Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hidrolik frenden ses geliyor neden olabilir

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında YASİN07 tarafından paylaşıldı.

1. YASİN07

YASİN07 Aktif Üye

Adı:
    yasin bayar
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Öncelikle merhaba herkeze arkadaşlar.
    Benim sorum şu yeni bisiklet aldım rockrider 580 herşey çok güzel memnunum ama freni sıkınca ses geliyor servise götürdüm sansıma işi bilen çoçuk yoktu dediki bisiklet yeni oldugundan yapabilir o günden 3 5 gün geçti hala yapıor sizce ne olabilir bide giderkende ön tekerden çok hafif bi sürtme sesi geliyor.

2. orcun oguzhan

orcun oguzhan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    arama kısmına fren ses yaz 5000 tane sonuç çıkıyor hocam..balatalara pislik bulaşmıştır yağ bulaşmıştır başka ne olacak

ihsan onur şener bunu beğendi.
  3. hakanemrez

hakanemrez Musician & Academician

Adı:
    Hakan
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Ben yeni aldığım mosso da bu gelen sesi hemen orada bir alet yardımı ile yaptılar . Çok az ses gelse bile dediler sıfır olduğu için bisiklet biraz fren kullanımı ve balata alışma süreci ile sesi keser dediler . Hatta suan tekrar baktım ses yok . Bisiklet ayarı yapılip daha sonra on teker çıkarıp arabama koyarak getirdim . Sonra on teker taktığımda ufak bir sürtme sesi daha geliyordu . 1 saat kullandım suan ses yok su gibi akıyor . Eğer surtme sesi çok değilse biraz fren yaparak kullanın, yol öyle aşırı geliyorsa ayar yapılması gerek diske..

4. YASİN07

YASİN07 Aktif Üye

Adı:
    yasin bayar
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Vala biraz daha binicem bi belki geçer umuduysa geçmesse başka bi usyaya göstericem

5. ömerözeren

ömerözeren Eski toprak

Adı:
    Ömer Özeren
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Arkadaş bulamamış açmış bir konu işte ne tersler gibi bir cevap veriyorsunuz?
    Arkadaşlar benimde ön teker havada çevirince yarım tur yada 1 tur dönünce duruyor önceden yoktu ne sürtuyor olabilir bisiklet 3-4 aylık giant..