Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hidrolik Fren - Diskteki leke?

Konu, 'Frenler' kısmında deLacrox tarafından paylaşıldı.

1. deLacrox

deLacrox Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar, geçenlerde kafamız esti gece gece dağa çıkıp indik arkadaşla karanlık, bol yağmurlu ve çamurlu. Sonra evde 4-5 gün kaldı bisiklet. O gezide patlayan iç lastiği bugün yaptırayım dedim ve tekeri sökerken farkettim ki, disklerin fren tutan kısımları garip bir renk olmuş. Yağ gibi görünüyor. Ama yağ bulaştıracak bir işem yapmamıştım öncesinde. Kaldı ki kendi üstündeki yağla idare ediyordum bu güne dek.

Neyse şimdi ben frenleri sıkıyorm bir sorun yok ama bu bulaşan yağ mı değil mi merak ettim. Acaba balatalardan aşınan tozlar o gün yağmurda ıslanınca diske mi yapıştı. Ondan mı böyle bir renk aldı merak ettim, ya da çamurdan mıdır. Bir sorun teşkil eder mi?

Ben bu bisikleti yağmurda çamurda sürmek için aldım, hidroliği de bu yüzden seçtim; burdaki yorumlar üzerine. Bu yüzden sorun teşkil etmese gerek ama sorayım dedim yine de. Böyle bir şey başına gelmiş olan biri vardır belki.

2. akgulcemal

akgulcemal Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Çamur lekesi olacağını pek sanmıyorum , yağ ile de uğraşmadım demissiniz.Frenlerde performans kaybı da olmadığına göre bence balatalardan kaynaklanmıştır , ıslak olduğu için leke bırakmış olabilir.Birde fotoğraf eklerseniz daha detaylı ve doğru yorum yapılabilir :)

3. Samet Şenel

Samet Şenel Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Gayet normal bir durum,balata aşındıkça iz bırakıyor doğal olarak.

4. deLacrox

deLacrox Yeni Üye

Seviye:
    Aşındırma izi elbette olacak ama bu seferki biraz daha kahverengimsiydi. Fotoğraf çekeyim dedim ama hiç belli olmuyor, telefon kamerası çok kötü. Büyük ihtimalle balataların tozu yağmurda oraya yapışmıştır diye tahmin ediyorum. Bu arada o gece sürerken frenler de ötüyordu bol bol.

5. OSMAN BATUHAN KUÇAK

OSMAN BATUHAN KUÇAK Aktif Üye

Seviye:
    ötmesi normaldir sanırım ıslandılar sonuçta

6. deLacrox

deLacrox Yeni Üye

Seviye:
    bugün tekrar yağmurda sürdüm. aynı şey yine oldu yağ gibi bir şey akıyordu disklerden. eve gelince sildim tertemiz oldu. sanırım korkulacak bir şey yok:)

7. Derviş Özcan

Derviş Özcan Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:
    abidcim balata çamurlanıyo tammı sonra bekletiosun o balatadaki çamur un izi diske geçiyo kaliperin üzerindeki delikten az çamaşır suyu dök birazda su tmm