Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hiç bir bilgim yok..

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında 0nur tarafından paylaşıldı.

1. 0nur

0nur Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba;

Foruma yeni üye oldum.. azıcık okudum kurcaladım.. Sedona marka aklıma oturdu.. kısaca ne için kullanacağımı yazayım

Kondisyonda kalmak için bi bisiklet almak istiyorum,400-450 lira bütçem var

İnanın hiç bir bilgim yok,1991 yılında babamın bana aldığı Sarda diye bir bisiklet vardı.. Ben halen ona binerim ve bana çok güzel gelir..

Aslında bianchi almak istiyordum ama anladımki o kadar da iyi bi marka değilmiş.. yada benim fiyat aralığımda diyelim:)

Dediğim 400-450 lira bütçem var. Kondisyonda kalmak için hafta sonları 15-20 km yol gideceğim.

Extra bi boynuz takarım o kadar..ama kötü bir bisiklet almak istemediğimden buraya yazıyorum..

Bu ara da boyum 1.77 kilom 75-70 gidip geliyor :)

Teşekkür ederim herkeze :)

2. halid acar

halid acar Bisikletkolik

Seviye:
    forumda bu gibi çok başlık açıldı herkesin önereceği bisikletler sedona borla whistle miwok ve kron xc500 olacaktır ama benim tavsiyem sedona borladan yana alıp kullananlar hep memnun oldular tam size göre ama 2009 stokları bittidie biliyorum eğer biraz beklerseniz şubat ayında 2010 modelleri gelecek onlardan alırsınız fyatta sabit olacak 350 dolar olması lazım tabii firmalar indirime gitmezse lafı uzatmayalım dediğim gibi tavsiyem sedona borla ;)

3. 0nur

0nur Yeni Üye

Seviye:
  4. ismetgndz

ismetgndz Aktif Üye

Seviye:
    ilk önce foruma hoş geldin, kardeşim bianchi almanı tavsiye etmem sedona,kron ya da salcano al derim benim favorim salcano fiyat/performans bakımından çok iyi bir marka.2009 da salcano alu yok sattı 2010dada üretilmicek galiba ama aynı fiyatta ayni performansli bisikletler çıkarcaklar.Sitesi daha açılmadı ama bir salcano bayisine gidip katalogdan bakabilirsin.

iyi forumlar

5. halid acar

halid acar Bisikletkolik

Seviye:
    tabiiki uzun yıllar götürdü ama o linkteki bianhici freeride tarzı yani şehiriçi ve şerhirler arası turlarda seni rahat ettirmez kadro boyu küçük olduğundan dediğim gibi sedona borla al geç rahat edersin kime sorarsan son o bütçe ile alınacak en iyi bisiklettir şubata kadar bekle yeni modelinden al bir tane seni uzun süre idare edecektir :in:

6. 0nur

0nur Yeni Üye

Seviye:
    Şuan beni idare edecek bir bisikletim var ( Sarda markası duydunuzmu hiç )

Ben bateri çalıyorum ve malum ayaklar çok iş yapan organlarımız,kondisyonda olmaları lazım,bu yüzden uzun süreli binicem bisiklete. Küçüklüğümden beri severim bisikleti

Biyankiyi çıkardım aklımdan.. Lakin dediğim gibi 500 lirada vermek içime sinmiyor. Öyle çok bir beklentim yok bisikletlerden

Daha aşağıda neler önerebilirsiniz:)

Yorumlar için de çok teşekkür ederim

7. umutkahraman

umutkahraman Onursal Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    halid acar ın dediğine aynen katılıyorum.sedona al.borla bütçeni biraz zorlamaya değer.benim bianchi kullanan bir kaç arkadaşım oldu sd borlayı gösterdim keşke onu alsam dediler.etrafımdada sd kullananlar var hiç şikayet edeni görmedim.sd ye alternatif salcano olabilir ama ben sd alırdım.

8. minolta35

minolta35 Aktif Üye

Seviye:
    Salcano City Sport sana gider bence.Ama sadece asfaltta değil dağa bayıra da çıkarım diyorsan Sedona al o zaman.(Bu Borlada ne varsa bilmem ki?:) )

9. 0nur

0nur Yeni Üye

Seviye:
    Salcano 28 Jant CITY SPORT Şehir ve Gezi Bisikleti

28” MTB Jant
    Shimano TX 30 21 Vitesdir.
    Alüminyum Kadro ( Çok Hafiftir )
    Zoom Amortisörlü Alüminyum Maşa Sistemi Vardır.
    Alüminyum Ahead Boğaz Vardır.
    Alüminyum V Fren Sistemi Kullanılmıştır.

Salcano..

Boyum 1.77 kilom 70-75 arası dediğim gibi :)

gidip dağa çıkmam ama engebeli yerler illaki olur,onlarda da gider herhalde..
    Para biriktirebilirsem Sedona alırım,ama işte olmazsa alternatif de lazım..

Her türlü öneriye açığım :)

10. minolta35

minolta35 Aktif Üye

Seviye:
    Sport dediğine bakma şehir ve gezi bisikletleri pek dağa bayıra gelmez.Çünkü herşeyden önce 28 jant.Yani büyük tekerlekli.Sen 26 jant seçeneklerini değerlendireceksin o zaman.

