Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hidrolik frenleri kısaltma (kesme) aletleri

Konu, 'Frenler' kısmında Bülent Gökmen tarafından paylaşıldı.

1. Bülent Gökmen

Bülent Gökmen Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Bleed kit sahibi olsakta hatasız bir şekilde ve özellikle hava almasına fırsat vermeden kabloları kısaltmak gerekiyor. Her markanın ( magura, shimano ) kendi ürünleri mevcut. Ancak kablolar üç aşağı beş yukarı aynı özellikteler. Başta Magura fren kablosunu kesmede kullanılan ve sizlerinde tavsiye ettiğiniz alet hangisidir? Bu sayede sürekli tamircinin yolunu tutmak ve beklemek gibi durumlardan kurtulmuş olacağız.

Ayrıca bu kablo kısaltma aletleri (yeni bir başlık açmamak adına) vites kablolarında da kullanılıyor mu?

2. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    bu konuyu bende merak ediyorum.
    forumda daha önce konular oldu kablo kısaltma adına ama hep kafalarda soru işaretleri kaldı.
    şu işi tam anlamıyla anlatıcak bir gönüllü şart :)
    bu arada birşey belirtmek istiyorum.
    özellikle yeni fren kitini yurtdışı sipariş ediceklere ;
    örnek vermek gerekirse ebayda 1 hafta önce deore fren sipariş ettim.
    satıclar belli uzunlukta kablolar ilede satış yapıyor.
    170cm-100 cm / 150cm -90cm / 140cm-80cm / 130cm-70cm gibi seçenkler sunuyorlar.
    bunlara dikkat edilerek alıncak bir fren kitinden kısaltma ilede uğraşmassınız.

3. Bülent Gökmen

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Elbette ölçüsüne göre almak en mantıklısı ancak belli bir süre sonra kablo zarar görüyor yahut başka kadroya aktarılıyor derken mecbur kalıyoruz alet edavatı kullanmaya.

Adamlar http://www.ebay.com/itm/BIKEHAND-Bike-Bicycle-Repair-Tool-Kit-18pc-For-SHIMANO-cycles-wrench-spaner-/130932468469?pt=UK_SportsLeisure_Cycling_BikeLocks_SR&hash=item1e7c2eeaf5 böyle bişey yapmışlar ama içine kablo kısaltma aleti bile koymamışlar.

Zaten istediğim parçalar için 10 küsür sipariş verdim, kablo kesme amaçlı ayrı almak yerine set halinde almak iyidir denildiği için sizlerinde fikrini alayım istedim.

BFOkuru bunu beğendi.
  4. gurkan

gurkan Forum Demirbaşı

Seviye:
    tayfun0029 ve Bülent Gökmen bunu beğendi.
  5. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
  6. Bülent Gökmen

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Jagwire ların siparişlerini verdim. Diğer detaylı açıklama yapan sitede gayet güzel ancak kablo klavuzu temin etme problemi var ve pense ile yapılan işlerde azda olsa zarar verme riski var. Tr de kolay bulmayı umut ettiğiniz 31.8 için 34.9 dönüştürücü adaptörü bile ( http://www.ebay.com/itm/Shimano-Fro...0?pt=US_Derailleurs_Front&hash=item5afd4e784a) kişisel becerilerle yahut kadroda hoş olmayan yöntemlerle yapılabiliyor. Bu sebeple bu ''ara parçaların'' temini ülkemizde hala sıkıntılı. Keza m5/m6x20 mm renkli vidalar bile bulunamıyor.

Paylaşım için tekrar teşekkürler. :in:

gurkan bunu beğendi.