Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hidrolik disk frende balataların sıkışması.

Konu, 'Frenler' kısmında hakan çelik tarafından paylaşıldı.

1. hakan çelik

hakan çelik Forum Demirbaşı

Adı:
    Hakan ÇELİK
    Seviye:
    İyi forumlar arkadaşlar. Bugün 71 kilometrelik tura çıktım. ilk 45 kilometre çok sorunsuz ve harika geçti. Fakat bir ilçeye ( 9900 nüfuslu) girdiğimde zincir koptu. Bisikletten anlayan kimse olmadığı için buna bende dahil, kendimiz birşeyler yapmaya çalıştık oradaki yerlilerle. Birisi ben anlıyorum falan dedi o anlık bir neden bilemiyorum verdim bisikleti malesef, Ön vites arttırıcı Deore sistemimi mahfetti şuan o çalışmıyor. Bundan sonra ben kalan 28 kilometrelik yolu otobüsle gitmeye karar verdim. Ön tekeri çıkarttım fakat ne hikmetse bilmiyorum neden yaptım. Tekeri çıkarttıktan sonra ( tabi tekerle birlikte rötar da çıktı) ön freni sıktım 2 - 3 kere. Şimdi balatalar sıkıştı birbirine kenetlendi. Bu yüzden tekeri geri takamadım. :( Ne yapabilirim zaten zincirim ve deore sistemim mahfoldu :( Bütün bunları neden yazdım bilmiyorum :( Moralim çok bozuk olduğundan olabilir. Bana yardım edebilirmisiniz buradaki bisikletçiler ben disk frenden anlamam diyor hidrolikten anlamam diyor. KISACA : OLAY ŞUDUR: Rötarı çıkarttıktan sonra freni sıktım balatalar birbirine kenetlendi bu sorunu nasıl çözebilirim ? Acil yardımlarınızı bekliyorum :(

2. Yiğit Dikici

Yiğit Dikici Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Araya tornavida sokup ayırabilirsin. Geçmiş olsun.

3. Halil EROĞLU

Halil EROĞLU Aza

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Rotor çıkmış durumdayken freni sıkmamak gerekiyor. Pistonlar itecek birşey bulamayınca ileri gitmiş orada kalmış. Tornavidayı ben önermem pistona zarar verebilir diye ama en pratik yöntem o. Dikkatli bir şekilde bulabildiğiniz en geniş ağızlı düz(yıldız değli) tornavidayı iki pistonun arasına sokarak yavaş yavaş önce birini daha sonra diğerini yuvalarına doğru kuvvetlice bastırırsanız geri gideceklerdir. Yağ kaçırma olduysa oradan, biraz önde kalabilir pistonlar. Sistemin fren kolundan açılıp yağ takviyesi ile tekrar ayarlanması gerekebilir. Kolay gelsin...

CevdetBilge bunu beğendi.
  4. hakan çelik

hakan çelik Forum Demirbaşı

Adı:
    Hakan ÇELİK
    Seviye:
    Tamam deneyeceğim. Halil çok teşekkür ederim. Bu arada başka arkadaşlarda bilgileri varsa paylaşsınlar :( İyi günler.