11. 0nur

0nur Yeni Üye

Seviye:
    Bisikletlerin bu kadar inciği boncuğu olcağını hiç bilmezdim ya :)

Çok kolaya kaçmak gibi olcak belkide ama Sedona ya alternatifleri sizlere bıraksam?

Daha pahalı olmayan ona göre ucuz olan şeyler çok daha iyi olur..

Yada yeni fikirler verin,şöyle böyle yapsan daha iyi olur gibi :) emir vaki anlamayın lütfen işin içinde bu kadar şey olcağını düşünmedim hiç

12. Onur Kahraman

Onur Kahraman Bisikletkolik

Seviye:
    sedonalar şuan tükendi.peynir ekmek gibi satılıyor son 2 yıldır.kron xc 500 bakabilirsin.ama şehirde sürüceksen hibrit bisiklet lazım.onun için kilitli bir maşalı bisiklet ve extradan slick lastik(yol lastiği) ve uzun yol için konforlu bir sele alınca tur ve yol için idael olur.

13. 0nur

0nur Yeni Üye

Seviye:
    Evet şehirde sürücem,dağ bayır olayım yok ama biliyorsunuz engebeli yerler her yerde var.. gitmek lazım oluyor bazen.

500 lira vermek için bir bisiklete ki hele şu durumda başka şeylerle ilgilendiğim şeylerde var,az para değil benim için.

Alternatif istiyorum şiddetle :) daha ucuz

14. halid acar

halid acar Bisikletkolik

Seviye:
    şöyle diyeyim kron xc500ve sedona borla al yok 500lira çok vermem dersen eh seni idare edecek bisiklet salcano aludur kaldımı bilmiyorum 400liradan satılıyordu onu al derim arkadşaım onunla çok tur yaptı gerçi sonunda dayanmadı ama genede çok uzun turlar yaptı yani sizin yapacağınız turlardan kat kat büyük turlara dayandı o bisiklet arada bi sorunu çıkardı sadece salcano aludan da aşağısı artık çelik kadrolu 20-25kiloluk bişi olur onlarda hiç ama hiç önerilmez alacaksanız sedona borla şubatta çıkacak 2010u onu alın yada korn xc500 alın yok derseniz salcano alu derim onada yok fiyatlı derseniz salcano alunun 2. ellerine bakın başka da bişi demek aklıma gelmior şuanda ama bianchi fazla bakamyın çünkü 400liraya biancji ahım şahım bi bisiklet vermez takoz bişi verir anca :)

0nur bunu beğendi.
  15. 0nur

0nur Yeni Üye

Seviye:
    Biyankiyi geçtim her şekilde :)

Onur arkadaşım özelden gönderdiğin mesaj için teşekkür ederim yalnız cevap yazamıyorum sana :)

Ben hiç anlamıyorum bisikletlerden,şunu al bunu al diyorsunuz ama.. :D

Ben tur yapmıycam,haftanın 2 günü (genellikle) 20km bi yol gidicek haftalık 40 km..

Bakımını falan yaparım,gözüm gibi bakarım

Şuan öğrenmek istediğim,neye dikkat etmem hangi ölçülere uyması benim istediğim bisikletin. bilgi sahibi de olayım biraz :)

16. 0nur

0nur Yeni Üye

Seviye:
    Sanırım NG650 alıcam ( Salcano )

Yorumlar iyi,istediğim kriterlere uyuyor.. Dağ bayır çıkmayı düşünmüyorum

İstanbul kartal da oturuyorum ben,maltepeye giderim sahillerde gezerim eve dönerim,bana yeterli kondisyonu verir.. Yokuş da çıkamıycak değil ya:D

fiyatıda güzel :)

yalnız siyah yapmalıyım o nasıl olcak derken araştırdım forumu buldum bişeyler ama..

17. mathcup

mathcup Kıdemli Üye

Seviye:
    Sen foruma biraz daha takıl ne 500 ler verirsin bisiklete :). Bateriyi de bisiklete faydası olsun diye çalmaya başlarsan şaşırma ;) :D.

KaanDurgut ve 0nur bunu beğendi.
  18. 0nur

0nur Yeni Üye

Seviye:
    :D:D Çok güldüm yoruma gerçekten :D:D

Forum olayları (kimse yanlış anlamasın ) bazen paranoyaklık gibi geliyor bana yok bu yok şu falan..

Bakalım yakın bi zaman da verebilirim umarım NG650 yi,renk olayı kafamı kurcalıyor yalnız..siyah istiyorum ben =/

Baterim ayrı (L)

19. Onur Kahraman

Onur Kahraman Bisikletkolik

Seviye:
    http://www.alalimsatalim.com/ikinciel/ozel_Toplanmis_KRON_XC_500/271616.htm bunada bak derim,salcanodan kat kat iyidir.bu bisikletide düşün.yol lastikleri takılı.yolda su gibi süzülürsün. ağırlığıda güzeldir. 8li sistem(24 vites)
    sıfır olarak geotechlerde güzeldir.
    http://www.deltabisiklet.com/new.aspx?_Args=ProductImage,2100,DeltaBisiklet,1672 peşin alıcaksan daha iyi olur. hi-hat ve twin pedalların faydasını bisiklette görürsün :):D
    http://www.eforbisiklet.com.tr/urunlerimiz.php?marka=4&kategori=5&id=34

0nur bunu beğendi.