Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hidrolik Disk Boşlaması

Konu, 'Frenler' kısmında ayhan ilhan tarafından paylaşıldı.

1. ayhan ilhan

ayhan ilhan Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    İyi günler arkadaşlar kısa süre önce shimano 445 frenimin sadece tek kolu değiştirmiştim yağ doldurulmuştu fakat bugun bisikleti lastik tamiri için ters çevirmiştim o sırada ön disk freni bir iki kez sıktım ve hafifleşti herhangi bir yağ boşalması olmadı ama fren çok hafifledi en sonunda ancak tutuyor bu sorun neden kaynaklanır acaba yardımlarınızı bekliyorum.Acaba hava olabilir mi?

2. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Hidrolik frenli bisikletler ters çevirilmek istendiğinde öncelikle bir kablo klipsleri vb. ekipmanlarla, fren kolları sıkılmalı ve sonrasında ters çevrilmelidir. Sizin frenler ters çevirdiğiniz için hava yapmış frenleri kol sertleşinceye kadar sıkıp bırakmanızı öneriyorum.

3. OsmanBayraktutan

OsmanBayraktutan Aktif Üye

Seviye:
    bende 445 kullanıyorum ters çeviriyorum 10-15 dk liğine , düzleyip kullanıyorum 2-3 saate düzeliyor hiç uğraşmayıp biraz düz beklet geçmesi lazım

4. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Aynen katılıyorum sana osman, zaten benimde freni sıkıp bırak dememin sebebi 2-3 saatlik süreci kısaltmak :)

OsmanBayraktutan bunu beğendi.
  5. OsmanBayraktutan

OsmanBayraktutan Aktif Üye

Seviye:
    onu bilmiyodum yeni öğrendim :)

6. eyupozturk

eyupozturk Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Lastik değiştirmek için bisikleti ters çevirecekseniz, frenleri sıkık vaziyette çevirirseniz tekerleği kaliperlerden zor kurtarırsınız. Lastiği bisiklet normal pozisyonundayken söküp takmanız sizi daha fazla problemden kurtaracaktır. Tabi tekerlek sökülüyken frenleri sıkmayın :eek: