Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hidrolik disk fren bakım? Masraf ???

Konu, 'Frenler' kısmında Volkan Keskin tarafından paylaşıldı.

1. Volkan Keskin

Volkan Keskin Aktif Üye

Seviye:
    bisiklet alalı 2 ay oldu ve daha yeni olduğu için hidrolik disk frene bakım yaptırmadım. Ama önceden tedarikli olmakta fayda olacağını düşünüyorum. Bakımı bisikletçide yaptırsam ne kadar masraf olur. Yağının fiyatı ne kadar? Biraz aydınlatırsanız sevinirim. Çok teşekkürler...

Dolunay Batar ve Mustafa Kocabaş bunu beğendi.
  2. Baran Saldanlı

Baran Saldanlı Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    her bisikletçi anlamaz o hidrolik işinden ben onu söyleyeyim de sonra ilk bulduğunuz bisikletçiye gidip pişman olmayın.

3. Mutluhan Usta

Mutluhan Usta Yeni Üye

Seviye:
    Bende yeni konu açmayı düşünüyordum yazını görünce buraya yazmanın daha uygun olacağını düşündüm. Dün ilk defa Carraro J Race'imin ön hidrolik disk freni ile haşır neşir oldum. Aldığımda sürtünme yapıyordu bu da hızdan kaybetmeme neden oluyordu. Ücretsiz bakımında söyledim bisikletçiye sürtünme yaptığını, baktım dedi ama hala düzelmemişti artık sabrım kalmayınca girdim youtube'a izledim durdum disk fren bakım videolarını sonra geçtim disklerin başına. Gösterdikleri yöntemle bile düzelmedi bu defa elle ince ayar yaparak doğru pozisyonu bulabildim. 30-40dk sürdü, sanırım acemiliğimden olsa gerek. Ne kadar para verdiğinin önemi yok bisiklete, sağı solu ile oynamaktan korkmamak lazım bazen yoksa yaptıracak birini de bulmak sorun olabiliyor bir an önce bakımını kendimiz yapacak seviyeye gelmek lazım. Bisikleti alalı daha iki ay olmuş yağ konusunu şimdiden düşünme bence ama düşüneceğin zaman netten bulabilirsin mineral yağını. Youtube da yağ değiştirme videoları bol yinede bilen biri olsa iyi olur yanında değiştirmek istediğin zaman.

Mustafa Kocabaş ve Oğuzcan Gedik bunu beğendi.
  4. Oğuzcan Gedik

Oğuzcan Gedik Aktif Üye

Seviye:
    Mutluhan Usta bey haklı kendin karıştırmayı dene biraz vidalarını sık gevşet (hidrolikten hiç anlamam örnek diye söylüyorum) bişey yap metal sonuçta elinde kalması çok düşük bir ihtimal en kötü ayarı bozulur onu işe başladığın hale getirirsin

5. alican aydın

alican aydın Üye

Seviye:
    balata erimesi gözle kontrol kolay ,hidrolik sistemde hava yoksa zaten bakımada ihtiyaç yoktur yağ değişimi için 3 yıl veya 4000km kadar yol yapman gerekli disk sürtme için ayar zaten çok kolay youtube da örnekleri var balata değişim de var. Sadece 200 ,300 km de bir disk temizleme spreyini tüğ bırakmayan bir beze sıkıp bu bezle diskleri silerek diske yapışmış balata tozlarından arındırmak yeterli.

Mustafa Kocabaş bunu beğendi.