Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hertürlü yardıma açık :)

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında betül karagülle tarafından paylaşıldı.

1. betül karagülle

betül karagülle Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Öncelikle merhaba. Eski erkek arkadaşımdan dolayı bi bisiklet sevdasına tutuldum, yıllardır aradığım adrenalini trafiğin arasında buldum, yetenkli de sayılırım bu yüzden tam bi başlangıç bisikleti aramıyorum. Sanki daha önceden sürmüş de acemiliğimi atmış gibiyim. Malesef tam performansımı arttırmak için yeni bisiklet almaya kalkarken erkek arkadaşımla problemler yaşadık bu nedenle kör kürük bilgisiz kaldım. Günlerdir okuyo ve araştırıyorum genel parçalar, genel bisiklet ihtiyaç profilimi çizdim ama malesef ki markalar arasında hiçbir fikrim yok ve nerden ulaşabilirim böyle bi karşılaştırmaya onu da bilmiyorum. YANİ yardıma muhtacım :)

City bike düşünüyorum trafikte kolayca bükülüp ama aynı anda yorulmadan hız da yapabileceğim bi bisiklet çünkü trafik aracım olacak. Genel olarak ihtiyaç gereği bisikletimde ön kitlenebilir amortisör( kitlenince nasıl bi sonuca ulaşılıyo bilmiyorum, açıklanırsa sevinirim), hidrolik disk( v brake ın bakımı da kolay olsada yağmurda çamurda daha iyi sonuç alındığı için), bi bayan olduğum için küçük kadro 14-15, 28" diye düşündüm ama tabiki hatam çok olabilir.

Bu özellikler doğrultusunda bikaç model seçimi yapmaya çalıştım:
    Sedona 341,331 veya 321via ,
    Bianchi touring 713 erkek( lady bisikletlerinden hiç hoşlanmıyorum, bisiklette dinlenirken bacağımı kadroya koyup dinlendiremiyorum çünkü),
    Carraro Sportive 224.
    Son ikisi şuanki bütçeme daha uygun, ikinci ele kesinlikle açığım bulunursa daha değişik modellere de açığım fakat ikinci el adam akıllı bisiklet zor buldum.

Cevap alabilirsem inanılmaz mutlu olurum, bisiklet aşkıma ortak olun :)

2. Ahmet Ayaz

Ahmet Ayaz Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Naçizane fikrim şehirde trafikte sürecekseniz kitlenebilir amörtisörlü maşa gereksiz.

3. Ramazan Gürel

Ramazan Gürel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    1600 1700 tl arası bir bisiklet arıyorsun doğrumu anladık :)

4. yasemin arcan

yasemin arcan Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Ben de amortisörlü aradığım halde son anda Sedona 321 e karar verdim ve aldım. Şu an çok memnunum. Nişanlım ise amortisörden vazgeçmedi ve Merida 40v aldı; amortisörün ne kadar gereksiz olduğunu anladı, şu an sabit maşa arayışı içerisinde :)
    Eğer amortisör konusunda kararlıysanız Merida crossway 40v ya da hidrolik diskli olan 40d modellerine de bakabilirsiniz.

5. Mustafa Acar

Mustafa Acar Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    sırf şehir turlarında kullanacaksanız şehir içi için..
    citybike-v-frenli-sabit maşalı (amortisörü olmayan..:)) orta hallice 500-600 tl arası sizi götürür..:) forumda bahsedilen 3 renkli barendine v fren papuçlar ilede yağmurda çamurda frenleriniz tutar...

laf arasında ama "eski" erkek arkadaşınızıda tebrik etmek lazım..

6. betül karagülle

betül karagülle Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    sabit maşa önerisini başka birinde görmüştüm haklı olabilirsiniz onda :) yazdığım modellerde nasıl bi fikir oluşuyo sizlerde peki?

7. Serdar Sarı

Serdar Sarı Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Ben aksine şehir içinde kullanılacaksa ya kitlenebilir maşa yada amartisörsüz bisiklet öneririm.

Amartisörün amacı sizi arazi ve bozuk yol koşullarında yolu daha az hissetmenizdir.
    Ama düz yolda size faydasından çok zararı vardır özellikle de yokuş çıkarken. Bunun sebebi de şudur unutmayın amartisör size konforlu bir yolculuk sergiliyor olabilir ama arka planda bu konfor için hızınız ve gücünüzden ödün veriyorsunuz.
    Özellikle de dik bir yokuş çıkarken açık bir maşa ile her pedala asılışınızda gücünüzü nasıl emdiğini bizzat hissedebilirsiniz.

Şahsen ben Hardtrail MTB kullanan biri olarak şehir içinde %80 maşam kitli gezerim kaldırımdan falan çok atlamayacaksam. Arazi ve bozuk yollarda ise açık tutarım.

Eğer amartisörlü bir bisiklet alıcaksanız özellikle aradığınız kriterler içinde kitlenebilir maşa olmalı diye düşünüyorum

8. Turgay AKSOY

Turgay AKSOY Aktif Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Alacaksanız kılıtlemelı masa almanız gerekıyor cunku duz yolda kılıtlersınız... marka olarak sedona carraro olabılır hosunuza gıden model neyse alırsınız...

9. betül karagülle

betül karagülle Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    tamam amortisör tamamdır. Ama modelde hala sıkıntı var. Bianchiyi düşünüyorum ama sonra 2.ele çıkardığımda sorun yaşarım diye korkuyorum

10. Ramazan Gürel

Ramazan Gürel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    afx 'den ben çok memnunum öneririm her türlü geliştirmede yapabilirsin. görüntüsüde çok güzel.