Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

hidrolik diskte arıza yardım lütfen!!

Konu, 'Frenler' kısmında Mustafa Alatay tarafından paylaşıldı.

1. Mustafa Alatay

Mustafa Alatay Aktif Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bisikletimin ön freninde biraz sürtme vardı onu ayarlamak için bisikleti sırtüstü yere yatırdım o şekilde kaliperin vidalarını gevşetip ayarladım. Fakat şu an fren boşalmış gibi fren kolu gidona kadar dayanıyor frenleme gücü yok denecek kadar az. Yağ sızıntısı da hiç olmadı çünkü yağ çıkabilecek hiçbir vidasını gevşetmedim. Bunun sebebi nedir? Ters çevirmemden kaynaklanıyor gibi ama nasıl olduğunu anlamadım? Sorunu nasıl halledebiliriz?
    Frenlerim avid juicy 5
    Yardımcı olursanız sevinirim.

2. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    fren sisteminizde hava varmış, ve bu hava haznede olduğu için fark etmemişsiniz fakat bisikleti ters çevirdiğinizde nu hava yükselere kaliperlere ulaşmış yani fren sisteminize girmiş böylece fren sisteminiz tutmaz olmuş....

Tek yapmanız gereken bir bisiklet servisine gidip freninize tekrardan yağ bastırmak... Tabi hava kalmadığından da emin olmak...

Mustafa Alatay bunu beğendi.
  3. Mustafa Alatay

Mustafa Alatay Aktif Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Hasan bey sorunu anladım:( Yalnız bir sorun daha var Gaziantep te bunu yapabilecek bir servis yok işin kötü tarafı şehir dışına göndermeye zamanımda yok Kızılalan a gideceğim yetişmesi çok zor:( Bu nedenle iş bana kaldı.
    Kablo ve haznedeki havayı alabilirimde peki kaliperlerdekini nasıl almalıyım? Bilen arkadaşlar bana yardımcı olurmusunuz sizlere zahmet..

4. gurol

gurol Onursal Üye

Seviye:
    Normal şartlarda aynı hava kabarcığı, bisiklet bir süre düz durup fren de pompalanırsa tekrar yukarı çıkar.

Mustafa Alatay ve Hasan Çağri bunu beğendi.
  5. Doruk Atay

Doruk Atay Bisikletkolik

Seviye:
    Öncelikle geçmiş olsn,
    Çağrı'nında dediği gibi sisteminizde hava var.
    Şu şekilde sorununuz çözülebilir İstanbul'daki bir bisikletçiden Avid bleed kit alısınız. kitin içinden çıkan yağ ve enjektör ile sisteminizdeki yağı (kullanım kılavuzuna uygun yapmak suretiyle:)) değiştirebilirsiniz.. .
    Veya ikinci bir seçenek olarak fren sisteminizi söküp kargo ile bir bisikletçiye gönderebilirsiniz onlarda yapıp size gönderir... ;) Eğer bildiğiniz bu işi yapabilecek bir bisikletçi yoksa Çevrenizde bana özel mesaj atın yardımcı olmaya çalışırım.

Mustafa Alatay bunu beğendi.
  6. Mustafa Alatay

Mustafa Alatay Aktif Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Sorunum çözüldü :D kaliperi sağa sola çevirince hava yukarı çıktı ve sistem eski haline döndü ama en yakın zamanda sistemdeki havayı aldırmak lazım :)
    İlgilenen arkadaşlara çok teşekkür ederim.

Doruk Atay bunu beğendi.