Hİdrolİk fren yaĞi uÇtu Çok acİl yardim :(

Tepki
19
Arkadaşlar öncelikle konuyu bu bölüme açtığım için özür dilerim. Bisikletimin( scott scale 80) bakımını yaparken lastik ve jant parlatıcı kullanıyordum sanırım ikisinden biri diskime gelmiş ve diskimde hiç yağ yok diskimi yağlamalıyım? ne yapmalıyım şu anda frenlerim çok az tutuyor ve bisiklet dururken eski v frenlere özgü gıcırdama sesi yapıyor yard ederseniçok mutlu olurum

Scudo

sedat_slave

Forum Demirbaşı
Tepki
398
Bisiklet
Beldeyama
Disk frenler için balata temizleyici spreyler var sanırım.onlar sorunu çözecektir.(oto yıkamaların kullandığı kimyasalı kesinlikle kullanmayın)

Tepki
19
ama bisikleti alalı 4 ay oldu daa perembe sürdüm hiç bişey yoktu :( nasıl yani

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
Rotora ve balatalara yağ kaçırmışsın jantları parlatırken. Şimdi hem rotoru hem de balataları yağdan tamamen arındırman lazım. Würth'ün fren balata temizleyici spreyini bul. Balataları çıkarıp iyice sık. Sonra ufak kaba hazırladığın sıvı bulaşık deterjanlı su ile balataları güzelce ovala. Sonra tekrar fren balata spreyinden sıkıp bir güzel üzerine kaynar suyu dök. Sonra rotoru da güzelce spreyleyip bezle temizle. Yağ artığığ kalmadığından emin ol. Sonra parçaları yerine tak. 2-3 gün sonra anca gider o ciik sesi ve frenin de eskisi gibi tutmaya başlar. Balata yağı emmişse yapacak birşey yok. Tek çaren yeni balata alıp takman. Piyasada ortalama 20 TL. Kolay gelsin...

• Beğen
Tepkiler: Gökhan Ö.

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
@Onur Çabuk

Zaten herşey zamanın t anında olur. :)