Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

hidrolik disc fren?

Konu, 'Frenler' kısmında amista tarafından paylaşıldı.

1. amista

amista Üye

Seviye:
    arkadaşlar hidrolik discin sorunlu ve zahmetli olduğunu duydum doğru mudur? yoksa hiçbir sorunu yok mudur

2. Bertann

Bertann Kıdemli Üye

Seviye:
    Üst model Hidrolik setleri (Xtr Xt - Avid juicy 7, Carbon, Ultimate - Magura marta Sl vsvs) Sorun kolay kolay çıkartmıyor... Tabi Herhangi bir darbe karşısında sorun çıkarsa onu bilemem. Genel olarak Disk fren zahmetlidir her 3 ayda bir bakım yapmak gerekir yağını ayarlamak gerekir havasını almak gerekir tabikide bu zatmetin karşılığını çok çok çok güzel fren performansıyla geri alırsınız... Bence bisikletle uğraşmak sıkıntı değil insana mutluluk vermelidir. Burdaki insanları çoğucunun bisikleti kendi çocukları gibidir gözü gibi bakarlar yağını havasını bakımını geçiktirmeden yaparlar eğer bakımsız havasız yağsız bir bisiklet kullanıyorsanız sorun ve zahmet o zaman ortaya çıkar. Sana tavsiyem Disk Frenden şaşma:)

3. Sahinoz

Sahinoz Forum Demirbaşı

Adı:
    Ahmet Sahinoz
    Seviye:
    Mekanik disk daha basittir, iyi fren kolun varsa (örneğin avid speed dial) çok da iyi performans verir, keşke hidrolik alsaymışım dedirtmez..

4. memocy

memocy Forum Bağımlısı

Seviye:
    hidroliği kullanan bir daha bence mekaniği ağzına bile almaz.. :)
    ben hayes el camino kullanıyorum ve sistem kapalı halde geldi.direk taktım..
    1 senedir tık yok..
    hidroliğin aç kapa işlemleri tabiki zor ve dikkat ister kabul ediyorum ama konforu bambaşka.. öyle 3 ayda bir bakım olayları iyi malzemede yok diyebilirim..
    alanyada z virajı mekanik disk veya V frenle inenlere bir sorun parmakları nasıl sızlıyor.. :)
    şiddetle tavsiye ederim..

5. Sahinoz

Sahinoz Forum Demirbaşı

Adı:
    Ahmet Sahinoz
    Seviye:
    Uzun inişlerde parmaklar ağrımıyor değil orası öyle :) Zaten v-brake'den bb5'e geçtiğim için çok rahatladım, hidroliğe geçsem iyice rahatlarım ama şimdilik yeterli görüyorum. İkinci el baya uygun mekanik bulunabiliyor ve bakım olayı yok, onun da avantajı o, yoksa tabi ki hidrolik..

6. Koray Karaman

Koray Karaman Onursal Üye

Seviye:
    İyi bir fren konforu istiyorsanız hidrolik disk frenden şaşmayın derim.

7. Ramazan Okyay

Ramazan Okyay Forum Bağımlısı

Seviye:
    bende yeni toparlayacagım bisikletime hidrolik fren takıcam:)zaten V fren şansım yok.rahatlık ve performans açısından en iyi oldugunu düşünenlerdenim