Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hidrolik Diskim ABS gibi çalışıyor..

Konu, 'Frenler' kısmında mbt_53 tarafından paylaşıldı.

1. mbt_53

mbt_53 Yeni Üye

İyi günler;
    Benim Avid Juised 3 hidrolik fren 2 gündür anormal çalışıyor. Sorun şu , frene tam bastığımda güzel frenliyor ama daha alışma aşamasında olduğu için biraz ses geliyor fakat frene hafif dokunduğumda orta düzeyde bastığımda freni tık tık bırakıp bırakıp tutuyor.. Önce neden yağtığını anlamadım fakat sonra maşayı bozmasından korktuğum için bi kontrol edeyim dedim.. ve rotorda hafif bir kayganlık hissettim acaba bu tık tık tutmanın sebebi rotora yağ değmesimidir? (Arabalardaki balata temizleyicisini rotora vede balatanın iç kısımlarına sıksam zarar vermiş olurmuyum?)

2. Baran Saldanlı

Baran Saldanlı Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    bi sorun olmaz. bir de rotor adaptör ve kaliper vidaları iyice sıkılmış mı bi kontrol et.

3. ilkcan çağdaş

ilkcan çağdaş Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bahsettiğiniz yağ tabakası kullanıma bağlı olarak ve zamanla kaybolur,ama tabii ki biraz zaman alır.Dediğiniz gibi bir işlem uygularsanız sorun çözülür,fakat püf nokta olarakta balata spreyini plastik aksama sıkmayın,eğer ki işlem esnasında da sıçrarsa,kuru bir bezle hemen silin.

4. Batuhan İŞBİLİR

Batuhan İŞBİLİR Kıdemli Üye

Seviye:
    maşa bacaklarında boşluk var ise bu tutup tutup bırakma hissiyatı meydana gelebilir.

5. M.Burak KARADAĞ

M.Burak KARADAĞ Onursal Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Maşanızda boşluk varmı bakın.Ayrıca fren rotorlarını da güzelce temizleyin :)

6. mbt_53

mbt_53 Yeni Üye

rotor adaptör ve kaliper vidaları iyice sıkılı durumda maşada boşluk yok balatalar temiz , rotor mis gibi son olarak kaliteli bir balata temizleyicisi ilede temizlendi fakat yok yok yok :D kurtulamıyorum .. Önüme gelen herkese sordum en son artık organik balata varmış galiba ondan takınca sorun düzelir diyorlar deniycem..Bu arada maşa bacakları aklıma gelmedi ama zannetmiyorum çünkü aynısını(tut bırak hissini) arka frende yapıyor fakat ordan tıkırtı sesi geliyor orda oynar aksam yokya o yüzden .. neyse sorunum düzelir düzelmez sizlere bildiricem .. yorum yapanlara teşekkürler..