Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hidrolik Ses Yapıyor

Konu, 'Frenler' kısmında Mehmet Emin tarafından paylaşıldı.

1. Mehmet Emin

Mehmet Emin Aktif Üye

Seviye:
    Merhabalar. Modifiye Trek 3700 bisikletime bir buçuk ay kadar önce deore xt hidrolik fren seti taktırdım. Ön rotor ucuz shimano, arka için xtr aldım. Ancak yaklaşık üç haftadır arka frenim berbat. Fren yapınca bisiklet zangır zangır titriyor. Yani ses çıkıyor ama, sesi çıkaran şey o berbat titreşim. Seleden ve kadronun furç taımına giden borusundan titreşimi hissedebiliyorsunuz. Şimdi ne yapmak gerek acaba, ön ve arka padlerin yerini değiştirdim önde yine ses yok ama arka fena. Acaba arka rotoru öne alsam faydası olur mu veya sorun nedir de böyle titreme oluyor?

2. derşan sezer

derşan sezer Forum Bağımlısı

Seviye:
    rotorların yamulmuş olabilir düştünü hiç?

Mustafa Acar bunu beğendi.
  3. Mustafa Acar

Mustafa Acar Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    arka rotorunuz 6 vida ise vidaları bir kontrol edin. cl ise cl kapağını ve içindeki pulu kontrol ederek güzelcene sıkın.kaliper vidalarınızın tümünün sıkılığını kontrol edin. birde jant tellerinizin sıkılığına ve göbeğinizdeki boşluğa bir bakın derim..qrnin sıkılığınada..benim bildiğim titreşimler boşluk yada gevşeklikten dolayı oluşmasıdır. tüm olanları kontrol ettiğinizde kaliperinizi tekrardan ayarlayın. padleriniz 3 haftada kullanımına bağlı olarak rotora uyum sağlamıştır..sonuçları bekliyoruz...