Hidrolik fren sorunum

murty

Forum Bağımlısı
Tepki
1.185
Bisiklet
Giant
Merhabalar daha oncede foruma yazmistim Magura eski model Hidrolik frenim yag sizdiriyor diye
Bugun sonunda kaynagini tam olarak tespit ettim ...Fren kolunun usutundeki yag haznesinin icinde bir tane ice dogru yumusak plastik var tam profesyonel anlamda adini bilmiyorum,vidalarla hazne kapagi kapatilirken vidayi asiri SIkmakdan oturu o plastik kisim hafiften kopmus ,kollari pompaladigim an oradan yag siziyor ...
Sorun bu,yalniz isin zor tarafi ben bu parcayi bulamiyorum ,bugun bir makine bulursam fotograflamaya calisicam ,bu parca ekseriyetle cok onemli ,eger bulamazsam hidrolik malesef hurdaya cikiyor,bende bunu anlamis degilim dunya kadar para veriyoruz ,kucuk bir yirtik isi bitiriveriyor ,umut ediyorum forumdaki arkadaslara yardimci olurlar..
Tesekkurler...

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@murty

yabancı sitelerde yedek parça satışı yapılıyor. onlara bi bak derim ;)

İsaAlp

Forum Bağımlısı
Tepki
242
Bisiklet
Bulldog
Eğer freninizin modelini ve yılını biliyorsanız, maguranın sitesinde teknik destek bölümünden, freninizle ilgili servis el kitabının pdf sini indirin. Bu pdf dosyasında freninizle ilgili bütün parçaların sipariş kodu bulunur. İlgili parçayı bulup, sipariş kodu ile birlikte maguraya mail atarsanız, büyük ihtimal contayı size yollayacaklardır. Eğer frenlerin garantisi devam ediyorsa, ki magura 5 yıl sızdırmazlık garantisi veriyor, bedava bile yollayabilirler. Kolay gelsin.

• Beğen
Tepkiler: murty

murty

Forum Bağımlısı
Tepki
1.185
Bisiklet
Giant
@İsaAlp

Cok tesekkur ederim ,ama benim sistemin 5 seneyi hayli hayli doldurdugunu tahmin ediyorum ,sitede aramaya basladim umarim bulabilirim

Oklüzal Builder

bisiklet
Tepki
1.843
İsim
İsa
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hidrolik fren kablosu kısaltılacağı zaman içindeki yağın falan boşaltılması yenilenmesi lazım mı ?

gurkan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.202
İsim
Gürkan
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Diğer
Hidrolik fren kablosu kısaltılacağı zaman içindeki yağın falan boşaltılması yenilenmesi lazım mı ?
Hayır gerek yok, hatta dikkatli yaparsanız yağ eklemenize bile gerek kalmayabilir.