Heyecanıma ortak olurmusunuz?

Ugur MUTLU

Üye
Tepki
26
Arkadaşlar merhaba,

Çocukluğumuzun tabiri caizse yapı taşlarından birisi olan bisiklet o 2 tekerin üstündeyken yaşadığın hazlar ,heyecanlar her insanın çocukluğunda duymaya başladığı ilk heyecanlardı kabul edersiniz ki .Nedenini tam olarak bilmediğim bir sebepten ötürü tekrar o yıllardaki heyecanımı yaşama isteği duydum içimde ve kendimi bir anda bisiklet forumun sayfaları arasında buldum.O yüzden klişeleşmiş kelimeler(bir yardım, bir bakarmısınız, hangisini almalıyım vb) kullanmak yerine yukardaki gibi bir başlık koymak istedim kendime.

Forumda yaptığım araştırmalar sonucunda ilk olarak kafamdaki bisiklet türüne karar vermem gerekiyordu ; mtb mi şehir / tur bisikleti mi arasından tercihimi mtbden yana kullandım.Belkide sebebi çok basitti çocukluğumda hiç ince teker üstünde vakit geçirmedim belki önyargılı davranıyorum ama bu sebepten ötürü direk mtb alma fikri doğdu içimde.

Yine forumdaki tecrübelerden yararlanaraktan specialized, cannondale, corratec markaları arasında gidip gelmekteyim.Günümün genelini iş hayatımda geçirdiğim için çok aman aman bütçede koymak istemedim. Max 1750 tl bir bütçe ayırmamamın doğru olduğunu düşündüm. Kısacası bisiklet hakkında ki bilgilerim çocukluğumdaki bilgilerle aynı durumda bu forumdada bu bilgilerimin üzerine bir nebze bazı şeyler eklediğimde yadsınamaz tabiki.Ama en büyük bilgi TECRÜBE'dir;diyerekten sizin fikirlerinizi almak istedim.

Şimdi size soruyorum HEYECANIMA ORTAK OLURMUSUNUZ? diye site üzerinden yaptığım araştırmalar sonucu aşağıdaki linkte yer alan bisikletlerden eleme yapmam gerekiyordu fakat yeterli bilgiye sahip olmadığımdan kitlendim tabiri caizse. Sizce hangi bisikleti seçersem doğru karar vermiş olurum.

1)CANNONDALE TRAIL SL 5 DAĞ BİSİKLETİ 2013

(link)

2)SPECİALİZED Hardrock Sport Disk 29 INT

(link)

3)SPECİALİZED Hardrock Sport Disk Int

(link)

4)SPECİALİZED Hardrock Sport Disc 29

(link)

5)CORRATEC X-VERT MOTION TEKTRO DISC DAĞ BİSİKLETİ 2012

(link)

6)CORRATEC X-VERT MOTION DAĞ BİSİKLETİ 2013

(link)

7)CORRATEC X-VERT HALCON DAĞ BİSİKLETİ 2013

(link)

Belki çok uzun bir liste ama bunlar gözüme çarptı.delta bisiklet ve specialized sitelerinde bu modeller var acaba daha eklenecek modeller olurmu 2013 yılı için yoksa tüm modeller bunlar mı onuda bilemediğimden su durumdaki seçeneklerim bunlar.

Şimdiden yardımlarınız ve tecrübeleriniz için teşekkür eder,heyecanıma ortak olmanızı dilerim...

İyi forumlar...

Saygılarımla ,

Uğur

Scudo

Coşkun Kumru

Aktif Üye
Tepki
33
Arkadaşım ben KTM marka Ultra Flite modelini kullanıyorum. Geçtiğimiz yıl nisan ayında 1600 Lira dolaylarına satın almıştım. Aşağıdaki linkten KTM Bisikletin Antalya bayilerini görebilir ve uğrayıp bisikleti yakından görebilirsin.

(link)

Çok yaygın olarak kullanılmasa da, üzerindeki donanım, listelemiş olduğun bisikletlerin üzerinde. 12-12,5 kilo ağırlığında ve ben oldukça memnunum.

Ancak eğer sadece listelediğim modeller arasından bir bisiklet seçeceğim dersen, benim kişisel olarak tavsiye edeceğim model CORRATEC X-VERT MOTION TEKTRO DISC DAĞ BİSİKLETİ 2012 olacaktır. Şimdiden hayırlı olsun, keyifli pedallamalar...

Tepki
7
Merhaba Uğur;
Bunların içerisinde sadece corratec x-vert 2012 siyah kullanma fırsatım oldu.Ben çok beğenmiştim açıkçası.Tavsiye ederim.

Ugur MUTLU

Üye
Tepki
26
coşkun kardeşim teşekkürler önerilerin için ama ben bu liste arasından bir seçim yapmak istiyorum sende zaten fikrini söylemişsin biraz daha araştırmaya ihtiyaç olucak sanırım donanım olarak almışken bir kere alayım istiyorum o yüzden ince eleyip sık dokumak fikrim. ama corratec hakkındaki tavsiyeni bende düşünüyorum güzel bir alet bakalım artık...

Ugur MUTLU

Üye
Tepki
26
Cüneyt merhaba,

o modelide düşünüyorum aslında işte kafam karışmış durumda deştikçe bazı seylerı dahada karmakarışık hal alıyor bu iş inan.