Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hiç Su Tüketmiyorum.

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında kadircan daglar tarafından paylaşıldı.

1. kadircan daglar

kadircan daglar Aktif Üye

Seviye:
    Hergün 11 Km Yol Alıyorum Ama Hiç Su Tüketmiyorum Ve Acayip Şekilde Terliyorum. Su Yerine Dağa Çok Meyve Suyu. Ve Soğuk Çay İçiyorum Ama Bunlarıda Çok Az Tüketiyorum. Abiler Bu Alışkanlığımdan Vaz Geçip Bol Bol Su İçmek İstiyorum. Ama Canım İstemiyor :( Bol Su Tüketmem İçin Bana Bir Öneriniz Varmı? Saygılar.

2. sonEr´´

sonEr´´ Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    tuzlu şeyler yemeyi dene ... insan herşeyden bıkar ama sudan bıkmaz :p

kadircan daglar bunu beğendi.
  3. Ayhan YILDIZ

Ayhan YILDIZ Üye

Seviye:
    Yada suyu soğuk iç, bu şekilde hem sevmeye başlarsın hemde alternatif olarak içtiğin sıvılara daha yakın tadlar alırsın. Birde bazı alışkanlıklar zamanla kazanılır, hemen olmaz ama bir süre sonra sende suyu seversin :)

4. Adil

Adil Aktif Üye

Seviye:
    hocam su içmedikçe vücut sanki suyu istemiyomuş gibi hissedersin. belli bir süre 2 gün falan sık su içmeye çalış.Meyve suyu yada soğuk çay falan değil, direk bildiğimiz su iç ama PH değeri en az 7.5 olsun (8 üstü olanlar tercih sebebidir). hücrelerin suya doyunca veya su kapasitesini arttırınca canın sürekli su içmek isticek ki faydalı olan bu. Su içmeden bisiklete binmen böbrek sağlığı açısından sakıncalı.

ben 30 km tempolu gittiğim yolda neredeyse 1.5 - 2 lt tüketiyorum, en azından her 10 dk da bir boğazımı ıslatıyorum. bu senin şekerinin yükselmesinide engelleyecektir.

5. Eren Tublek

Eren Tublek Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Su icmeden bisiklete binmek vucuduna zarar verebilir.Mutlaka su tuketmen gerekir.Azar azar ama kisa araliklarla icersen daha kolay alisabilirsin.

6. tuninger_haa

tuninger_haa Bisikletkolik

Seviye:
    benım de aklıma tuzlu seyler yemek geldı ama abartmamak lazım. cekırdek falan olabılır. bu sefer de bı yerden yaparken bı yerden yıkmayalım :)

yalnız bunu antrenmanda yapmayın. soguk ve sıcak suyun emılımı daha yavas. mumkunse suyun serın olması gerekıyor <sogukla ılık arası>

7. ozan kapancı

ozan kapancı Üye

Seviye:
    neskafe türü şeyler çok sıvı kaybettirir ,ter olarak .vücudun spora alışık olabilir yani geçmişte sportif birisindir.kendimden örnek vereyim mesela ben 50 km aklıma su gelmeden gidebiliyorum bunun sebebi zamanla vücudun suyu ve enerjiyi orantılı kullanmayı öğrenmiş olması uzun bir spor hayatı sonucu. çay ve meyve suyu suyun yerini tutmaz.sanırım bisiklet ile uzun turlara yeni başlamışsın,zamanla düzelir.

8. gokhan erdogan

gokhan erdogan Bisikletkolik

Seviye:
    burada bir çok kişinin tanıdığı biri rahman karataş var dün mesela 175 km yol yaptık o sıcakta adam suluk bile taşımıyor içtiği su yarım litrelik su almıştı 150 km olduğu zaman hiç su içmedi 150 km boyunca vucut zamanla kendini dengeliyor alışkanlık ve ihtiyaçla ilgili birşey bu durum sende bir eksiklik yaratıyorsa en doğrsusu doktora danışmak