Hikayeyi devam ettirme oyunu (haydi oynayalım)

obsolate

Daimi Üye
Tepki
265
yaa evet Lisura Zool'un son kalan varisiydi. Lisura ölmemeliydi en azından şimdilik.. düzeltme talep ediyorum :)

Scudo

deutz

Forum Demirbaşı
Tepki
292
@obsolate

Ben hikayeyi bir yere baglamaya calisayim da,begenilmezse yonetmenimizden rica ederiz;)

@msconfig

Bilerek yapmadim:eek: Kurtlar vadisinde de Cakir olmustu,once bir deneyelim:D

Neyse ben durumu kurtarmaya calisiyorum...

Kral bu olaydan sonra Hamera'yi zindana koydurttu ve odasina cekilip dusunmeye basladi.Neydi elinde olan ancak farkedemedigi bu guc?Bunlari dusunurken aklina tekrar zool geldi.Bir kole olan zool neden geri dondu?Hatta daha da onemlisi bildigi sirri hayati pahasina neden kraldan baskasina soylemek istemedi?O bir koleydi ve artik ozgurdu,bir kolenin ozgurlukten sonra olumu secmesi nasil aciklanabilirdi?Evet zool neden intihar etti,bu cok sacma gelmisti... ve kral birden ayaga kalkti, demekki sifreye ulasilmasi icin zool'un olmesi gerekiyordu,baska bir aciklamasi olamazdi...Hemen hizmetkarlarina zool'un cesedini getirmelerini emretti...

obsolate

Daimi Üye
Tepki
265
@scorpion99

Fakat Lisura hala ölü :D Şimdi hikayenin gidişatına göre Lisura ana kahramanlardan biri haline gelmiş. Kurtlar Vadisi'ndeki Çakır'ı bile çok sonraları öldürdüler :) Eğer ilk mesajında "bicagi kendi bogazina bastirarak intihar etti..." yerine "bicagi kendi bogazina bastirdi..." deseydin biz kurtarırdık onu tekrar ağır yaralı olarak :) Bence bu şekilde yapabilirsen devam edebiliriz... Ve son mesajında Zool ile Lisura'yı karıştırmışsın bikaç cümlede.. Kafa karıştırabilir ;) Şunu da belirtmek isterim herkes hemfikirse, bu konuda değişiklik olabilir yoksa bu bir oyun sonuçta Lisura'nın ölü olduğu bir dünyada devam etmek isteyenler de olabilir :)

Önder Özdoğan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.166
Neee yaptın scorpıon:eek: ,Lisura yıı öldürdün yahuu..:D :D Elimizdeki başrol de oynayan şahıss..:D ;)

Evet burdan yazıyorum hikayeyi..

Kral, hameda'rın odasına çekildiğini görür ve Lisura nın odasından çığlıklar yükselmeye başlar.....??

Kral antolopolos o gecenin sesliğinde Lisura'nın odasındaki sesleri duyar ve hemen muafızları çağırır.Kapısının önüne geldiklerinde Lisura odadan çıkmış kendini rüyanın etkisine kaptırmış bir halde görürler;Kral antolopolos muafızlarına ellemeyin,çekilin Lisurayı der ve tek başına kalırlar..?

Kral; Lisura ne oldu sana,ne gördün anlat banaa derr....ve o gece Gün aydınlanana kadar Rüyasını anlatır..???Kral o gece yorgun ve bitkin düşmüştür ve gün ağırınca odasına çekilir,uykuya dalar.Hamera da sinsi planlarını tasarlamak için Lisuray'la konuşmaya gider..???

msconfig

Forum Bağımlısı
Tepki
780
Lisura ruyasinda, buyuk buyuk dedesini yani Asanin tehlikeli gucunu goren Zool'u gormustur.
Zool Lisura'ya "Sakin Asanin yerini soyleme, eger soylersen basta kral olmak uzere butun kahinat tehlike altina girecek" demistir.
Lisura ruyasini Kral'a anlattiktan sonra, Kral Lisuranin ona yalan soyledigini dusunur. "Asayi almamam icin bana yalan soyledi" diye Lisura hakkinda baska planlar yapmaya baslar.
kral artik yorgun ve sinirlidir. Lusura bu hikayeyi Hameraya anlatmak uzereyken...

