Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hidrolik fren ile iligili bi sorun

Konu, 'Frenler' kısmında aykutseker tarafından paylaşıldı.

1. aykutseker

aykutseker Üye

Seviye:
    Arkadaşlar benim sorunum arka frene basınca kadro titremesi ve yüksek uğultu sesi var sesi kesmek için yeni disk ve fren balatası taktırdım ama belli bi süre arka arkaya frenleme yapınca yine kadro titriyor ve çok yüksek uğultu sesi devam ediyor lütfen yardım edin sorun neden olabilir

değerli cevaplarınıza şimdiden teşekkür ederim .

2. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    aykutseker bunu beğendi.
  3. aykutseker

aykutseker Üye

Seviye:
    Burada Yazanları Denedim Daha Farklı Bişi Olabilirmi Acaba Çözüm

4. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    Ne zaman okudunuz ve ne zaman denediniz sevgili kardeşim;ozaman en yakın bisikletciye disk fren desen yardımcı olayım ama hidrolik
    kullanmadım bilemiyorum yorum yok bilen birileri yardımcı olabilir.

5. aykutseker

aykutseker Üye

Seviye:
    hidrolik disk shimano m446 arkadaşlar yardımcı olucak yokmu lütfen

6. Oguzhan.Pilgir

Oguzhan.Pilgir Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Zincirlerinizi sık mı yağlıyorsunuz? rotorlara ve fren kaliperine yağ temas etmemesine dikkat etmelisiniz. zincir yağlama için genelde sprey şeklinde yağlayıcılar kullanılıyor, sprey sıkılırken havada uçuşarak rotorlara yağ zerrecikleri yapışabiliyor, bu da frenleme esnasında ses çıkarma ve titreme sorunu yaratabilir. Bu arada fren balatalarına 1 kez yağ teması olması durumunda o balataların mutlaka değişmesi gerek, istediğiniz kadar yıkayın temizleyin o yağ balatalardan çıkmaz.

aykutseker bunu beğendi.
  7. aykutseker

aykutseker Üye

Seviye:
    zinciri yağlıyordum geçen sprey yağla diski sakladım ama gelmiş olabilir tekrar balatalara bakıcam

teşekkürler :)

8. Baran Saldanlı

Baran Saldanlı Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    bende de kadro titremesi vardı.simdi size 2 seçenek vericem tecrübeme dayanarak ben herşeyi denedim. (aklına gelebilecek herşeyi :) ). en son mavic crossride jant setini aldım jantlarımın durmu kötü olduğu için. yani kadro titremesini durdurmak için hiç düşünmemiştim. yani size ilk tavsiyem başka bi jant setini bisikletinize takıp deneyim. eğer titreme olmazsa kendinize ait olan jantların akorduna baktırın. jant tansiyonu denen bişey vardı galiba onlara filan iyice kontrolden geçirin. gene titreme olursa yeni bir jant alabilirsiniz.
    ikincisi ise disk fren pistonları. bu pistonlar normalde diske eşit şekilde güç uygulayarak freni sıktığınızda diskin eğilmesini engeller. ve durursunuz. bu kısımda da sistemin içinde hava olabilir. pistonların olduğu bölgede yani.böyle olunca disk sağa yada sola eğilir. bu da sorun yaratıyor olabilir. sistemin havasını almanızı öneririm.

aykutseker bunu beğendi.
  9. can akıncılar

can akıncılar Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Burda bisikletçi Würth balata temizleyici aldı Deore hidrolik fren kullanıyor uğultu gitti.

aykutseker bunu beğendi.
  10. ilkcan çağdaş

ilkcan çağdaş Forum Bağımlısı

Seviye:
    Sizin sorununuz büyük ihtimal:tekerlek akort ayarından kaynaklanıyor.
    Tekerlek akort ayarı diskle balata ikilisinin yanlış çalışmasına sebebiyet verir.Bu ayarı gerçekten yapabilecek bir ustayla görüşün.Usta ayarı tamamladığında ve bisikletinizin tekerleğini yerine taktığı zaman tornavidayı jantınızın üzerinde hafif sıkılıkla tutun ve tekerleğinizi döndürün.Bu işlemde tekerlek jantı tornavidaya her yerde değmelidir ve böylecede ustanın yaptığı işi kontrol etmiş oluyoruz.

Başka bir ihtimal ise:tekerlek göbeğinizdeki boşluk olabilir.Bu durumuda tekerleğinizi elinizle sağa sola kastırdığınızda boşluk varsa hissedersiniz.

aykutseker bunu beğendi.
  11. aykutseker

aykutseker Üye

Seviye:
    Teşekkürler Yorumlarınız İçin Deniycem bunları :=)