Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Herkeze merhabalar Yardımınıza ihtiyacım var!

Konu, 'Tekerlekler' kısmında alican33 tarafından paylaşıldı.

1. alican33

alican33 Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Herkeze merhaba ben yaklaşık 1 ay önce salcano ng650 aldım gayet güzel güzel sürüyordum 1 ayda 3 patlak vermişti son günlerde çoğaldı patlak, tekerimdeki erimeleri gördüm büyük ihtimalle bu sebepten olduğunu düşündüm ve birde biliyorsunuz üstünde gelen lastiğin kalitesini:agla:.Evet şimdi soruma geceyim ben yeni bir dış lastik almak istiyorum.İçinde patlak önleyici katman olan lastiklerden düşünüyorum ama genelde toprakta felan sürdüğüm için ince tekerlek istemiyorum.2.1 veya 2.2 içinde patlak önleyici katman olan lastik istiyorum.Önerileriniz benim için cok önemli.Bir diğer sorum ise 2.2 lastik ng650 ye uyumlu olurmu yani sığarmı herhangi bir sürtme yaparmı bunu merak ediyorum.Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.:)
    NOT:Bisikletim 26" tir.

2. alican33

alican33 Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    tekrardan merhaba 2 gündür cevap bekliyorum lütfen yardımcı olurmusunuz suanki lastiğimin yanağındaki teller nedenini bilmediğim şekilde cıkmaya basladı ve tekerim eskidi baya patlağa neden oluyor 2.1 yada 2.2 dış lastik önerilerinizi bekliyorum ilk tercihim 2.2 dir teşekkürler.

3. alican33

alican33 Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    yokmu yardım edicek yav tekerim bugun kazaya sebep oldu bi an önce yardımınıza ihtiyacım var.

4. Fatih Çetin

Fatih Çetin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    bütçeniz nedir?

5. Mert C.

Mert C. Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    continental raceking 2.2 kullanıyorum, daha üst salcanolar ile gelen lastik.
    bunun protection serisi de varmış, kullanmadığım için net yorum yapamıyorum hakkında. kullananlardan yorum beklemen en iyisi olur.
    http://www.conti-online.com/www/bicycle_de_en/themes/mtb/cc_marathon/raceking_en.html
    ayrıca continental mountain king 2,4 ya da 2,2 protection da var.

tekrar belirtiyorum, protection serilerini kullanmadım, yorum yapamıyorum, normal raceking 2,2 kullanıcısı olarak lastiklerimden memnunum. yol tutuşu, viraj alışı ve frenleme performansı benim için yeterli oluyor bu lastiklerin.

6. alican33

alican33 Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bütcem 100 liraya kadar yolu var daha fazlasına gücüm yetmez

Race kingi önerenler oldu ama içinde patlak önleyecek herhangi bir koruma olmadığı için kafama pek yatmadı ng650 üstünde gelen lastiklerle başım biraz dertte malesef mountain king 2.2 yi nerden temin edebilirim birde salcano ng650 ye mountain kin 2.4 sığarmı inş kendimi anlatabilmişimdir.

7. Fatih Çetin

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Yabancı siteden continental raceking'in çifini 100 liraya bulabilirsiniz.
    http://www.merlincycles.com/bike-sh...es/continental-mountain-king-mk2-folding.html

2,2 rahatlıkla uyar. 2,4'ü tavsiye etmem. Bisikletinize uysa bile kalınlık bakımından sizi oldukça yoracaktır.

Patlak önleyiciden ziyade kullanıcının dikkati önemlidir.

Ekleme: Arka freni çok sert kullanıp ta lastiği kaydırmayın. Zira aksi halde çabuk aşınacaktır.

8. alican33

alican33 Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    yardımınız için cok teşekkürler zaten 2.4 kullanmam sadece merakımda sordum bide sürekli patlak veriyor bunda patlak koruyucu tabaka varmıdır.

9. Fatih Çetin

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Patlak koruyucusu var mı bilmiyorum. Mevcut lastiğiniz sürekli patlıyorsa birşeyleri yanlış yapıyorsunuzdur. Lastik basınçlarınız düşük olabilir. Veya jant tellerinizin uçları iç lastiğe temas ediyordur.

10. alican33

alican33 Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Tamamen şansa denk geliyor Her patlakta ya diken ya çivi yada iğne gibi sivri metaller buluyorum.Daha dirençli bir lastik gerekiyor bana öneriniz için teşekkürler araştırıcağım önerinizi.Birde kullanıyorsanız mountain king lastiğini fiyatının hakkını verirmi sağlamlık acısından.