obsolate

Daimi Üye
Tepki
265
.. Asa'nın bulunmasını istemeyen Kahin Pilindran gelmişti Lisura ve Hamera'nın bulunduğu sarayın kuzey tarafındaki balkona. Ve ortamda sadece rüzgarın meşe ağaçlarının yapraklarına çarparken çıkardığı ses vardı. Lisura ve Hamera, Pilindran'ın güçlerinin farkındalardı; geçen yıl Mellon'un istediği Asa'nın varlığını Kral Antolopolos'a söylemek üzere olan Kahin'i öldürdüğünü biliyorlardı. İkiside sessiz kalmıştı ve Pilindran konuştu:

Banu B.

Forum Bağımlısı
Tepki
306
@Sercan

yahu senin seneryodan devam etseydik kopmuştuk sahiden... süper güldürdün beni....:):):)

deutz

Forum Demirbaşı
Tepki
292
@Önder

@obsolate

Bu hikaye bircok kisinin kafasindan ciktigi icin ben basrol olarak sadece krali dusundum,sonucta iki kisiyi basrolde tutmak,bu kadar cok katilimli bir hikayede zaten olmaz gibi geldi...Benim hikayeyi biraktigim yerde de cesedin icinden asa veya asaya ulasilacak bir ip ucu cikabilirdi,sonucta kapidan gecince bu hikaye bitmeyecek,o nedenlede Lisura'ya gozler cevrildiginde ortadan kaldirdim...Yine olsa yine yaparim:p

Neyse sizlere kolay gelsin ben karismayacagim daha fazla:D Ama biri cikip krali oldururse busefer yine basa sarmak sikici olabilir...:eek:

Burak Meşe

Forum Demirbaşı
Tepki
260
@scorpion99

Hikayeyi bırakmak yok :D Aslında yazılmış olanı değiştirmek banada ters geldi. Sonuçta burada herkesin hayalgücünden esinlenilerek birşey yapılıyor. Bu hikayede kralı bile öldürüp hikayeyi başka bir noktaya çekebiliriz. Böyle bir hikayeki yazarken tek bir engelimiz var, hayal gücümüz. Bu sebepten dolayı karşımızdakinin fikrini ne kadar benimsemekte o fikir üzerinden devam etmeliyiz. Bu şekilde daha çok eğleniriz ve hiç beklemediğimiz sonuçlar ortaya çıkar.

Benim şahsi görüşüm: Bundan sonra hikaye üzerinde değişiklik yapılmamasıdır.

Not : Hikayeyi baltalamak isteyen olursa değişiklik düşünülebilir :p

Herkese iyi eğlenceler

• Beğen
Tepkiler: deutz

Önder Özdoğan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.166
26 post'dan devam edelim arkadaşlar..Hikaye üzerinde değişiklik yapmıyoruz bir daha nerde kalmışsa ordan devam ediyoruz,herkes derin bir mevzuya girmiş durumda...:);)

Şimdi...

Pilindran konuştu.....??

Pilindran,lisura ve hamera nın yanına gelip sizi asa ya ve kapı nın nasıl geçileceği konusunda yardımcı olabilirim derr..?.Lisura asa nın nerde olduğu konusunda şüpheye düşmüş;pilindra'nın eline geçmiş olmasından korkuyordur.

Pilindra nın kafasından geçen plan, lisura dan bilgiler almaktadır.O ara da Kral antolopolos hamera'yı yanına çağırtır,nerdesin hamera?Hamera;efendim
başımız dertde büyük kain pilidran geldi ve lisura'nın yanında dedi..Kral antolopolos büyük bir hışımla hamera'yı zindana attırır ve kral, muafızları ile birlikte Lisura nın yanına koşar..???

nazz

Forum Demirbaşı
Tepki
284
diğer kahin, cezalandırılmadan önce ikna edilmiş ve bu işin sırrını açıklamış,
kral heyecanla kapıdan gireceği anı beklerken ,karısı 'buna izin veremem ' demiş anlamsızca,bağırmış,söylenmiş ama dinletememiş,
sonra kral arkada,kahin önde kapıdan girmişler,
birde ne görsünler!....

