Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

hidrolik fren seçimi yardım

Konu, 'Frenler' kısmında bozkusramazan tarafından paylaşıldı.

1. bozkusramazan

bozkusramazan Kıdemli Üye

Seviye:
    öncelikle herkese merhaba
    benim size sorum şu olacak;
    şuanda kron xc 4000 bisikletim var full deore v break kullanıyorum
    fakat ben hidrolik disk frene geçmek isityorum
    max fiyat 300 tl düşünüyorum bu fiyata alabileceğim hidrolik fren önerileriniz ne olur ve deore v breakten avantaj ve dez avantajları ne olur?
    şimdiden görüşlerini ve tavsiyelerini yazan arkdaşlara teşekkürler:)

2. bozkusramazan

Seviye:
    yokmu arkadaşlar iki cümle yazacak fikir ve görüşlerini söyleyecek :(

3. metin suna

metin suna Üye

Seviye:
    sıfır olarakmı almak istiyorsunuz yoksa 2. el mi?

4. bozkusramazan

Seviye:
    sıfır düşünüyorum ama çok temiz uygun brşeyler olursa neden ikinci rl olmasın

5. metin suna

metin suna Üye

Seviye:
    forumda ikinci el bölümünde çok temiz kullanılmış 2-3 ilan var onlara teklif verebilirsiniz 300tl civarı fiyatlar isteniyor sıfırı 600tl civarı olan setler. Bende almak isterdim o setleri ama maddi olarak şu an uygun değilim :)

6. akgulcemal

akgulcemal Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Bencede ikinci el mantıklı olur çünkü daha kaliteli bişey alabilirsiniz.Zaten hidrolik diskler yağ sorunu olmadığı sürece kolay kolay eskimezler olsa olsa balatası biter onuda değiştirir rahat rahat kullanırsın

metin suna bunu beğendi.
  7. bozkusramazan

Seviye:
    teşekkürler tavsiyeniz için bende şimdi frumdan disk mi v fren mi yazılarına bakıyordum da kafam çok karıştı v frenin avantajları diske göre daha fazla gibi gözüküyor çok kararsızım açıkcası

8. metin suna

metin suna Üye

Seviye:
    Hidrolik sistem kullanmaya başladığınızda her açıdan rahat edersiniz performans olarakta her şartta iyi sonuç alırsınız. Çok fazla sorun yaşarmıyım diye düşünmeyin bence :)

9. can akıncılar

can akıncılar Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Kaptan sana şunu söyliyeyim,Geçtiğimiz ay arkadaşla bi ziyarete dağın tepesine çıktık,yol tek şerit, geri dönüşte uzun bir rampa inişi var nasıl desem en az 60'da iniyorsun..Önümüze transit çıktı o hızda aracı sollayabilirdim yol sakat olduğundan denemedim.Arka freni yarı basılı şekilde tutarak öndeki aracın arkasından gittim,birkaç dakika böyle indim,sen disk frenli bisikletle bu şekilde biraz zor inersin,diskler aşırı ısınır boşa döner..Zamanında mekanik frenli bi bisikletim vardı,ben böyle dandik bir fren görmedim hayatımda(hidrolik bundan daha iyi tabi) o bisikletin üzerinde v fren hasreti çektim,en kısa inişte bile fren boşa kaçıyordu..Param olsun,bakımını ayarını bi bilsem hidrolik frenli bisiklet alırdım ama Sırf gösteriş için başka sebepten almam...

10. akgulcemal

akgulcemal Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    @can akıncılar

Açıkcası bu yorumunuza pek katılmıyorum.Disk frenleri öyle bir iki dk ya tutmayacak boşa dönecek hale getirmek bence çok zor.Belki kullanılan modele göre değişir siz mekanık kullanmışşınız bununda etkisi olabilir ama ortalama bi hidrolik disk iki dk ya tutmayacak hale gelmez bence.En basitinden ısınmasını engellemek için bir süre ön freni bir sürede arka freni kullanabilirsiniz.

