Hİdrolİk dİsk fren sÜrtmesİ

Tepki
0
ArkadaŞlar ben bİr kaÇ gÜn Önce carraro cr-x 912 aldim fakat dİskler kalİperlere sÜrtÜyor bunun sebebİ bİsİkletİn yenİ oluŞumudur bunun dÜzelmesİ İÇİn kaÇ kİlometre yol katetmem gerekİr bİlgİsİ olan varsa yardimci olsun teŞekkÜr ederİm...

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Merhaba hakan, aynı sorunla bir hafta boyunca uğraştım, birde ben bu konuda çok hassasım küçücük bir çıt beni hasta eder :) senin sorununa gelince kaliperlere çok ince ayar gerekiyor okadar inceki neredeyse bir saç teli kadar yani :) yeni oluşuyla alakalı değil yani bede SCOTT 2012 Scale 70 aldım 10 gün kadar oldu kutusunda geldi bir kaç parçayı ben taktım ön kaliper dahil. Kaliperi taktım ortaladım ama nafile meğer sorun dediğim gibi kaliper eğer el yatkınlığın varsa bu tür işlere kesin yaparsın ama yok ise hiç uğraşma saatlerce uğraşırsın birde üstüne üstlük yapamazsan bilemiyorum artık, bu işi iyi yapan bir teknik servis elemanına ihtiyaç olacak, şimdiden kolay gelsin.

Merih Demirkol

Aktif Üye
Tepki
43
@BF Okuru

Söylenenlerin hepsi doğru :)
Tekerleğin 8 çiziyor mu diye de iyice bak bu da sorunun cevabı olabilir... Eğer öyleyse tekerleği sök ve dikkatlice tekrar tak :)

Koray06

Daimi Üye
Tepki
92
Bisiklet
Sedona
Herşeyi düzgün ve itina ile taktıysanız şimdi anlatacağım işlem daha basit. Hangi frende sıkıntı yaşıyorsanız o frenin kadro(maşa ön frense) ya bağlayan adaptörü vardır adaptör üzerindeki 2 vida bulunur onları gevşetin(epey gevşetin ) sonra sorun yaşadığınınz frenin gidon üzerindeki fren kolunu sonuna kadar sıkın(güçlü bir paket lastiği kullanabilirsiniz, sonuna kadar sıkın derken gidon a yapıştıracak kadar da abanmayın :) ) sonra gevşettiğiniz adaptör vidalarını iyice sıkın ve fren kolundaki lastiği çıkarın(freni serbest bırakın) sorununuz düzelecektir. Tabi bu işlemden önce montajı düzgün yaptığınızdan emin olun.

• Beğen
Tepkiler: Merih Demirkol
Tepki
0
koray kardeş o dediğini yaptım ama olmadı tekerlekte herhangi bir sekiz durumu falan yok ondan eminim ama senin için tekrar bir denerim