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Gözlerin önündeki sis yavaş yavaş ortadan kalkarken tüm ülkenin yanmış, yıkılmış, adeta savaştan yeni çıkmış olduğunu görürler. Kral ve bütün adamları hayretler içinde karşılarındaki manzaraya bakarken Kral üzgün gözlerle önce gri gökyüzüne sonra arkasındaki kapıya bakar. Kraliçe de yanındadır, ancak hala söylenmektedir. Kral bütün bedeninin sarsıldığını hissetmeye başlar...

Kraliçe eşi olan kralı omuzlarından tutmuş kuvvetle sarsmaktadır. Saat öğleden sonra iki olmasına rağmen kral yatağında uyumaktadır ve hala uyanamamıştır. Birden büyük bir irkilmeyle uyanıverir ve karısına sorar:

- Neden beni engellemedin?

- ???.... Seni sabahtan beri uyandırmaya çalışıyorum. Kötü bir rüya görüyordun. Sürekli sayıklıyordun. Sarayın hekimini çağırmayı bile düşündüm. hastalandığını sandım. Neler oldu anlatır mısın?

Kral kan ter içindedir ve konuşacak hali kalmamıştır.

- Bu asayı çok fazla düşünüyorsun. Daha sonra üzülmeni istemiyorum, der karısı.

Kral ise kötü bir rüya gördüğü için yalnızca içinden şükretmektedir karısı onunla konuşmaya çalışırken.

obsolate

Daimi Üye
Tepki
265
Bu gördüğü kabustan korkan Kral Antolopolos derhal ülke konseyinin toplanması talimatını verir ve öğlen vakti ağaç odada toplanırlar. Toplantıda Lisura, Kahin Plindran ve kralın sağ kolu Hamera'da bulunmaktadır. Antolopolos Hamera'yı görür ve "Senin ne işin var burada, seni zindana attırmıştım. Kim saldı bu haini.." der ve diğer toplantı üyesi Araos gezegeni ordularının başında bulunan Komutan Zin "Efendim, o hiçbir zaman hapsedilmediki" der. Kral bununda rüyasında olduğunu anımsar ve sakinleşir.

Toplantı salonunun loş ışığı altında oturum başlar. Kral kaşları çatık bir şekilde ne yapacağını düşünür ve içinden "Ülkem tehlikede, gördüm! Bunu gördüm!" diye sayıklamaya başlar. Derhal Asa'nın bulunmasını istemektedir. Bu yüzden masaya vurarak insanların mırıldanmasını keser ve "Ülkemiz tehlikede, büyük bir yıkım kapımızda. Lisura Asa'nın yerini biliyor ve istesede istemesede bizi ona götürecek ve Kahin Plindran'da bize yardım EDECEK" der.. Bunun üzerine...

tekteker

Forum Demirbaşı
Tepki
125
İsim
Volkan
kraliça bakınız kıralım şu adama bakın der. salondaki her kez o tarafa bakar. ve başındaki kapşonu hafifce araladığında görürlerki bu gelen iyilerin dostu cücükramazan dır. birden salonda aslında gerçek de olmayan bir aydınlık, gerçekte olmayan bi sevinç gürültüsü yükselir fakat ortamda hiç ses yoktu. bu umudun ve beklentilerin sessiz türküsüydü.
her kez biliyordukii tek çıkar yolları cücük ramazandı. cücük ramazan kelimeleri dilinin altına hazırlarken salondakiler soluksuz onun söyleyeceği şeyleri bekliyordu. ve cücükramazan........

