Heryerlerim Ağrıyor Çözüm?

Arai

Aktif Üye
Tepki
48
İsim
Halil Ç.
Selam arkadaşlar dün bisikletle ilk turuma başladım. Evden havaalanına gidip geldim yaklaşık 42 kilometre civarı toplamda. Ama eve döndükten 1-2 saat sonra diz kapakları varya onun üst tarafının ağrısından uyuyamadım. Sonra sızmışım, sabah kahvaltıya kaldırdı annem, odamdan mutfağa zor yürüdüm. Yine ağrı-acı karışımından zor uyudum. Akşama geçmişti tekrar çıktım aynı güzergahta tura. bu sefer 23-24 km arası sürdüm. Çok hafif ağrı oldu orada ama bugün daha iyiyim. İnşallah sabahleyin ağrı olmaz. Çünkü bu turu hem sabah hem akşam hergün tekrarlamak istiyorum hızla kilo atmak için.

Sorum şu:

Boy 172 kilo 108 bisiklette Kron XC 450

Bu ilk günkü acının sebebi benim bi hatam mı yoksa her başlayanda olan şeyler mi? Bu arada 42 km yi yaklaşık 3 saatte bitirdim, başladığımda akşam 21:00 civarıydı. Eve geldiğimde de gece 00:10 civarıydı.

Bu da bugünki sürüş bilgilerim, sizce ne önerirsiniz hem ağrı olmaması hem de daha verimli ve daha uzun sürüş yapmam için.

2.gün.PNG

Scudo

Taxonera

Forum Bağımlısı
Tepki
823
İsim
Gökhan
Bisiklet
Mosso
İlk gün 42km yapılır mı hiç[emoji33]
Azar azar başla her gün çıkma. Gece çıkma. Turdan sonra protein al. Et süt tavuk yumurta v.s. kilo vermek için ise sürüş taktiği başkadır. 15 dakika hızlı 15 dakika yavaş tempo.
Sen biraz bilinçsizce saldırmışım.
Kazasız sürüşler

ASUS_Z00ED cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Arai

Aktif Üye
Tepki
48
İsim
Halil Ç.
Bana bi surus plani cikartabilir misiniz hizli kilo vermem için

Owlknife

Forum Bağımlısı
Tepki
380
İsim
Samet Elmacı
Bisiklet
b'Twin
Yüksek kadans yap ve cardio programları var bu spor salonlarındaki sabit bisikletler için,onlarla aynıdır herhalde bisiklet sürmek onları incele

ASUS_T00J-D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Arai

Aktif Üye
Tepki
48
İsim
Halil Ç.
yüksek kadans dediğiniz ne oluyor bi anlamadım ben onu. sürekli pedal çevirmek mi? benim tonaj biraz fazla bacaklar çabuk yoruluyor

Owlknife

Forum Bağımlısı
Tepki
380
İsim
Samet Elmacı
Bisiklet
b'Twin
Nabızölçer işinizi çok iyi görür yaklaşık 1 yıl fitness yaptım biraz biliyorum zayıflamak terle,aç kalmakla olacak birşey değil nabız yükselince kilo verme başlıyor sürekli yüksek nabız ise size yorgunluk+mide bulantısı olarak geri döner arkadaşın dediği gibi 10 dakika süratli 10 dakika sakin kullanım ve bol su sizi sonuca ulaştırır :)

Taxonera

Forum Bağımlısı
Tepki
823
İsim
Gökhan
Bisiklet
Mosso
@Arai
Google a bisiklet ile nasıl kilo verilir konuları biraz oku.

Kilo vermenin yolu
Aldığın kalori verdiğin kaloriden az olacak artı haraket.

Yani günde 100km bisiklet sür gel eve baklava hamburger pat.kız pizza v.s. götür kilo alırsın gibi mesela.

Şekeri çıkar hayatından daha doğrusu en aza indir. Şekerden kastım çaya koydun şekerden tut içtiğim meyve suyuna kadar unut.

Beyaz ekmek yerine esmer ekmek ve az

Ve yağlı yiyecekleri azalt.

Detayları interneti araştırırsan çözersin zira ben öyle yaptım.

