Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hg - Süper İnce Hg

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Kamil Yıldız tarafından paylaşıldı.

1. Kamil Yıldız

Kamil Yıldız Kıdemli Üye

Seviye:
    Arkadaşlar merhaba, benim yine uyumluluk ile ilgili bir sorum olacak! Bu Hg ve Süper ince Hg zincir uyumluluğu ile alakalı; şöyle ki bende lx ruble, deore arka arttırıcı ve deore zincir var, bu parçaların uyumluluğu süper ince hg diye geçiyor! Peki ben bu sistemde uyumluluğu Hg olan Alivio veya daha düşük model bir aynakol kullanabilir miyim? Yoksa Süper ince hg uyumluluğu olan en düşük model Fc-m 442 veya daha yukarısı (deore, lx...) olan bir model mi kullanmak zorundayım, çok acil cevaba ihtiyacım var, teşekkürler, saygılar..!

2. samsung

samsung Kıdemli Üye

Seviye:
    shimano katalogunda uyumluluk tablosu var ordan bak en iyisi..katalog her iyi bisiklet dükkanında var ordan bulursun..

Kamil Yıldız bunu beğendi.
  3. Kamil Yıldız

Kamil Yıldız Kıdemli Üye

Seviye:
    Ya uyumluluk tablosuna gerek yok sanırım, sonuçta bahsettiğim parçaların özellikleri belli; benim sorum lx ruble ve deore zincir ile alivio aynakolu bir arada kullanabilir miyim? Veya kullanan varsa yorumlarını bekliyorum, teşekkürler..!

4. samsung

samsung Kıdemli Üye

Seviye:
    fc-m410/fc-m411 alıvıo aynakol 8 vites hg zincir uymludur dolayısıyla süper narrow zincire (mtb 9 vites)uymaz..ama...9 vites çıkınca arkadaşlar arka ruble zincir ve arka degiştiriciyi degiştirip 8 li aynakolu degiştirmeden bisikletlerini kullanmışlardı biraz sıkıntı çektiler..sonuç olarak sen sıkıntı çekme...aynakolu degiştir yada bu sevdadan(süper narrow)vazgeç.selamlar

Kamil Yıldız bunu beğendi.
  5. Kamil Yıldız

Kamil Yıldız Kıdemli Üye

Seviye:

Eyvallah abicim, benim de merak ettiğim buydu! Çok sağolasın, iyi forumlar..!