• Beğen
Tepkiler: yagmurertekin

tekteker

Forum Demirbaşı
Tepki
125
İsim
Volkan
***düzeltme metnidir*** :D
kraliça bakınız kıralım şu adama bakın der. salondaki her kez o tarafa bakar. ve başındaki kapşonu hafifce araladığında görürlerki bu gelen iyilerin dostu heraklitos dur. birden salonda aslında gerçek de olmayan bir aydınlık, gerçekte olmayan bi sevinç gürültüsü yükselir fakat ortamda hiç ses yoktu. bu umudun ve beklentilerin sessiz türküsüydü.
her kez biliyordukii tek çıkar yolları heraklitos. heraklitos kelimeleri dilinin altına hazırlarken salondakiler soluksuz onun söyleyeceği şeyleri bekliyordu. ve heraklitos........

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
......tam söze başlayacakken salonun kapıları birden bire gürültülerle açılır ve içeri.....

arabaci

Üye
Tepki
23
...Atmasyonopulos girer; ki o yaşadığı devrin en büyük kahinidir; yalnızca kendi istediği zaman ortaya çıkar ve çok az kimse tarafından tanınır. Atmasyonopulos nefes nefese kalmış ve ter içindedir. Herkes şaşkınlık ve tedirginlikle bir süre onu izler. Kral bu yüce kahini yakından tanımaktadır ve '' Aman Tanrım, yine sen! '' diye haykırır. (O, kahini genç bir prens iken tanımıştı. Babasının kral olduğu ve ülkesinin tarihinin en güçlü ve büyük imparatorluğu olduğu dönemde yine ansızın saraya gelen Atmasyonopulos onları büyük bir felaketin beklediğini söylemiş, ancak babası olan Kral IV. Comodus tarafından aşağılanarak saraydan kovulmuştu. Bu olaydan kısa süre sonra ülkede büyük salgın hastalıklar baş göstermiş, ülkenin büyük kısmı işgale uğramış ve Kral IV. Comodus sarayda zehirlenerek öldürülmüştü.) Konsey üyelerinin şaşkınlığı bir kat daha artmıştır. Kral dizlerinin üzerine çöküp hıçkıra hıçkıra ağlamaya başlar. Kimse bu olaya bir anlam veremez ve hayret içinde kalırlar ama krala olan saygıları yüzünden kimse tek kelime edemez. Aradan bir kaç dakika geçer; kral sakinleşerek ayağa kalkar ve yüce kahine titrek bir sesle:
- ''Sıra bende mi yüce Atmasyonopulos?'' der.
Artık iyice yaşlanmış olan yüce kahin, kral'a şu cevabı verir:
- Bu muhtemelen benim son kehanetim ve .............

Turhan Evci

Forum Bağımlısı
Tepki
313
- Bu muhtemelen benim son kehanetim ve .............

ve...............

Bu arada bütün bu olaylardan habersiz olan gezginin bu gezegendeki 1 aylık esareti dolmuştur, gemisine biner ve gider.
Aslında Kral, gezginin gemisiyle gezegenine gelişini görmüş, özgür oluşuna özenmiş, kendisinin ise hayat boyu ülkesini terk edemiyeceğini bir kez daha hissetmiş olmanın hüzününü yaşarken uykuya dalmış ve bu ruh haliylede bu koca rüyayı gömüştür. ;)

unlu

Daimi Üye
Tepki
147
...yine birgün bi gezegene keşfe çıkmışlar, bi uçurumun kenarına gelmişler derken kral ve adamları boşluğa düşer...ZIRRRRRRRRRRRRRR.......ve birden bizim çiçek apartmanın kapıcısı hamza kan ter içinde yataktan fırlamış 12 nolu dairede oturan nalan hanım "iki ekmek bi yumurta" ve hamza bütün bunların sadece dün gece izlediği "ANTOLOPOLOS UZAYDA" adlı filmin kalıntıları olduğunu anlar.-hamzaaaaaa! hala yatıyo musun sen.........................NASILIM:D

• Beğen
Tepkiler: Önder Özdoğan