Hidrolik deore frenler biraz bosaldi.

Tepki
5
Merhaba bisiklete 2-3 aydir binmiyorudm. Ondan oncede yag basmistim frenlere. O zaman istedigim gibiydi fakat simdi tekrar yumusamis anlamadim ama cok fazla degil. Bir de frenler cok iyi tutmuyor. Ornegin on frene asiliyorum sonra bir elimle de tekeri itiyorum gicirdamayla cok hafif oynuyor. Yarin bisiklete binecegim ama servise birakacak zamanim yok sizce binmemem mi gerekir. Fren araligi cok rahatsiz etmiyor fakat tekerin hafif oynamasi beni tedirgin etti. Acaba diskler beklemeden dolayi bir sey olmusmudur, silmem gerekir mi ?

Simdiden tesekkurler...

Scudo

Cüneyt Y.

Daimi Üye
Tepki
56
peki fren kolunu sıkık mı bıraktınız? kablolar sağlammı? nasıl bir ortamda bıraktınız? nemli tozlu?fren kolları kaliperler sağlammı?

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
En iyisi balataları çıkarıp ince bir zımpara kağıdı ile temizleyip rotorları da önce nemli sonra kuru bir bezle güzelce silin. Sorun muhtemelen hallolacaktır. Balata ile rotor arasına giren tozlar bile bu tip fren tutmamalarına veya gıcırtılara neden olabiliyor...

ibt1994

Aktif Üye
Tepki
19
balatarınız ömrü bitmiş olabilir veya rotorlarınıza yag sıçramış olabilir önce bi zınparalamayı ve rotor iyice ısıtmayı deneyin eger düzelme yoksa balata degişimi :D