Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hidrolik V fren hakkında

Konu, 'Frenler' kısmında CevdetBilge tarafından paylaşıldı.

1. CevdetBilge

CevdetBilge Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Herkese Selam

Geçen gün bisikletçimi ziyaret ettiğimde çok emin olmamakla beraber Kron veya KTM in bazı modellerinin hidrolik V frenli geleceğinden bahsetti. Konu hakkında bilgisi veya tecrübesi olan arkadaşlarımızdan bilgi almak isterim gerçekten her iki fren sisteminin avantajlarını sunabiliyor mu? Şimdiden teşekkür ederim

Tunakan Önen bunu beğendi.
  2. Tunakan Önen

Tunakan Önen Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Evet bende ilk defa gördüm hidrolik v-fren sanırsamki sadece yarış bisikeltinde var 4 adet hidrolik kablosu geçiyor acayip bir markanın ismiydi bide sramın var ama kimsenin takacağını sanmıyorum millet hafiflik istiyor adamlar hidrolğini yapıyor :D buda SRAM'ın Fiyat İse 570 EURO [​IMG] Buda hidrolik frenin kolu çok hoşuma gitti bu kol :) [​IMG]

CevdetBilge bunu beğendi.
  3. ismail eren

ismail eren Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    hidrolik sistem mekanik sisteme göre çok daha fazla güç üretir. bu yüzden aşırı bir ısınma meydana gelecektir.
    buda normal fren pabuçları ve jantların değişmesi gerektiği anlamına gelir.

kim hidrolik vfren alacağım diye jantlarını değiştirmek ister ki?
    hem daha ağır olacaklardır, hemde oldukça pahalı olurlar.

neticede değişik birşeyler denemeye hevesli kişilerin tamah edeceği birşey olarak kalır bence.
    yarış amaçl düşünen birisinin buna meyledeğini sanmıyorum

Tunakan Önen ve CevdetBilge bunu beğendi.
    CevdetBilge

CevdetBilge Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Haklısınız ben de öyle düşünüyordum ama seri üretim bisikletlerde de kullanılmaya başlanacak olması enteresan geldi.Firmalar bu sistemin sıkıntılarını giderecek bazı yollar bulmuş olabilirler mi?Çünkü yeni satacakları bisikletler de garanti kapsamında olacak bekleyip görmek veya deneyimi olan dostlarımızdan fikir almak en güzeli olacak gibi :)

5. Tunakan Önen

Tunakan Önen Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Dediğiniz Seri Üretim Bisikletlerde Olurmu Bilmem Ama O Bisikletlerin Ucuz Olacağını Sanmıyorum İnternetten baktığım Üzere Dediğim Gibi 570 Euro Tek Set İsmail Abininde Dediği Gibi Isınma Meydana Gelecek Buda Demek Olurki Daha İyi Kaliteli Parça Açıkcası Hidrolik Hevesi Olduktan Sonra Gidip Hidrolik Disk Fren Alınır Bide Şöyle Birşey Var Bana Göre Bisikletteki Disk Sadece Çok Üst Seviye MTB'lerde Kullanılsa Daha İyi Olur Günümüzdeki 200-300 TL'lik Bisiklette Bile Disk Fren Var Gelelim Şöyle Bir Konuya İstanbul İçin Veya Şehirler İçi Disk Kullanımı Oldukça Gereksiz Tabi Bu Benim Kendi Fikrim Şunu Gözlemledimki V-Frende Diskten Daha İyi Frenleme Yapılabiliyor. :)

6. alp değer tanrıverdi

alp değer tanrıverdi Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Rotor ve balataların ağırlığından kurtulma, aynı zamanda rotoro giden kablo ile bacaklara gidecek kablo uzunluğunun farkı ile birlikte gelecek hafiflikle birlikte normal hdrolik diske göre avantajlı olacak ama hidrolik diskin tercih edilmesine neden olan her türlü hava ve yol koşulunda duruş göz önüne alınırsa v frenden pek farkı olmayacak. Ancak uzun inişlerde yaşanan sorunları da gidereceği açık. Benim gibi v frenle ilgili zamanında sorun yaşamış ve şimdi yol bisikleti almak isteyen takıntılı tipler için iyi bir tercih gibi duruyor.