ASUS_Z00ED cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

honeybadger

Daimi Üye
Tepki
176
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Sedona
Hocam yavas yavas acilacaksin ne kaslar hazir ne de vucut. Karatay vari bit diyet deneyebilirsin. Kilo vermek bisiklette zor bence aciktiriyor cunku. Ben 10kg verdim kardiyo programi uygulayarak. İnsanity,t25 diyr aratirsan bulursun

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Arai

Aktif Üye
Tepki
48
İsim
Halil Ç.
mümkünse eğer link atarsan çok sevinirim başkan tam olarak bakmam gereken yerin

honeybadger

Daimi Üye
Tepki
176
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Sedona
Hocam link ne yazikki yok torrent siteleri var insanity kilona gorr agir gelebilir ama t25 biraz daha iyi gelebilir. T25 torrent diye aratirsan cikar diye umuyorum

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

isasntrk

Üye
Tepki
19
İsim
İsa
Bisiklet
Merida
@Arai Abi sen benim gibi kaba kuvvetle girmişsin vücut ham olunca senin çektiğin ağrı sızı normal. Sen önce bir bisiklete alışıp belli bir tempoda sürmeyi dene 1 hafta kadar.
Bisikletle kilo verme konusu ise şöyle oluyor nabzını belli bir seviyede tutman lazım yani pedallaman lazım, bu çok hızlı sürmek manasına gelmiyor ama coşkuyu vermen lazım :D bisiklet sürerken. Çok zorlayıp bir yerlerini yırttırma aman diyim.
Bu arada kilo vermek istiyorsan P90X tarzı evde izleyip yapılan egzersizler var. Onlarda kalp ritmini üst seviyede tutarak seni hem yağ yakmana hem de vücut şekillendirmene yarıyor. Bizzat yaptım tavsiye ederim :)

Arai

Aktif Üye
Tepki
48
İsim
Halil Ç.
bugün 29 km sürdüm. sadece elimdeki yüzük ve küçük parmak uyuştu o da eldiven kullanmadığım için, bisikletin tutma yerleri tırtırlı gibi, uzun süre oraya sert baskı uyguladığından sanırım parmaklarım uyuşuyor

Owlknife

Forum Bağımlısı
Tepki
380
İsim
Samet Elmacı
Bisiklet
b'Twin
@Arai
Bisiklet yordumu şehirde kaza haberinde beri takipteyim bende karar verdim triban 500alacağım

Arai

Aktif Üye
Tepki
48
İsim
Halil Ç.
29 kilometre sürdüm ama yorulmadım sadece sıkıldım. 1.5 saat sürdüm işte. Yanımda kafa dengi sohbet etceğim arkadaş olsa ve yol olarakta düzgün rahat sürüş yapabileceğim bir yer olsa 2 katı daha sürerdim rahatça diye düşünüyorum. Ama bomboş karanlık yolda tek başına git gel sıkıyor :kötü:

Owlknife

Forum Bağımlısı
Tepki
380
İsim
Samet Elmacı
Bisiklet
b'Twin
@Arai
Anladım belki biraz daha şehir merkezlerinde ve müzik dinleyerek gezmek yolun sıkıcılığını atabilir.Bende düşünüyorum lan bu kadar istiyon da bisikleti alınca ne yapacan diye[emoji1]
Ayrıca 30 ağustosta güvenpark anıtkabir vs gezilecekmiş isterseniz araştırın facebook yakamoz bisiklet grubu

Arai

Aktif Üye
Tepki
48
İsim
Halil Ç.
Güvenparka benim ev 45 km ve sıkıntılı bi yol, belki biliyorsundur havaalanı yolu varya protokol yolu, orada arabalar Allah ne verdiyse basıyorlar, Güvenpark diye çıkıp, Karşıyaka mezarlığında sonlandırmayalım turu :bsmagryr:

Owlknife

Forum Bağımlısı
Tepki
380
İsim
Samet Elmacı
Bisiklet
b'Twin
@Arai
Otobüsle gidersin varmı bilmiyorum ama ben de aydınlıkevlerdeyim burada hızlı araba yok bozuk yol var.

Arai

Aktif Üye
Tepki
48
İsim
Halil Ç.
Bizim buradan oraya otobüsle kendini götürmek bile zulüm. 45 dakikalık yolu 1.5 saatten aşağı gitmiyor otobüs. Üstelikde 30 kişilikse 60 ı görüyorsun otobüsde haha bisiklet otobüs olayı ütopik bişey

Kerryn

Üye
Tepki
48
İsim
Enes
Bisiklet
Sedona
Temponuz nedir ? Yani ortalama hızınız ?