Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hiç akselerasyonunuzu ölçtünüz mü?

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında kertman tarafından paylaşıldı.

1. kertman

kertman Kıdemli Üye

Seviye:
    Merhaba.Hiç akselerasyonunuzu,yani 0-60 km hızınızı düz bir yolda ölçtünüz mü?Kaç saniyede 60 km hıza çıkıyorsunuz?(0 eğimli dümdüz bir yolda,mümkünse 0 rüzgarda)Kendi testini yapan arkadaşlar olduysa yazsın,bakalım en hızlı kim???Bu arada ben henüz denemedim.:rolleyes:

2. Metehan Mendi

Metehan Mendi Kıdemli Üye

Seviye:
    Düz yolda 60 km hıza çıkmak ... ? merakla bekliyorum

3. umutkahraman

umutkahraman Onursal Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    düz yolda 60 çıkan olusa oda yeter akselerasyonunu ölçmesede olur.lütfen dalga geçiyorum sanmayın.

Sinto ve Berk Özer bunu beğendi.
  4. Berk Özer

Berk Özer Üye

Seviye:
    Ben düz yolda yol bisikleti olmadıgı sürece 60 km ye cıkmanın pek mümkün oldugunu sanmıyorum. Hiç denemedim ama sanmıyorum:)

5. sonEr´´

sonEr´´ Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    düz yolda 60 km hıza cıkmak için tt bisikleti lazım aero giysiler ve kaymak asfalt lazım :( 60 km kadar cıkılır ancak rüzgar ve hava direnci yüzünden fazla dayanamazsınız :(

6. İsaAlp

İsaAlp Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bulldog
    Seviye:
    Konu ile alakasız biraz ama "akselerasyon" yerine "ivme" sözcüğünü kullanmak daha yerinde olur gibi geliyor. Akselerasyon biraz zorlama bir kelime gibi.

7. herbil

herbil Kıdemli Üye

Seviye:
    "Akselerasyon" kelimesinin Türkçe karşılığı "Hızlanma" dır. Fizik tabiri ile "İvmelenme" demektir. "0-60 km hızınızı düz bir yolda ölçtünüz mü" derken anlam bozukluğu olmuş biraz.
    Düz yolda yarış/pist bisikleti olmadan, o hıza ulaşmak pek mümkün değil, ancak önde giden bir kamyonun rüzgar koridoruna girersen mümkün olur.

8. İlyas ŞANLI

İlyas ŞANLI Onursal Üye

Seviye:
    Düz yolda 60 km/h hıza çıkmak yol bisikleti ile mümkün.Ancak mtb tarzı bisikletlerle imkansız gibi.Hem dişli oranları,hem de lastik farkından dolayı.
    Zaten 0'dan 60'a çıkılabilir ancak bu anlık bir değer olur bence.Ben 55 i görmüştüm düz yolda ama bunu sürekli hale getirmek için çok sıkı kaslara ihtiyaç var :D

Zaten yol bisikleti yarışlarında ani ataklarda daha üst hızlara çıkılabiliyor.
    Atilla Bisiklet Takımı'nın kaptanı,Atilla Atay'ın bir sprint yarışında 70 in üzerinde finişten geçtiğini duymuştum.:eek:

kertman bunu beğendi.
  9. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    Patlayıcı hıza ulaşmak için Quad , Hamstring kaslarını geliştirmek gerekli .

Ayrıca Koşu sprinterleri , bellerine kamyon lastiği falan bağlayıp koşuyorlar.Sakatlanma riski fazla. Dikkatli olmalı

Birde Plyometrics yapmakda fayda var .Ama Plyometrics antremanlarına çok hafif dozda başlanmalı . Aksi halde sakatlanmalar kaçınılmaz.

Atletizmde çok uygulanıyor. Plyometrics ; dikey atlama antremanları anlamına geliyor . Lance ve diğer bisikletçilerde çok uyguluyorlar.

sonEr´´ bunu beğendi.
  10. Goflet

Goflet Onursal Üye

Seviye:
    dünyanın en hızlı pist bisikletçisi bile en fazla 75 km görüyor .o yüzden bizim gibi fanilerin içinden 60 a çıkacak pek çıkmaz diye düşünüyorum.

kertman bunu beğendi.
  11. kertman

kertman Kıdemli Üye

Seviye:
    0-60 hızınızı derken, akselerasyon yani ivmelenmeyi kastettiğim ortada sanırım:)