Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hidrolik Fren Tercihi.

Konu, 'Frenler' kısmında Xristougenna tarafından paylaşıldı.

1. Xristougenna

Xristougenna Yeni Üye

Adı:
    B. Tüfekçi
    Seviye:
    Mrb bisiklet topladım, son olarak Fren setim kaldı e tabi yaz gelince artık kullanmak istiyorum, Ali express den uygun bir fren seti aldım ancak 20 gündür haber alamıyorum, konuya gelirsek aslında yeni bir set almayı düşünüyorum bütçem 200 civarı, alt seviye modellerde numarasına göre 30 tl lik farklar var özelliklerine bakınca aynı görünüyor

Mesela:

Shimano BR-M355 Hidrolik Fren Takımı Siyah Bu fren ile

Shimano BR-M 445 Hidrolik Fren Takım Beyaz bunun arasındaki fark tam olarak nedir?

ve aşağıda montaj adaptörü dahil değildir, ne anlama geliyor ?

ek olarak CRC dahil, yerli yada yabancı sitelerde bütçe dahilinde önerileriniz varmı ?

2. egesengun

egesengun Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @Xristougenna Post Mount bağlantı aparatı anlamına geliyor bildiğim kadarıyla mantaj adaptörü. Ben de merak ediyorum bu iki frenin ortalama bir kullanıcı için farkını... İlandakilerin hortum uzunlukları farklı farkettiğim kadarıyla.

mariokaldato bunu beğendi.
  3. altughansinan

altughansinan Aktif Üye

Adı:
    Altuğhan Sinan Aydınoğlu
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    İkisi de Shimanonun seri dışı modelleri olarak geçiyor. Bende bu iki frene baya bi bakmıştım alacağım zaman. Performans açısından çok bi fark olduğunu zannetmiyorum. Genelde toplama grup setli bisikletlerde bu fren sistemlerinden oluyor. Adaptör dediği de bağlantı için gerekli olan parçalar. Kimi setlerde var kiminde yok. Kiminde de yok yazıp yolluyorlar. Ben Avid Elixir3 kullanıyorum. Dediğim gibi bu frenlere de bakmıştım ama komple Sram grup set ve Rock Shox maşa aldım o yüzden takım olması açısından Avidi tercih ettim. Tavsiye ederim.

Xristougenna ve egesengun bunu beğendi.