Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

hidrolik set önerileriniz

Konu, 'Frenler' kısmında extremunction tarafından paylaşıldı.

1. extremunction

extremunction Kıdemli Üye

Seviye:
    merhabalar,
    mekanik diskten hidrolik diske ve aynı zamanda da 8li sistemden 9lu sisteme geçmeyi düşünüyorum.
    aklımda iki seçenek var;
    *lx hidrolik set(fren - vites seti)
    *avid juice 7 hidrolik fren seti ve lx vites seti
    *tabi sizlerin de önereceğiniz diğer seçenekler de çok yardımcı olacaktır.

bugünlerde aklımda bu gruplar dolanıyor. bütçeme uygun olacağını düşünüyorum fakat fiyat ve performans açısından sizlerin de değerli fikirlerinizi ve tavsiyelerinizi öğrenmek istiyorum.

avid fren setini alırsam shimano göbek ve rotor grupları ile nasıl bir uyum içinde olur bu da diğer merak ettiğim konu.

2. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Bu setler içinde Juciy 7 ve LX vites seti bence LX vites fren setine göre daha verimli ve üst sınıf olacaktır... Avid in önmüdeki dönemde bol dol servis ve yedek parçası olacağından bunun sorununuda yaşamassın...

Ayrıca avidleri Shimano göbk ve Centerlock rotorlada rahatça kullanabilirsin...

extremunction bunu beğendi.
  3. extremunction

Seviye:
    *alacağım avid7 setinde rotor ve göbek var mıdır?
    lx seti ve avidi ne şekilde almam gerekiyor( hangi komponentler hangisinde var?) yani lx göbek ve rotorla mı kullanmalıyım yoksa lx göbeğe avid rotor mu takmalıyım? siparişte nasıl bir istekte bulunabilirim?
    cevap için teşekkür ederim.

4. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Zaten eğer XC 2000 kullanıyorsan alacağın Avid fren setini onun rotorlarıyla kullanmaya devam edebilirsin sorun çıkmaz...

Avidlerin yanında LX Rapidfire vites kolu alman gerekir ve eğer değiştirmeyi düşünüyorsan LX arka vites yada XT arkavites artık bütçen neyi almaya yetiyor yada hangisini istiyorsan...

Fakat arka vitesinide değiştirirsen Aynakol ruble ve zincirinide 9 lu olan modellerler değiştirmen gerekecektir ve bu parçaların modelleride tamamen senin bütçenle alakalı olarak değişebilir...

5. extremunction

Seviye:
    birbiriyle uyum sağlayacak komponentleri öğrendim.avid 7ı sanırım lx centerlock göbekler ve rotorlarla kullanacağım.vites sistemi için lx 9lu sistem düşünüyorum, haliyle hepsi değişecek bütçem yettiği kadar.

Çağrı dostum, ilgin ve değerli tavsiyelerin için çok teşekkürler.

önerilere açığım, bir hafta kadar zamanım var karar vermek için, sonra sonucu fotolarla birlikte paylaşıcam.

6. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Bencede frenleri Avid Juicy 5 yapabilir, Vites kollarını LX Rapidfire yapabilirsin, ayrıca Juicy 7 yerine 5 i seçerek arka vitesini XT ve aynakolunuda LX yada Truvativ Firex yapacak kadar bütçende bir genişleme sağlayabilirsin... Rublenide rubleni ve zincirinide Temizleme ve takıp çıkarma işlemini koalay olması sebebiyle sram pg 951 (gold linkli) alabilirsin rahatlıkla...

Bu arada Juicy 5 ile Juciy7 nin tek farkı Pad ayar mekanizmasıdır... Performans olarak ikisi arasında hissedilebilecek kadar bir fark yoktur güçleri aynıdır...

Birazdan yatacağım için sonraki sorularını artık yarın cevaplamaya çalışırım :D:D