Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Herşeye astronomik projeler yapan belediyeler niye bisikletler için projeler yapamaz?

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Eray Gündoğdu tarafından paylaşıldı.

1. Eray Gündoğdu

Eray Gündoğdu En güzel bisiklet, benim olan bisiklettir.

Adı:
    Eray Gündoğdu
    Bisiklet:
    Claud Butler
    Seviye:
    Günümüzde artan trafik egzoz dumanı çevre kirliliği vb. problemlerin önüne geçebilecek en önemli araç olan bisiklet için niye belediyeler projeler yaparak hem bisiklet kullanımı teşvik edip hemde bisikletçilerin güvenliğini ve konforunu sağlayamazlar. 20 metre genişliğinde yol yaparken niye 1-1 buçuk metre bisiklet yolu açamazlar. Trafik polisleri niçin bisikletleri tehlikeye atan park sorunları, trafik kurallarını denetlemezler? Büyükşehirlerde trafiği sorun olarak görenler neden arabayı tercih ediyorlar da ondan sonra trafik çok diyorlar. Afedersiniz ama bu insanlar tam bir idiot.

2. thomisus lx

thomisus lx Onursal Üye

Seviye:
    idiot ne demek bilmiyorum ama sorunuzun cevabı, bisiklet yolunun belediyelere bir getirisinin olmaması. yani bir bisiklet yolu ne kadar oy getirir ki? ya da işi yapan yüklenici firmayı ne kadar ihya eder ki? tabii ki bunda toplumdaki bisiklet algısı da önemli.
    sonuçta, toplum istemedikten sonra, yani çoğunluk, o dediğinizin gerçekleşmesi sembolik 3-5 km lik yollar şeklinde olur. bu forumda çoğunluk olsak da :) aslında epey küçük bir azınlığız 74-75 milyon içinde.

3. Ferhat Öz

Ferhat Öz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    10 15 metre yol yapıp 1 metre bile yaya yolu yapmayan belediyelerden ne beklenir ki?Yanlış anlama olmasın Ankara için yazdım.Konya da baya uzun bisiklet yolu var.Ve yapılmaya da devam ediyor.Bu biraz arz talep meselesi.Bir kaç kişinin talep etmesiyle olacağını düşünmüyorum.

Bisiklet yolunu geçtim de yollara çizilen sarı çizgiler kimi yerlerde 10 cm ye dayanıyor.Kimi yerler de ise hiç yok.Buna katlanamıyorum:boese157: