Hidrolik fren ses ve surtme sorunu

Cagkan Dur

Forum Demirbaşı
Tepki
84
Bisiklet
Trek
arkadaslar gecen bisikletciye goturdugumde sordum otme yapiyor diye yikamacida bi su tuttur gecer dedi
eve geldim yikadim diskleri

o gunden beri asfalt vs gezerken biraz guc uygulamdigimda ozellikle on diskten rotor ile kaliper bir birine surtercesine otuyor.
guc arttikca dahada siddetli geliyor ses.
bazen canimi skiyor sesi duymak. diskte yamukluk olsa giderkende oter derim ama sadece frene baski uyguladigimda oluyor.

evde nasil bir yol izlemeliyim yoksa bisikletciyemi goturmek gerekir

Scudo

mustafa şan

Daimi Üye
Tepki
57
Bisiklet
Sedona
hidrolik kutusunun üstündeki vidaları alyen ile gevşet freni 2 kere sık sonra freni sıkılı tutarak vidaları yeniden sık geçer

benim de ilk sorunum bu olmuştu :)

• Beğen
Tepkiler: Cagkan Dur

Deniz Caz

Daimi Üye
Tepki
63
Bisiklet
Salcano
frene hafif bassanız dahi sürtünme sesi gelir fren sistemi ve birçok parça sürtünmesiz çalışamaz disklerde metal gibi bir karışım sürtüyor bir birine tabiki çıkar disk frenler de değil v frenlerde bile bazen oluyor

• Beğen

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Bence pek bilmiyorsanız elleşmeyin, en iyisi tekrar bir götürün , fren pad leriniz eskimiş bitmiş olabilir. uzun süredir kullanıyorsanız değişme vakitleri gelmiş olabilir

• Beğen

Ugur Cakmak

Aktif Üye
Tepki
52
Bisiklet
Giant
Eliniz yatkın ise, kaliperlerden balataları çıkartın. Muhtemelen cam gibi olmuştur. İnce bir zımpara ile yavaşca cam gibi görüntü gidene kadar zımparalayın.

Mehmet Kepme

Aktif Üye
Tepki
8
Bisiklet
Salcano
@Ugur Cakmak

Kardeş bende böyle yaptım ama zımparadan sonra fren tutmuyor nasıl temızlememız gerek üstünü yanı sen nasıl yaptın

Ugur Cakmak

Aktif Üye
Tepki
52
Bisiklet
Giant
Rotorlarıda zımparalyın ama ince zımpara olsun hafifce, Frenler tutmuyorsa hava yapmış demektir,