Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hidrolik disk hava problemi

Konu, 'Frenler' kısmında Ali Taşdemir tarafından paylaşıldı.

1. Ali Taşdemir

Ali Taşdemir Yeni Üye

Seviye:
    Merhabalar;
    Ben bir süre önce Claud Butler Antaeus 700 model bisikletimin ön frenindeki sürtme problemini bilinçsizce düzelteyim derken yanlışlıkla hidroliği boşalttım.Arka fren eşliğinde soluğu tamircide aldım.Oradaki arkadaş yağı yeniledi hava alma işlemi yaptı bunu iki seans yaptı ama ön frenim nedense eskisi gibi sert değil,sonuna kadar basınca tutuyor.Arka frenin yağını komple boşaltıp denedi orda problem yok eskisi gibi sert.Ancak tamircinin dediğine göre alt tabakadan olabilirmiş problem.Yani yağ aşağı inmiyor dedi.Keyfi ön freni sık bırak dedi.Ben sürekli tamirciye gidemiyorum evim uzak.Dediği gibi sık sık sık bırak yapsam eski haline dönermi zamanla yoksa boşamı uğraşmış olurum?

2. halil halil

halil halil Kıdemli Üye

Seviye:
    istediğin kadar sık bırak düzelmez.
    fren kütüğünü gidondan çıkar havasını aldığın yeri aç manetin altındaki pistona en derine gidecek şekilde tornavida tarzı cisimle hızlı ve uzun bir şekilde pompala düzelecektir.

veya motosiklet tamircisine git istediğin gibi ayarlar

Barış TURAN bunu beğendi.
  3. Ali Taşdemir

Ali Taşdemir Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba ilginiz icin çok teşekkür ederim öncelikle;
    Uzun süredir zaman bulup bisikletçiye gidememiştim.bugün gidip sizin anlattıklarınızı söyledim ve bisikleti ona bıraktım.Ancak ben bu işlemi yaparken fren sistemine komple veda edebilirmişim.Çünkü oraya girecek cisim plastik bir tabaka varmış onu delerse yeni fren almak zorunda kalirsin dedi.Böyle birsey olma ihtimali nedir yardimlarinizi rica ediyorum. Tesekkurler.