Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hidrolik fren hakkında sorum var

Konu, 'Frenler' kısmında Mesut D. tarafından paylaşıldı.

1. Mesut D.

Mesut D. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Arkadaşlar hidrolik frenlerin kolu çok yumuşak arkadaşımda gördüm bi sıkayım sıkmamla hemen sonuna kadar geldi anlamadım,fren birden boşaldı zannettim sonra yavaş yavaş anladım..Konuya gelelim ;
    Atıyorum 45km bir hızla gidiyorsnuz.Onünüze birşey çıktı.Frene basma gereği duydunuz frenin yumuşaklığı ve telaşla frene bastık...Ama fren çok yumuşak hemen sonuna kadar bastık fren koluna o zaman takla atarmıyız veya atarsak bu ayarı nasıl ayparız takla atmamak için ?
    Cevaplarınızı eksik etmeyin lütfen :)

2. Ekrem Yılmaztürk

Ekrem Yılmaztürk Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Sonuna kadar gelmesi normal birsey fegil bence ilk olarak, zira ben sagda da solda da tek parmagimla frene hafifce basiyorum ki benim icin hidroligin anlami da bu:rolleyes: diger yandan fren kolunun altinda yere dogru degilde fren kolunun yere uzanis hizasinda bir alyan yeri var. Oradan da sertlik ayarini yapabiliyorsun, benim balatalar yag vs yeni degisti cok ayarli gelmedi acikcasi cokta deneyemedim ama kolu ayarlayinca sertligini performans iyilesti:in: birde genel sorun cok yaygin , fren kolu sonuna kadar cekiliyorsa hava yapmis da olabilir belirtmekte fayda var, anlattigin hizdan daha hizli giderken araba yuzunden ani frenleme yapma geregi duydugum zamanlar oldu ama cok sukur takla atmadim

Mesut D. bunu beğendi.
  3. Nail Acun

Nail Acun Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Valla takla atmanın nedeni ön freni sıkmaktır bence :D Ben ilk önce arkayı sıkıyorum,daha sonra ön freni de sıkıyorum(arka freni bırakmıyorum bu esnada).. Tabi bu iki işlem arasında yaklaşık 1 saniye falan var :) Direk arkayı sıktığın zaman takla atmassın,sadece kayarsın :)

Mesut D. bunu beğendi.
  4. Mesut D.

Mesut D. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Peki tamam sağolun ben ona söylerim kökleme diye.Arkda %60,önde %40 olarak bastığında tutuş etkisi da fazla olacağını tahmin ediyorum,Sizce ?

Evet bunlar bir bisikletçinin olmazsa olmazı bunları bilmek lazım :in:

Ben o çocuğu tebrik ettim 2-3 yaz çalışıyor tamircide,gidiyor Corratec Harmony Hidrolik alıyor Alın teri ile...Ama bisiklet şahane..Bende bu yaz çalışıyorum para biriktirip Whistle Miwok 1053 alacağım inşallah.