Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hırsız korkusu

Konu, 'Şikayetim Var!' kısmında BF Okuru tarafından paylaşıldı.

1. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Bisiklet sürmek hepimiz için bu kadar keyif verici bir etkinlik , herşeyimizden kısıp aldığımız özenerek baktığımız bisikletlerimizi, bi o kadar da hırsızlardan korumak için çaba sarf ediyoruz. Bir gün 1 dk bile olsa bisikletimi bağlamama rağmen aklım bisiklette olmasa şaşarım, herşeye hazırlıklı olmak lazım maaleseff

2. Tuncay Üner

Tuncay Üner Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Uzun yolda bazen ihtiyaç gidermek için benzincilere uğruyoruz. Benzinci ıssız biryerde olsa bile bisikleti dışarı bırakıp tuvalet yada birşeyler almaya girdiğimde dahi aklım bisiklette kalıyor ister istemez.

Bu sebeple GSM takip modülü almıştım ancak halen IMEI'sini kaydettiremedik. Yatıyor cihaz. :)

Kadir Altuntaş bunu beğendi.
  3. olgun şenel

olgun şenel Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Tuncay Bey bu GSM takip modülü hakkında bilgi verir misiniz? İnternetten baktım ama net bişey bulamadım. Bisikletin kadro içine saklanabilen ve pil ömrü 2-3 ay giden bir modül müdür? Küçük mü, kullanışlı mı? Su geçirmezlik vb. durumu nedir? İşlevsel ve kafa ağrıtmayan bişeyse eğer hemen alabilirim :)

4. Bektaş Duran

Bektaş Duran Sram & Vasalları

Adı:
    Bektaş
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    abi işin kötü yanı var bisikleti janttan bağlıyosun mandalı indirip götürüyorlar :D böyle yaşamış bir arkadaş tanıyorum 5 milyarlık bisikleti gitti

5. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    bu bisiklet çalınması için neden büyük markalar birşey yapmıyor acaba, takip sistemi, işe yarayan alarmlar vs, yoksa varda ben mi bilmiyorum

6. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    Koca otomobil firmaları araçları için bir şey yapıyormuki yada yapsalarda çalınmıyormu kaldıki bisiklet için yapsınlar.heleki ülke biz olunca yapmayın lütfen!!!

7. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Haklısın . Devletimizde sağolsun hırsızları kolluyor,

8. Tuncay Üner

Tuncay Üner Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Şu siteden inceleyebilirsiniz: http://www.integratedtrackers.com/GPSTrack/

Benim aldığım zamanda sadece şaft borusu kapağı olan versiyonu mevcuttu. Bu model, her bisiklete uymuyor. Onun haricinde arka flaşör ve sele altı olan modelleride çıkmış.

Aleti kullanamadığım için pil ömrü hakkında bilgi veremeyeceğim. Ancak iddia edilen pil ömrü en kötü şartlarda bir ay olarak iddia edilmiş. Genelde 3-4 ay gideceği söyleniyordu sitede (eski siteleri şimdi nerede yazar bilmiyorum)

Su alır mı? Bendeki şaft borusu kapağına takılan versiyonu su alabilecek gibi gözükmüyor.

Şimdi sitelerinde global ön ödemeli simkart satışınında yapılacağı söyleniyor. Acaba o simkart ile imei kayıtsız çalıştırabilirmiyiz merak ediyorum. Olmadı fırsatını bulunca pasaport kaydı yaptıracağız. :)

Modülün bir çok özelliği var titreşim ile SMS atma, takibi başlatma gibi falan. Yada SMS atıp takibi başlatma gibi. Takip başlayınca ne oluyor derseniz, sizin sitedeki hesabınıza kordinatlar yükleniyor. Ayrıca SMS ile batarya kontrolü yapılabiliyor. Batarya azaldığında ise SMS atarak sizi uyarıyor.

olgun şenel bunu beğendi.
  9. mustafa şan

mustafa şan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    takip sistemi + titreşime uyarlı alarm + sağlam ağır olmayan bir kilit lazım

10. olgun şenel

olgun şenel Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Tuncay Bey teşekkürler. Tek mantıklı seçenek şaft borusu seçeneği ama bu işte tek bir firma gibi ve videoları ben çeksem daha iyi çekerdim o derece :) Şu an için yeterli değil sanırım. İlerde memleketimizde görürsek çok daha iyi olur. Ama sizin elinizde ki ürünle ilgili deneyimlerinizi paylaşmanızı beklerim her zaman. İyi günler...