Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hi-ten den cift kat alüminyuma geçmeye değer mi ?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Bisikletsurenadam tarafından paylaşıldı.

1. Bisikletsurenadam

Bisikletsurenadam Kıdemli Üye

Adı:
    Emrulah ALTAN
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar. Bu bahar ayı yeni bir işe başladım ilk zamanlarda toplu ulaşımı kullansamda o kalabalık ve 9 km lik yolu bazen 1.5 saatte gitmek pek mantıklı gelmedi. Yolda bazen bisikletlieri görünce bende toplu taşımayı res çekerek bisiklet sürmeye başladım ilk başlarda deneme amaçli bir çift süspansiyon la başladım sonra hata mi farkedip 200 lira civarında temiz bir rabbit aldim 2000 km yolu geçtik ve şu an hala kullanıyorum tabi zamanla sele,jant seti,ruble,ic lastik değiştirdim şimdilerde ise yeni bir bisiklet alma konusunda kararsızım bu hi-ten kadro ile alüminyum farki ne kadar donanımın su an için yeterli ağırlığını pek dert etmiyorum zira bu 12 kg alacağım 10 kg olacak bu fark çok gibi gozuksede bende 54 kg 169 cm ile baya haififim. Malesef Alu bir yol bisikletimi uzun süre test edemedim bunun için tecrübelerinizle ihtiyacım var.

Ulaş Çavuşoğlu bunu beğendi.
  2. Sin

Sin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    beldesan rabitse söz konusu eğer ona uygun al maşa bulabileceğinizi sanmıyorum. bulursanız ağırlık farkının çok büyük olacağını sanmıyorum. bu parayı lastiklere harcarsanız tahminimce baya bi hafiflersiniz ve sürüşünüz çok değişir.

3. Bisikletsurenadam

Adı:
    Emrulah ALTAN
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    @Sinan A. Mesela masa değil yeni bisiklet geçip/geçmeme kararsızlığım evet lastikleri değiştirecem biraz daha idare etsin inşAllah aylık da :)

4. Enes Dökmen

Enes Dökmen İnce Lastik Youtube

Adı:
    enes dökmen
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    benim şuan kullandığım bisiklet 17,5 kg alacağım bisiklet alimnyum kadrolu 11,27 kg fark eder değilmi

5. Bisikletsurenadam

Adı:
    Emrulah ALTAN
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    @enes dökmen 17 den 11 5 kg 12 den 10 2 kg fark var ben sadece 1.5 kg hafifletebildim ama fark azda olsa hissedilir di ama alu da durumu bilmiyorum.

6. Ulaş Çavuşoğlu

Ulaş Çavuşoğlu Onursal Üye

Adı:
    Ulaş
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    @enes dökmen hemde nasıl. Farkeder millet 1 kg hafifletmek için 40 takla atıyo düşün...

@Bisikletsurenadam bisikletin ağırlığı ile kendi ağırlığınızı kıyaslamayın forumda arama bölümüne bisiklet ağırlık konusu yazarsan benim bi konum var bayağı açıklayıcı bilgiler yazıldı birçok kişi tarafından işe gidip gelmek içinde 600-700 tl ye güzel bir şehir bisikleti bulursanız 2. El tadından sürülmez :D

7. Serkan Mıstınoğlu

Serkan Mıstınoğlu Road Runner

Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:
    eder, bisikletin üzerine bindiğiniz an farkı anlarsınız. ağırlık farkını yokuşlarda çok iyi anlarsınız. düz asfaltta gidişi de fark eder, yoldaki çukur-tümseklerden geçişi de fark eder. daha temiz, daha akıcı gider. ben de benzer bir terfi yapmıştım, salcano XRS 200'den carraro CR 022'ye geçmiştim. biri 350 lira öbürü 1400 lira. çok ciddi fark vardı. XRS 200'ün yol bisikleti gibi göründüğüne fakat yol bisikleti olmadığını fark etmiştim :D

yeni alacağın bisiklette seçimini kadrodan yana kullan. yani güzel bir kadro bul. grup setin claris veya sora da olabilir. illa tiagralı yada 105li alıcam diye kadro kalitesinden ödün verme. bisiklet=kadro. diğer parçalar zamanla değişir zaten.

özellikle de karbon maşalı bir alu bisikletten bahsediyorsak, zaten durduğun hata :)

8. Bisikletsurenadam

Adı:
    Emrulah ALTAN
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    @Serkan Mıstınoğlu tiruban 5 sora setli karbon masa kadro 48 ufak gelecektir diye düşünüyorum boy169 700 lira civari öyle hoşuna giden bir 2.el de bulamadım doğrusu

@Ulaş Çavuşoğlu sehir bisikletlerinin ortalama ağırlığı benim ki kadar giris seviyesinde hem sehir bisikleti son tercihim olursa ya yol olsun yada mtb melezleri pek sevmem :) başlığı ne idi açtığınız konunun?

9. Serkan Mıstınoğlu

Serkan Mıstınoğlu Road Runner

Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:
    triban 5 tecrübem fazla yok, decathlonda 1 tur atmak dışında :D o da olabilir. sanırım 52 kadro alman gerekecek

10. Bisikletsurenadam

Adı:
    Emrulah ALTAN
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Serkan Mıstınoğlu bunu beğendi.
  11. Ulaş Çavuşoğlu

Adı:
    Ulaş
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
  12. Bisikletsurenadam

Adı:
    Emrulah ALTAN
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    @Ulaş Çavuşoğlu profil konulardan buldum sabah baktım ama benim asıl düşündüren hi-ten ile karbon kadronun aynı donanımla bir yeri benzer sürede gitmiş olmaktı olmuştu

13. Ulaş Çavuşoğlu

Adı:
    Ulaş
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    @Bisikletsurenadam kardes soyle diyim hi ten kullanıyosun karbona veya alü ye geççek para var eline durman kabahat hi tende 6 pedal atıyosan alü de 2 karbonda 1 pedal atarsın öyle düşün yani sandığıdan çok farkediyo

Yusuf !!WOW!! bunu beğendi.
  14. Bisikletsurenadam

Adı:
    Emrulah ALTAN
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    @Ulaş Çavuşoğlu 700 lira kadar butcem var ama alınabilecek uygun bişey bulamadım kış gelince uygun bir şey düşer kanısındayım.

15. Ulaş Çavuşoğlu

Adı:
    Ulaş
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    @Bisikletsurenadam triban 3 veya 2. Ellere bak güzel bişey düşer illa (tri3 yol bisikletidir)

16. Bisikletsurenadam

Adı:
    Emrulah ALTAN
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    @Ulaş Çavuşoğlu baktım ama microshift hakkında pek iyi seyler duymadım eski ve 52 kadro uygun bir yol ne yazık ki ankara da yok.