Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Heybe Ayak Sürtme Sorunu

Konu, 'Şehir - Tur Bisikleti' kısmında Alican Özşen tarafından paylaşıldı.

1. Alican Özşen

Alican Özşen Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Herkese merhaba.
    Merida tek parçadan oluşan bu heybeyi aldım ama bir türlü sürtme sorununu gideremedim.

Bagaj Tranz-x 29' ayarında bisiklet 26' olmasına rağmen sürtmeyi kesmek adına sonuna kadar kaldırdım.
    Kadro bağlantı çubukları son ayarında.

Heybenin bağlantı cırtları kısa geldiğinden dolayı uzattım.
    Heybenin ön cırtlarını ilk noktadan değil ayar vidası olan kısımdan yaptım 3 cmden fazla geri almamı sağladı ama sorun çözülmedi.
    Daha geriden yaptığım takdirde römork gibi 1 metre arkamdan geliyor :) heybenin yarısıda boşta kalıyor.

Bagajın açısıyla oynadım oda çözüm olmadı.
    Artık kadroya kabahat bulacak duruma geldim.Mtb olduğundan dolayı borunun eğimi kaynaklımı acaba beni arka tekere yakın tuttuğundan sürtüyor..
    Şehir turda sele dümdüz duruyor buda baya bi kazanç sağlıyor.

Benim gözümden kaçan birşey olabilir yardımlarınızı bekliyorum.Herkese şimdiden teşekkür ederim.

[​IMG][/url][/IMG]

[​IMG][/url][/IMG]

[​IMG][/url][/IMG]

[​IMG][/url][/IMG]

[​IMG][/url][/IMG]

2. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    bu benimde kafamı kurcalmıştı.
    aynı bagajdan bendede var.
    heybeyi astımda belli ayağıma değicek.
    bende yarın öbürgün o krom cubukları uzatıp (ek,yada yeni uzun krom cubukla)
    alçaltıp uzatılan vidalardan açı verip bagajı dahada arkaya almayı düşünüyordum.

Safa Arslaner bunu beğendi.
  3. Alican Özşen

Alican Özşen Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Çubuk nasıl uzatılcak yedek yanımda taşımayı düşündüm tek başına dahi satmıyorlar.

4. Safa Arslaner

Safa Arslaner Forum Demirbaşı

Seviye:
    eğer çözüm bulamaz isen son olarak değen kısımları dışardan cırt cırtlı bantlar ile sıktırabilirsin görüntü bozulacak bir anlamı kalmayacak ama aklıma geldi.

5. Cebrail Tunç

Cebrail Tunç Üye

Seviye:
    Arkadaşlar çok basit çözümü var, krom çubukları uzatacaksınız. Ben paslanmaz çelikten yaptım uzunluğu yaklaşık 15cm filan. Sacın kalınlığı yaklaşık 3- 4 mm kadar, siz de buna benzer sağlam bir metalden bir demircide kestirip ve deldirip kullanabilirsiniz, dikkat etmeniz gereken şey sağlam olması, paslanır demirden de olur ama paslanmasına müsade etmeyin, boyayın. Bir de özellikle bu parçanın kadroya bağlanan kısmındaki metrik vidayı uzun seçin ki delikteki tüm dişlere girsin vida, birkaç diş tutarsa yük varken özellikle uzun yolda filan şak diye çıkabilir başka bir şeyle de tutturamazsınız zor durumda kalırsınız. Fotoda benim bisikletimde selenin alt kısmında görebilirsiniz. Bu metalin bagajı tuttuğu kısma somunlu vida ile sıkıca tutturabilirsiniz.
    [​IMG][/url][/IMG]