Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hidrolik Yağ Değişimi

Konu, 'Frenler' kısmında salih damar tarafından paylaşıldı.

1. salih damar

salih damar Yeni Üye

Seviye:
    Ben frenimde ki yağı değişeceğim acaba yağı nereden bulabilirim bildiğim kadarıyla benim kullandığım modelde(tekktro hdc 300) mineral yağ kullanılıyormuş acaba hangi markanın yağını alayım birde tam olarak nasıl değişeceğim fazla bilgim yok(video felan izledim neredeyse söktüm işi) hafif bir anlatım geçerseniz sevinirim ayrıca hangi malzemelere ihtiyacım var(çok pahalı olmasın)

2. Celalettin aktaş

Celalettin aktaş Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Tektrolarda nasil degisir bilmiyorum. Genelde mineral yag dot4 yada dot5 kullanilir. Shimanolarda kolda yag haznesi var. Avidlerde ozel siringali kitler var. Ilk olacaksa bir bilen yerde yaptirin kendiniz yapmaya calismayin bence. Daha sonrakileri siz yaparsiniz.

GT-I9500 cihazımdan tapatalk ile gönderildi. Bu nedenle Türkçe imla hataları içerebilir. Kusura bakmayın.

3. salih damar

salih damar Yeni Üye

Seviye:
    Bildiğim kadarıyla tektro da shimanoyla aynı şekilde değişiyor ayrıca bunda da fren kolunda hazne var yağ için aradan ekleniyor.

Edit:Birde yanlışlıkla 2 kere açmışım konuyu diğerini kitlerseniz sevinirim kusura bakmayın.

4. Celalettin aktaş

Celalettin aktaş Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    bence yine de ilk değişim için bir bilenden yardım alın. Ondan bakarak bir sonrakini kendiniz yaparsınız.