Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hidrolik disk kitlenme sorunu!!! Tecrübeli arkadaşlardan acil yardım bekliyorum =(

Konu, 'Frenler' kısmında kartal erdoğan tarafından paylaşıldı.

1. kartal erdoğan

kartal erdoğan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Arkadaşlar avid juicy 3 hidrolik disk frenlerimin arka balataları aşırı ses çıkardığı için arka balatalarla ön balataları değiştirdim. Balataları doğru şekilde yerine yerleştirdim ama şuan frene basınca balatalar kitleniyor. (Balataları iten mekanizma geri çekilmiyor)
    Balataların arasındaki boşluğu bir şekilde elimle tekrar genişletiyorum ama frene basınca durum yine aynı. Bu sorunumun çözümünde yardımcı olabilecek bir arkadaş var mı acaba?
    Forumdan bir arkadaşım "Balata değişimi sırasında balataları takmadan fren kolunu sıktıysan hava yapmış olabilir" dedi. balataları takınca tekeri takmadan freni 1-2 kez sıktım. Sorun bundan kaynaklanıyor olabilir mi acaba?
    Bilen bir arkadaş varsa cevaplarınızı bekliyorum ve şimdiden çok çok teşekkür ediyorum.:eek:

2. Egemen Tunc

Egemen Tunc Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Freni sıkman pistonları kapatmış komple çıkar balataları içinde onu iten pistonların arasına sert bi cisim koy sık sonra biraz daha büyük bi cisim koy sık böyle böyle aç arayı,eğer yine sıkınca kapalı kalırsa bi bisikletçiye götür avidden anlayan.

3. kartal erdoğan

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Çok teşekkür ederim Egemen Bey. Umarım bu yöntem sorunumu çözer. Sabah deneyip bilgi vereceğim. Fren kolunu tam mı sıkmalıyım yoksa yarım, %75 falan mı? Tam sıkıp hortumu falan patlatmayayım düzelteceğm derken.

4. kartal erdoğan

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Egemen bey belirttiğiniz şekilde sorunu çözdüm. Eskisi gibi oldu. Size tekrar çok teşekkür ediyorum:eek: İlk defa disk frenli bir bisiklet kullanıyorum, balata değiştirmek çok kolaymış ama sanırım bakımını öğrenmek zaman alacak.

5. Egemen Tunc

Egemen Tunc Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Ne demek biz böyle şeyler için bu forumdayız, bugün size yarın bana :) Kazasız sürüşler :)