Hırsız kapıyı bir gün mutlaka çalacak :(

AFY

Üye
Tepki
1
İsim
Ahmet Fatih
Öncelikle geçmiş olsun. Bisikletinizin çalınamadığına sevindim. BTwin 700 kilit oldukça güvenilir görünüyür. Ki yaşadığınız olay bunun kanıtı olmuş. Sanırım bu kilitin dezavantajı zor taşınabilir olmasıdır. Ağır ve büyük görünüyor.

Scudo

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
Ve hala ısrarla daha güçlü kilitler alıp apartman boşluğuna kilitlemeye devam ediyorsunuz. Kilidi kesemese korkulukların demirini keser çalacak olan insan müsveddesi yine çalar. Göz göre göre bu duruma müsade ediyorsunuz bence. Bir yolunu bulup evin içinde bir köşe ayarlayın derim ben.

• Beğen
Tepkiler: hlksnrr

Vahap Demir

Daimi Üye
Tepki
531
Bisiklet
Sedona
@AFY Kilit oldukça ağır. Tartmadım ama bir - birbuçuk kilo kadar vardır.

• Beğen
Tepkiler: AFY

hlksnrr

Forum Demirbaşı
Tepki
564
İsim
Haluk ŞENER
Bisiklet
Scott
Kilitler sonsuza kadar koruyamazlar sadece geciktirici önlemlerdir. Eğer bu acıyla karşılaşmak istemiyorsanız yapılacak şey basittir. Bisikletinizi balkona bile değil doğrudan evin içine koymalısınız.

2- Bisikleti koyduğunuz evinize ev sigortası yaptırın ve tüm evi teminat altına alın. Çok komik rakamlara yapılan ev sigortasıyla bilgisayarınıza, telefonunuzu, bisikletinizi sigortalamış olursunuz. Sadece bununlada kalmaz üst kat komşunuzun tuvaleti akınca tavanınızı yaptırmak içinde sigortadan para alırsınız hatta elektrik kesintisinde buzdolabında bozulan gıdalar için bile sigortadan para alabilirsiniz.

Çok uygun fiyata ev sigortası yaptırmayı ihmal etmeyin, bir çok konuda faydalı oluyor.

darkdream

Daimi Üye
Tepki
322
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Çelik makasının ağzına uygun, zincir veya tel kabloları kesmek çok kolay arkadaşlar, kesinlikle onlara güvenmeyin. Bir hırsızın 1 metrelik bir makasla 30 saniyesini alıyor. Mümkünse yüksek güvenlik katsayılı U kilitlerden kullanın, hatta Onguard Pitbull ayarında, kendi çelik askısı olan ürünleri kullanın. Yine kesinlikle apartman içinde tek kilitle bırakmayın, kaliteli ve pahalı bir kilit yanında yardımcı göz korkutan cinsten 20 TL'lik ucuzundan 1 kilitle daha kilitleyin.
Örnek:
(link)

BaranGL

Aktif Üye
Tepki
51
İsim
Baran
Bisiklet
Carraro
@Behram Belek hocam btwin 700u bende de var kızınız elinde kocaman demir makası olan bir hırsız gördüyse bence kilit hakkı ile görevini yerine getirmiş

• Beğen
Tepkiler: Vahap Demir

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.188
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
Ben bisiklet için evde bir köşe ayırdım. Hayatınızda yer eden bir şeye evdede yer var demektir. Bisikletin olduğu köşeye yer kaplama malzemesi alıp koydum (Top sonları 4-5 Tl'den satılıyor yapı marketlerde) Yaz kış yağmur çamur binerim bisiklete. Eve her dönüşte bisikleti temizler sıfır alınmış halde koyarım yerine. Yani çamur olayı biraz bahanesi bu işin bence. (Hiç vaktim yoksa hızlıca tekerleri söküp küvette çamurunu atıyorum yerine koymadan önce)
Kilit / Alarm / GSP Takibi bunlar rehavet getirir. En güvenli yol kilit kullanmamak :). Önceden dışarı çıkarken iki kilit oluyordu yanımda. Hem kitleyince devam eden huzursuzluk hemde gereksiz yük oldukları için artık kilit taşımıyorum. Bisikletimi benimle birlikte kabul eden işletmelere yöneldim böylece. Bisikletimi bahçesine sokturtmayan mekanda / evine almayan arkadaşta işim yok artık.

Tepki
139
İsim
ŞükrüGüllüoğlu
Bisiklet
Cannondale
Yıllardır kilitsiz duruyor bodrum katında. Güvenlik filan da yok binada. Ne biçim site orası? Elini kolunu sallayan giriyor mu? Bugün bisiklet çalşan yarın daha fensasını yapar. Bence hesap sorun.

• Beğen
Tepkiler: Vahap Demir

DurgunDeniz

Daimi Üye
Tepki
419
Sırf bu yüzden isteğim katlanıra yönelmişti evde çok rahat durabildiği için...

Sizinki birde site,hakikten o güvenlik ne düzeyde?

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
3 tane bisikleti bi eve sokmak kolay değil.. özel garaj şart.. tabi müstakil evlerde yaşamadığımız için garaj da yalan oluyor..
belki biraz fantastik olacak ama ara sokaklarda dükkan bile olamayacak kadar küçük yerler oluyor apartman altlarında..
böyle bi yer bulup ufak bi kira ödemesiyle anlaşmak lazım.. yağmurda çamurda girip çıkması da kolay olur

kuşlar gibi özgür

Bisiklet tutkunu ^^
Tepki
403
İsim
Barış
Bisiklet
Sedona
Kılpayı kurtulmuşsunuz, geçmiş olsun. Evde duvara asılabilir aslında, Decathlonda ikili duvar aparatı vardı mesela.

Homer

Forum Demirbaşı
Tepki
590
İsim
A.Murat Günal
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Giant
2 oda 1 salon evde yaşıyoruz tek çocuklu çekirdek aile olarak.
Her odada bisiklet var, bir kaç kanca ile ortalıktan kaldırmak mümkün.
Hatta ütülenenler askıyla orasına burasına asılabildiği için işlevsel.

Hırsıza kilit yok sözü çok ama çok doğru.

Pabioo

Üye
Tepki
170
Bisiklet
Carraro
Hırsızlık tamamen arsızlık işi. Adamlar arsızlar. Bir kere çay ocağına oturdum. Bisikleti hemen çay ocağının önüne koydum. 2 metre önümden alarak koştu bisikleti. Peşinden öyle bir fırladım ki bisiklet üzerindeyken ensesinden yakaladım indirdim aşağı. Bisikleti gözümün önüne koyacaksam bile vitesi 30'a alıp öyle koyarım hep. Hemen hızlanamıyor, o sayede fırladım da tuttum enseden. Asıl ilginç olan onlarca kişiden çekinmeden çay ocağının önündeki aleti alabilmeye cüret ediyor. Uzun motor kilitlerinden tercih ediyorum ben. Hem kadrodan hem de iki tekerden geçiriyorum öyle bağlıyorum. Tabi kesin çözüm değil kilitler ama dışarıya bırakırken gündüzleri uzun bir kilitin yanında diskleriniz varsa rotor kilitleri yada Btwininki gibi u kilitler kullanmakta fayda var. Azıcık anlayan adamlar kadroyu götüremese tekerleri götürüyor.