklerinize bir şey olmadı, anlatmanıza göre siz girerken hırsız evde de olabilirdi... Tekrar geçmiş olsun.

Antecurs bunu beğendi.
  14. Exciting

Exciting Aktif Üye

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    Öncelikle geçmiş olsun.

Okurken hem üzülüyorum hem de sinirleniyorum ki hem de o biçim!

Üzülerek söylüyorum ki ülkemizde işlenen "hırsızlık" suçunun yaptırımı koca bir "sıfır"
    Hırsız suçunu 20-30 defa işleyecek, adli soruşturma başlayacak, her dosyadan 5'er - 6'şar ay hapis cezası veya 300-500 TL adli para cezası alacak, dosyalar Yargıtay'a gidecek, yıllar sonra kesinleşip gelecek, cezaevine girmesi uzuuuun yıllar alacak, girdikten sonra da "modern ceza infaz kurumlarımızda" paşalar gibi misafir edilecek vs.

Sonuç itibariyle de "başımın, gözümün sadakası olsun" demekten öteye gidemeyeceğiz.

Antecurs bunu beğendi.
  15. OpethiaN

OpethiaN Üye

Adı:
    Muharrem
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Geçmiş olsun. Umarım bulunur.

Antecurs bunu beğendi.
  16. thomisus lx

thomisus lx Onursal Üye

Seviye:
    asgari ücret 940 lira. bu paraya rutin bir işte belki günde 8 saatten fazla çalışmaktansa, çalmak daha mantıklı. üstelik kanun ve kanun koruyucular her zaman zabıt tutmak için işe yarıyor. benim can ve mal varlığımı korumak yerine, ben öldükten sonra, parmak izi almak, rapor yazmak, resmi prosedürü tamamlamak içinler bir nevi.

öncelikle, canınıza birşey olmamış en sevindirici kısmı bu. giden ürünleriniz için üzülmeyin, daha iyilerine sahip olursunuz. hırsızla karşı karşıya kalıp sizi sakat bırakacak bir darbe almanızdansa böyle olması daha iyi olmuş.

çok geçmiş olsun.

Antecurs ve deathsidestory bunu beğendi.
  17. rasitkoksal

rasitkoksal Yeni Üye

Adı:
    raşit köksal
    Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:
    çok geçmiş olsun.canınız sağolsun, giden mal olsun.ama insanın en güvenli yeri olan evi bile suçludan yana olan kanunlar yüzünden tehlike altında malesef.inşallah daha iyileri gelir gidenin yerine.

Antecurs bunu beğendi.
  18. Hasan Uzun

Hasan Uzun Esta Bike

Adı:
    Hasan UZUN
    Seviye:
    Çok geçmiş olsun. Değişik bir hırsızmış bence önce karşı daireye girip 1 şişe rakıyı orada içmiş, o kafayla da pek bi şey çalamamış :kötü:

Antecurs bunu beğendi.
  19. Atilla G.

Atilla G. Fırtına Getiren

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Geçmiş olsun. Umarım bir daha asla başınıza böyle bir şey gelmez.

Antecurs bunu beğendi.
  20. BRSZNR

BRSZNR Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Öncelikle geçmiş olsun. Benimde başıma geldi gidenlerden çok özel alanına tecavüz edilmesi insanın psikolojisini bozuyor. Sitede güvenlik yok muydu hocam?

Antecurs bunu beğendi.