Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Herşey tamam.Peki balatalar neden rotorun bütün yüzeyine baskı yapmıyor???.

Konu, 'Frenler' kısmında Şahin Bulut tarafından paylaşıldı.

1. Şahin Bulut

Şahin Bulut Forum Bağımlısı

Seviye:
    Evet arkadaşlar daha önce bu veya buna benzer sorun yaşayanlardan,çözüm yolu bilenlerden yardım istiyorum.

Maşam Post Mount bağlantılı Manitou, frenim Is bağlantılı Gatorbrake, 180mm Rotor.Doğal olarak bu freni maşama bağlayabilmek için adaptör lazımdı;) .Aldım.

Ancak kalipek yüksek kaliyor balatalar diskin yarısından daha az bir kısmına baskı yapabiliyor:eek: .Kaliperim sanki 203mm bağlantı gibi duruyor.

Sorun nasıl çözülür bilen var mı?

NOT:Kullandığım adaptör SM-MA-F180S/P
    http://mikesbikes.com/product/shima...er-74mm-fork-180mm-rotor-sku-br8591-qc129.htm

Bunun birde 170mm'lik olanı var.Aklıma takılan şu ki 170lik rotor hiç görmedim.:freak_ani

Çözümü olan var mı?

Bora bunu beğendi.
  2. Bora

Bora N/A

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Malesef bu gibi durumlar icin mesafeyi koruyarak kullanabilecegin bir pm-is adaptor yok, yapabilecegin sey rotor olcusunu buyutmek olacak..
    Cok buyuk olasilikla 200mm rotor seni kurtaracaktir.;)

Şahin Bulut bunu beğendi.
  3. Şahin Bulut

Seviye:

Normalde disk üzerinde çizgi ile gösterdiğim yere de balata baskı yapmalı.

4. Şahin Bulut

Seviye:
  5. Raven_35

Raven_35 Onursal Üye

Seviye:
    Arka tarafa 160 mm lik kaliper takacaksınız.Çünkü kaliperiniz 180 mm uyumlu birde aparat takmışsınız 203 mm olmuş.Şu anda sisteminiz 203 mm rotor uyumlu.

Belirteyim hemen ön kaliperiniz 180 mm rotor uyumluysa ön ve arka kaliperin yerini değiştirin.Ön 180 mm kaliper arka tarafa takıldığında 160 mm oluyor.Ön taraf 203 mm olacak ama çünkü arka 180 mm kaliper öne takılınca 203 mm oluyor.

Deniz, Şahin Bulut ve Ouz Deniz bunu beğendi.
  6. Şahin Bulut

Seviye:
    Sertaç yazdıklarından birşey anlamadım:).Benim arka frenle ilgili sorunum yok.Arka frende adaptör kullanmaya gerek yok zaten rotor 160mm.Doğrudan bağlanıyor.

Arkada kaliper yok.Ön kaliper elbette 180mm uyumlu adamlar zaten setin ön rotorunu 180mm yapmışlar

Sorun şu;Gatorbrake frenle R7 maşa uyumlu değil.Ön freni İS bağlantılı maşada denedim cuk diye oturdu.Yani ''Ön kaliper direkt 180mm İS bağlantılı olduğu için İS to Post adaptör ile bağlantısı dönüştürülmüş şekilde kullanılamaz''

Yani Bora Abi'nin de tecrübe ile söylediği gibi ''Malesef bu gibi durumlar icin mesafeyi koruyarak kullanabilecegin bir pm-is adaptor yok''Bora abi sorunu ben çözemedim demek ki disk fren uzmanı ünvanı seninmiş:D

7. Raven_35

Raven_35 Onursal Üye

Seviye:
    Teknik konulara çok girdim galiba kafalar karışmasın.Yerdımcı olmaya çalışıyordum.Ben ön arka komple takım zannettim yanlışlık oldu.Yinede üstteki bilgiler ilerde başka arkadaşlara da lazım olabilir.

Şahin Bulut bunu beğendi.