11. Gökhan Hayırlı

Gökhan Hayırlı Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    bende bu dediğinize katılmıyorum.ben 3 frenide kullandım v brake,mekanik disk ve hidrolik. v brake te özellikle çamurlu yerlerde gitmek sorun bir süre sonra tekerlek dönmüyor.mekanik disk bana anlamsız geldi v brake daha mantıklı ve balatalar çok çabuk bitmişti.7-8 aydır xtr 985 race kullanıyorum birçok yerden indim daha balatalar dahi bitmedi.rotorlar o kadar ısındığı halde bile tutmamazlık yapmadı.

12. yavuz erkut

yavuz erkut Kıdemli Üye

Seviye:
    bence bi xtr v fren, 300 tllik hidrolikten daha iyidir.. tavsiyem v fren alın tekrar :)

13. Cem Özkeser

Cem Özkeser Aktif Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Bana sorsalar neden hidrolik diye, en büyük avantajı olarak çok az kuvvetle yüksek frenleme gücü sağlayabiliyor oluşum derdim. Örneğin, araziden yüksek hızla inerken gidonu zaptetmek çok zorlaşıyor. Sadece bir veya iki parmağımı kullanarak az bir kuvvetle frenleme yapabiliyorum, bu şekilde gidonu diğer parmaklarımla daha iyi kavrayabiliyorum. Bu, mekanik ya da v frenler ile pek yapamayacağınız bir şey. Frenlerini kullanış amacınıza göre seçmenizi öneririm. Örneğin asfaltta iseniz, hidroliğin pek bir mantığı kalmıyor.

metin suna bunu beğendi.
  14. Tacir Tahsilat

Tacir Tahsilat Aktif Üye

Seviye:
    Hidrolik freni kesinlikle tavsiye ediyorum. Isınma sorunu sıcakken üstüne su dökmediğiniz ve rotorlara ellemediğiniz sürece sıkıntı vermez. Toz toprak çamurdan etkilenmez. Görünümü bile çoğusu için almak için bir sebep.
    Hidrolik frenin keyfi anlatılmaz yaşanır.

15. bozkusramazan

Seviye:
    peki hidrolik kullanan ve hidrolik diyen arkadaşlara soruyorum bu 3 modelden hangisini tercih etmem gerekir sizce performans açısından ve daha az sorun açısından son olaraktan deore frene göre avantajlarımız olur mu?

Avid Juicy 3 Disk Fren Takımı Ön Arka Takım(ön arka 160)
    http://www.erdoganlarbisiklet.com/store/product_info.php?cPath=21_50&products_id=4086

Seri Dışı BL M486 Hidrolik Fren Takımı Beyaz
    http://www.erdoganlarbisiklet.com/store/product_info.php?cPath=21_50&products_id=1777

Tektro AURIGO Comp Siyah Takım
    http://www.erdoganlarbisiklet.com/store/product_info.php?cPath=21_50&products_id=4543

16. Msgl

Msgl Forum Bağımlısı

Adı:
    Musa
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Aslında v fren ve hidrolik disk fren tartışılır.Ayrıca kaliteli bir v fren hidroliğin yerini aratmaz ayrıca bide şunu düşün fazla sorun çıkarmasa da hidrolik frenin masrafı çok daha fazla.

can akıncılar bunu beğendi.
  17. Egemen Tunc

Egemen Tunc Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Ramazan abi hiç kullanılmamış 2.el çok var elinde olupta satamayan sen istediğin modeli yaz aranıyor diye illa ki birisinde vardır.Bu linkini attıklarına o kadar para verilmez bence :)

18. bozkusramazan

Seviye:
    teşekkürler egemen şimdilik araştırma aşamasındayım kesinleşince dediğini yapacağım :)

19. Mansur KHASSANOV

Mansur KHASSANOV Kıdemli Üye

Seviye:
    300 liraya hidrolik fren alınır. hiç sıkıntı cekmezsiniz.

486 fena degil.
    alacak olursam sıralamam boyle olacak:
    m486 - Juicy 3 - Auriga

bozkusramazan bunu beğendi.